Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Poškodené oko zo slnka?

M74

Pokiaľ ten obraz nie je viditeľne deformovaný tak by som to neriešil. Svojho času som slnečné samozatmavovacie sklenené okuliare robené v optike. To bolo super, ale vždy sa mi ich podarilo rozbiť. Teraz nosím cyklistické okuliare ( plastové "sklo" ) aj normálne, výhodou je že sklá sa dajú v prípade poškodenia vymeniť. Ale v poslednom čase dávajú k okuliarom iba jeden pár tmavých skiel, takže po poškodení mi zostanú iba žlté a priesvitné, ktoré nie sú ako slnečné použiteľné.

lost

M74

ok, ale to je UV merac, a co ak je material nekvalitny? :)

nemyslel som proiamo UV, ale aj vady na "skle" ktore mozu vadit pre oci..

alebo to uz nepredstavuje riziko (popripade cokolvek ine, co moze byt pred "verejnostou" zatajene)?

M74

lost: Raz som videl meranie UV filtra okuliarov priamo na ulici pre verejnosť. Takýto merač možno majú aj v optike.

M74

kanister: Okrem toho že intenzita UV žiarenia stúpa, tak voľakedy bola aj podstatne nižšia priemerná dľžka života. Ja som práve minule počul nejakého odborníka, že UV žiarenie poškodzuje oko a je jednou z príčin zhoršovania zraku vo vyššom veku.

lost

A kde kupit kvalitne okuliare?

Ked ako pesibany clovek, mozem si zalozit ocnu optiku, ci cokolvek seriozne a objednate alosne okuliare made in china..

Kto mi potom zaruci absolutnu kvalitu okuliarov?

zrejme dnes uz nikto..

RADArada

kanister tak je pravda ze svietilo rovnako-len kvalita slnecnych lucov je ina dnesnej dobe a pred 20rokmi bola ina-ved to pozname...ale v niecom mas urcite pravdu a ja som si nevysparala z nosa to co som pisala-o tej odbornicke...a ked sa tak logicky clovek nad tym zamysli moze to byt pravda-obycajne sklo/plexi nejake na lacnych okuliarov-len nuti oko aby bolo stale v strehu-a namahalo sa/a tym padom sa skor oslabi ako si pomoze...

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Poškodené oko zo slnka? - Fórum - ZDRAVIE.sk