Syndróm karpálneho tunela

Príspevok v téme: Syndróm karpálneho tunela
magyelka

Prosím poraďte mi, čo mám robiť. Mám preťaženú ruku - už druhý mesiac ráno celkom zmeravený a veľmi bolestivý pravý palec a v podstate celá ruka. V tejto ruke nemám silu, a pri bežnej práci /som účtovníčka a celý deň robím na počítači/ niekedy neznesiteľná bolesť - musím zobrať Ibalgin proti bolesti. Chodila som na RHB - zlepšenie len minimálne - mám sa ukázať odstupom času - spomínali mi nejaký karpálny tunel - ale mám bolesti doteraz - mám si na tú bolesť zvyknúť a žiť na Ibalgine, alebo existuje ešte aj nejaký iný spôsob, aby som prestala mať bolesti? - už som z toho celkom rozladená a veľmi nervózna - som praváčka, mojou profesiou je matrikárka, účtovníčka a mzdárka, o tom nehovoriac, že mám rodinu - ruku potrebujem k práci. Ďakujem vopred za každú radu.

zuzu118

Ja mám bohužiaľ to isté,celí rok som mala mravcenie v prstoch a pri mensej zatazi silne krce ktoré sa objavovali aj v noci,čo bolo neznesiteľné. Nakoniec som šla na neurologiu poslali ma na vysetrenie kde mi doktor tvrdil ze mám poškodený nejaký nerv,ale že to nieje také vážne že rehabilitácia to spraví,ked som mu tvrdila ze ta bolesť vie byť neznesitelna a naozaj často tak mi ani neveril... Nakoniec som sa dozvedela že toto vyrieši len operácia. Ze teb tunelik je upchatý a treba to doslova vycistit, mam 21 rokov a tato doslova choroba sa objavuje hlavne u ludi starsieho veku cize 50 a viac... moze aj cca v 40 45 co nieje vela,operacia to ma spravit ale vraj sa to moze aj vratit.. Ale radsej si tu operaciu zopakujem aj 3 razi ako zazivat tieto bolesti a problemi každý den! rehabilitacia je len cvicenie netvrdim ze pre niektore casti tela je urcite vhodna a pomáha alr nemyslim ze ked uz je ten kanalik upchaty alebo poskodeni to rehabilitacia spravi...

hanka9

Vlavo je VYHLADAVANIE= klikni na to, do okna hladaneho vyrazu napis „karpalny tunel“, do druheho okna vloz „v nazvoch diskusnych tem“ a otvor si temu s nazvom „karpalny tunel“ od nick „darma 35“

RNG tam o tom podla mna velmi dobre pise, ako aj inde.

kofila

Prosim poradte mi... Na sto percent mam syndrom karpalneho tunela..Som v piatom mesiaci tehotenstva,co mi na to pomoze?Nemoze sa babku nic stat a ani mne? dakujem

dusany

Pred polrokom ma prebudilo dačo nezvyčajné. Po uchopení pohára som zistil, že ho v ruke vôbec neudržím, ruka bola ako zdrevenetá bez citu a sily. Hneď na nete som zistil, že je to syndróm karpálneho tunela. Lekár ma poslal na rehabilitáčku, kde som v priebehu mesiaca absolvoval magnet, parafín a na záver 5 krát ultrazvuk. Ruka ma do ultrazvuku ešte nebolela až potom, načo ma upozornila aj sestra. Potom som od bolesti nemohol zaspať a keď len iba na chvíľu stále ma prenasledovali bodavé bolesti do skoro všetkých článkov prstov. Potom som si spomenul na žihľavu, ktorou som si liečil boľavé chodidla. Žihľavu som nastrihal nožnicami v rukaviciach. Žihľava sa má zbierať pred zakvitnutím. Aj teraz ju vidím na miestách, kde bola asi 2 krát pokosená, ktorá ešte nezakvitla. Žihľavu som rozmixoval na robote, ktorý ma dve nože na drvenie mäsa jeden vyššie a druhý nižšie. Je potrebné to rozmixovať na drobno. Rozdrvenú žihľavu som pomiešal zo skorocelom a ten môže byť aj širokolistý, ak je menej skorocelu kopijovitého. Dal som si do mikroténového sáčku 2 diely žihľavy a 1 diel skorocelu. Ruka musí byť obložená od zahybu zapästia asi 4-5 cm. Do polnoci som cítil iba slabé mravenčenie a potom som konečne po dlhom čase zaspal. Ráno ruka bola úplne v poriadku bez bolesti a trpnutia a sila sa mi vrátila na 90%. Zopakoval som to 5 krát každý druhý deň a každý druhý medzi tým som si dal obklad na kúsok handričky ricinového oleja z lekárne. Handrička poliatá olejom iba z jednej strany tiež sa obáli mikroténom a na to možno si obviť látkou, obväzom a pod. Ruka bola opäť asi 4 mesiace v poriadku. Pri kopaní priekopy 1, 3 m hlbokej, kde som 3 dni krampáčom kopal väčšinou do kameňov začali ma bolieť obidve ruky, ale v noci som mal pokoj Hneď som si dal na to obklad s frankovkov a ricinovým olejom a bolesť ustala a cítim ju len keď silno zovriem zápästia. Verím, že to skoro prejde. Ak to začne znovu dám si opäť kúsok z Božej prírody. Prajem vám skoré vyliečenie. dm2000@centrum.sk

hmmmmmmmmmmm

Neviem odkial si a ako mas blizsko Bratislavu,najlepsie ti pomozu na Chirurgii ruky v Ruzinove,i ked som si ista,ze kazda vacsia nemocnica ma taketo oddelenie,alebo podobne...v Ruzinove bol kedysi dr Kostal,potom Guba, neviem kto tam je momentalne, ale oni su najlepsi na karpalny tunel alebo cokolvek s rukou.Urcite by som neodporucala nejake chvilkove ulavy typu obstreky, steroidy a tak...teda to maju v oblube na ortopedii.
Co sa tyka karpalneho tunelu, rehabilitacia a podopora pomaha len ak bolesti, problemy nepretrvavaju dlhsie ako par mesiacov a aj to len ciastocne.takisto protizapalove lieky su len kratkodoba ulava.Pri karpalnom tuneli ide o stlacenie nervov opuchom a zhrubnutim sliach v tzv karpalnom tuneli, to je subor kosti tvoriaci zapastie a ruku-dlan.Najviac su nachylni ludia vykonavajuci opakovane pohyby ruk, ako uradnici ,manualne pracujuci ludia a takisto sa casto vyskytuje aj u zien v menopauze.Je niekolko postupov a lekar na ptislusnom oddeleni po spravnej diagnostike urci najvhodnejsiu liecbu.