Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Pichanie v hrudi (zrejme pluca)

Príspevok v téme: Pichanie v hrudi (zrejme pluca)
Patriciuss

V poslednom čase ma často pichá v pľúcach. Tento problém mám už asi 3 roky, vždy to dosť pichalo ale stávalo sa mi to asi len raz za pol roka, niekedy raz mesačne. Teraz je to však intenzívnejšie a častejšie, aj každé 2 dni. Skúsim to opísať:

Z ničoho nič, hlavne počas dňa to začne a skončí až na druhý deň ked sa vyspím. Niekedy to cítiť aj na druhý deň ale nie tak silno. Pichá to asi na tomto mieste (viď odkaz)

imghost.sk

Najviac to boli ked lezim na chrbte (s pupkom hore) a citim to najviac ked sa dycham pomaly. Ked sa nadychnem rychlo pocitim kratne slabsie pichnutie. Najviac to boli ked sa snazim zivnut alebo hlbsie nadychnut. Zaujimave vsak je ze ked si lahnem na jeden alebo druhy bol vtedy sa to vyrazne zmierni. Ked sedim za pocitacom a som zhrbeny a nehybem sa tiez je to v pohode ale ked sa po dlhsom case vyrovnam, vtedy to tiez dost boli a hlavne ked sa vyrovnany nadychnem. Mam 19r, fajcil som 4r v intenzite asi 30 cigariet denne, pred rokom som fajcil, neviem ci to moze byt pricina. Vaha je taka idealna, mozno mierna nadvaha. Posledne 2 mesiace som aktivne zacal s posilnovanim, neviem ci to moze mat nejaky vplyv. Ja mam take podozrenie ze mi na pluca (alebo iny organ) tlaci kost alebo nieco ine a preto taka bolest, mozno alergia, vazne si to neviem vysvetlit.

Vedel by mi niekto poradit prip. ma tusaka cim to je??? Za kazdu odpoved budem vdacny, na pripadne otazky (strava, vyska ap.) rad odpoviem

sorrento

Ked že pisem cez mobil niekdy neniesu slová usporiadane, vtom poradi ako majú byt, o pravopise ani nehovorim.
Ostavam s Františkanskym pozdravom: POKOJ A DOBRO !

sorrento

Ahoj, ty hovoris, o pichani na hrudi.
Keď by to tupá, vo vadsine, BOLEST na hrudi, niekdy prechadza do chrbata, tiež do lavej ruky, + zadychanie sa npr. po vystupe po schodoch, su EVIDENTNE PRIZNAKY K INFARKTU!!!
V takomto pripade hned volat rychlu pohotovost, radsej nech pridu aj viac krát, akoby malo prist ČIERNE VO ZIDLO. Som rád, že to neni tvoj pripad ale, istota je kulomet, návštěva lekara.
Pekny deň.

martini

pichanie v hrudi ma dost casto na svedomi chrbtica (zaseknuty nerv apod.) posilnovanie a sedenie za pc ti to len zhorsi; nemas malo pohybu? to fajcenie s tym nic nema; alebo potom to moze byt nejaky sval ako pisal house..

house

Je to dlhodoba zalezitost a ta posilovna Vam to len zhorsila.Ja som mal to iste na chrbte asi pat rokov.Ked som otacal hrudnikom bolelo to , natiahol som si upon, alebo sval pri dvihani vrecia zemiakov.

house

Podla mna doslo u Vas k presileniu uponov hrudnych svalov cvicenim v posilovni, tiez to mavam po tazsej namahe, dlho sa to lieci, pomoze napr.Voltaren emulgel, alebo Fastum gel.
Podla mna to s plucami, ani inymi vnutornymi organmi nema nic spolocne.Zvyste prijem mineralov v strave a natierajte 3X denne.

Eiffel

Ahoj asi ti velmi nepomozem, ale mozno hej. Mam podobny problem, akurat ze mna to picha menej casto... Raz za cas (1 za mesiac-dva) ma proste pichne v branici (pod plucami) a proste akokeby mi tam niekto zapichol spendlik. Ked som v nehybnej polohe tak to neboli ale ked sa pohnem okamzite nastupi neznesitelna bolest. Ale potom to prejde. Naposledy sa mi to stalo ked som sa zobudil a chcel som vstat, neskutocne ma to pichalo anemohol som sa ani pohnut. Tak som si to zacal masirovat na mieste kde ma to pichalo a postupne som si to masiroval hlbsie a hlbsie a zrazu to uplne prestalo. Najhorsie to bolo ked som mal asi 10 rokov, sedel som v cudnej polohe :D a cital encyklopediu. Zrazu ma to tak seklo v branici, ze som nemohol poriadne dychat 2 hodiny... Bolelo ma to cely den. Cital som, ze to je problem v branici. Velmi som sa tym nezapodieval, no raz som sa nahodou dostal k informacii, ze precio pri dlhhsom behu zacina pichanie v branici. Vraj je na to dobry liek, ktory sa vola dychanie bruchom. Zacal som ho praktizovat a pomaha zazracne, odkedy to poznam, mozem behat kolko chcem a ziadne pichanie. Skus to aj ty, mozno ti to pomoze. Dychanie bruchom je akasi rozcvicka branice. Viac info si najdes pomocou googlu. Vela stastia

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Pichanie v hrudi (zrejme pluca) - Fórum - ZDRAVIE.sk