Zase škola...

Príspevok v téme: Zase škola...
Lucia22111

ahojte, o týžden to začne opat..skola. Viem ze niesom sama komu sa nechce ist do skoly. No mne ani nevadí to ucenie, skoré vstávanie ako to ze sa znova stretnem s mojími spoluziakmi. V triede niesom oblúbená, nemám sa tam ani s kým bavit. Iba 2 spolužiačky z celej triedy sú normálne s ktorými sa dá aspon pokecať, a ked oni nie su v skole, som úplne ale úplne sama. Moje spolužiačky sa mi posmievaú, hrozne ma ponižujú, vymyšľajú mi rozne prezyvky, a ked napr. začnem nahlas čítať tak sa smejú ( neviem prečo) je to hrozný pocit, niekedy mam chut sa rozplakať a utiecť od nich aby som ich uz nikdy nemusela vidiet. A ked si pomyslím ze za týžden sa to znova vsetko zacne je mi az zle. Preto sa aj vyhýbam vsetkým skolským akciám kt. sa dá vyhnut.

jankaaaaaaaaa

alebo normalne na nich utoc slovami "..ved sa pozri na seba, videla si sa v zrkadle?" a taketo podobne veci, aby si im ukazala ze sa ich nebojis. lebo ako tu pisala jajka, oni to orbia preto, lebo vidia ze nemas tolko sebavedomia ako ony a niesi taka hnusna ako ony

jankaaaaaaaaa

ked sa ti najblizsie budu posmievat tak sa na nich pozri a spytaj sa ich ci su normalne alebo ci im nieco chyba alebo ci nemaju inu zabavu. normalne z nich sprav tie "postihnute" ze nie ty, ale oni niesu v poriadku a normalne ... alebo zacni ich ohovarat aj ty a smiat sa im aj ty. tak ako oni tebe.
u nas v triede to bolo tiez take ze sme sa jednej druha posmievali, lenze aj tak sme boli kamosky, my sme si to robili zo srandy proste. zabavali sme sa natom, ale to je nieco ine..

jajka001_

nic zvlastne, tiez som bola na tom podobne, tych ludi to prejde asi az par rokov po strednej :) nech ta ohovaraju, nedaj im, ked sa ti smeju. nech sa ucia sami. preco by si im mala pomahat.

Lucia22111

možno je to trochu divné, ale uz idem do 3. roč. na Sš
sme pomaly dospelý ludia a tekéto problemy so spolužiakmi ako na základnej školy, fakt mi to pripadá trápne aj o tom písať

skamarátit sa s nimi? Nikdy!
a najviac ma trápi to, ze ja som celkom poctivá študentka, pravidelne sa ucím, robím si D.ú., a pripravujem sa na hodiny, a preto ma len vyuzivajú. Napr. ked sa ucitelka pýta ze kto chce ist odpovedat hned vsetci zborovo vykryknu moje meno, ze ona to určite vie, alebo ked bola nejaká D.ú. celú prestávku za mnou behajú ze aká bola úloha a prosia ma ci im to nedám odpísat, a ked nedám tak ma ohovárajú.
Takýchto mám ja "uzastných" spolužiakov a ked si pomýslím ze za rok budem mat s nimi stuzkovu, ani sa mi tam nechce ist :(

jajka001_

budes sa cudovat ale takych ako ty je ako maku. proste ked su v kolektive mrchy, co aj su vsade, tak tie byvaju number one, v čele kolektivu , a robia zle. do ktorej triedy chodis?
mozno to bude zniet zvlastne ale, skus sa s tymi babami skamaratit. niektore z nich nemusia byt take zle ako sa tvaria. mnohe z nich len nasleduju najvacsiu mrchu. ak sa s niektorymi normalnejsimi skamaratis - skus byt priatelska a sebavedomejsia, oni su trufaju lebo vidia ze si neveris - tak tie na teba nebudu uz utocit.
a ak sa to neda, drz sa svojich kamosiek a zvysok kolektivu ignoruj. skola sa raz skonci a budes mat pokoj.
pripadne, ak si trufas, tak ich sprdni. oni sa smeju tebe, najdi si ty na nich nieco, za co sa mozu hanbit a ked sa ti budu smiat, skus ich schladit. ale dobre si to premysli.