Uštipnutie včelou

ywet

Ahojte, dnes ma uštipol hmyz, bola to bud včela alebo osa, nevšimla som si to.. Chcem sa opýtať bolí ma to celý den..od rana opuchnute to nemam.. može to ešte opuchnúť? dakujem

Mimulus

Otázne je či to bol ten istý hmyz.

Lebo jed včiel, ôs, sršňov, čmeliakov je rôzne intenzívny. A jed včiel má dokonca terapeutické účinky.

Dokonca sa odporúča ako prevencia pred alergiou - nechať sa aspoň raz za 5 rokov poštípať včelou.

telo si vytvorí aspoň aké také protilátky a neprejaví sa alergická reakcia.

www.moje-rodina.cz

REBEKA 53515

dnes ma štipla včela v zahrade
a som na nu alergicka minule ked ma poštipala tak som ležala 2 tyždne na infuzkach ale teras nič vôbec nič ako je to možne ????? o

loko1

tyžden ? uf to neviem ako vydržím chodit po meste a zastavovat sa aby som si poškravala celu nohu co ma svrbi vdaka tomu . snad toprejde skor uf

Tungsten

no práveže sa to nemusí prejaviť do polhodiny... som dopisovala ten druhý príspevok práve kvôli tomu, že som si spomenula, čo sa stalo kamoške - alergičke na všetko možné. uštipla ju osa na stehno, ale tak nič takého sa nedialo, trocha ju bolelo, opuchnuté tiež len trocha, tak neriešila (plus nevedela nič o tom, že by bola alergická na "osí jed"(=kyselina mravčia), vedela len, že je na včelí), na druhý deň chodila po meste a večer jej to zrazu opuchlo jak šlak, bolelo tiež jak šlak, tak išla na pohotovosť a tam jej vynadali, že kde bola doteraz a prečo neprišla hneď

ajajaja

alergik asi nie je, to by sa prejavilo do polhodiny...

osi jed je nic oproti vceliemu

ja mam cerstvu skusenost s osou , pred tyznom ma stipla do stehna, najlahsia reakcia ,ako som sa docitala, je velky opuch velkosti muzskej dlane...mne na to zabral lad,ale hojilo sa to asi tyzden , bolelo to len taku hodinku -dve po ustipnuti...nieco ako ockovanie

jasne,ze ta to boli, skus na nohu nestupat (ak mozes)

blondula

ja som stupila na vcelu a chodidlo som mala opuchnute asi tyzden.potom ma postipala osa na zapästie a trvalo to asi 2 tyzdne pokym mi to zmizlo :-( tyzden ma to bolelo,svrbelo,bolo to opuchnute a druhy tyzden mi pomalinky mizol bordovy flak z opuchu... nedavala som na to nic,len ocot a lad...