porovnavanie sa

Príspevok v téme: porovnavanie sa
zvedeva22

mám 22 rokov. Moj problem je v toom, ze sa porovnavam s druhymi zenami..snazim sa nachadzat na sebe dobre stranky ale aj tak mi to nepomaha.automaticky s tym prichadza zla nalada a som znechutena. akokeby sa zeny predbiehali jedna pred druhou, ktora si kupila krajsie saty, ktora ma krasi uces, nechty..podla vsetkeho nie som so sebou vyrovnana? co robit? vyhladat psychologa, kto mi poradi?

ta3

kazdy sme jedinecny a mali by sme si byt vedomi svojich vlastnych kvalit, len sebecky clovek porovnava a chce mat vsetko to, co maju ini a podla moznosti este vo vyssej kvalite, vo vacsom mnozstve, pokial sa tohto pocitu zavisti nezbavis, nebudes nikdy so sebou spokojna a veru ani stastna, lebo vzdy sa najde niekto, kto ma este krajsie auto, esta vacsi palac a este bohatsieho muza, videla som to na mojich kolegyniach, ked jedna menila kuchynsku linku, museli vsetky, ked jedna si polozila plavajucu podlahu, museli vsetky, ked jedna zacala menit stare okna za plastove, museli vsetky, ci na to mali, alebo nie, niektore sa radsej zadlzili, len aby neboli horie od svojich kolegyn, ono superivost nie je zla, ale musi byt ukocirovana v rozumnych medziach, inak Ta prevalcuje a pripravi Ta o vsetku radost zo zivota, spravne tusis, nie si so sebou vyrovnana, ale to nepotrebuje psychologa, to potrebuje si to v hlave zrovnat co su v zivote tie prave hodnoty, ci su to dlhe nechty alebo tolerantnost, empatia, schopnost sirit usmev a lasku okolo seba, stastie nezavisi od toho, ci mam dost dlhe nechty a ci moj odtien vlasov je krajsi ako mojej kolegynin