Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Hnisavý opuch v "oblasti bikín"

Príspevok v téme: Hnisavý opuch v "oblasti bikín"
alica33

Potrebujem pomôcť. V bikinovej časti (neviem to presnejšie nazvať) som si pred siedmimi dňami objavila niečo ako veľký opuch - trochu mi to pripomínalo pupák, tak som sa ho snažila vytlačiť, ale veľmi to nešlo. Nechala som to tak a na druhý deň sa mi vytvoril ešte väčší opuch, ktorý bol plný hnisu. Natierala som si to aloe (lebo nič iné ma nenapadlo), potom aj alpou a nič. Vytlačila som si dosť veľa hnisu, ale stále tam bol. Až potom mi kamarátka poradila, nech si tam dám Gáfrovú masť s ichtamolom, ktorá mi ten hnis "vytlačí von". Vraj to mala aj ona už párkrát a aj lekár jej to predpísal. Ona si myslí, že ide o podkožné akné, no ja som to už mala, no nikdy to takto nevyzeralo. Je pravda, že tá masť mi pomohla, hnis išiel potom ľahko von a z veľkej opuchliny je teraz už len taká menšia. Hnis je tam stále, tak sa ešte mažem tou masťou.

Chcem sa ale spýtať, či s niečím podobným nemá ešte niekto iný skúsenosti. Rada by som vedela, čo presne to je a ako sa vyhnúť tomu, aby sa mi to spravilo znova. Doteraz som si nemyslela, že je nevyhnutné ísť k lekárovi, keďže tá masť zatiaľ pomáha, no chcem počuť váš názor, či sa vám to už stalo a či mám ísť radšej k doktorovi.

Ďakujem za odpovede

kika.sojkova

:OO teraz asi pred dvoma dnami som si to nasla aj ja. Strasne ma to bolelo a vytlacila som si z toho srasne vela hnisu a uz nviem co s tym robit :( vytlacit, natriet a nechat tak? alebo radsej niekam zajst..neviem vobec :(

tpch

Na nose aj na lakti to moze byt zapal vlasoveho vacku, ktory sa rozsiri do okolia. Ak sa jej tieto problemy opakuju casto, moze ist spominanu poruchu imunity.

blondula

raz za cas sa to objavi aj mne,hnisavy pupak,ale nie az taky velky.mne to vyzera,ako keby mi tam zarastal chlp alebo co :D nerobim s tym nic,snazim sa ten chlp vytrhnut pinzetou a potom ak sa da,vytlacim,ale nie na silu :D

alica33

Ďakujem za odpoveď. Mám ešte jednu otázku: tá kamarátka to nemala tam, kde ja, ale raz to mala na nose a dokonca aj na lakti.. Takže by ma zaujímalo či to naozaj nie je nejaký prejav akné alebo sme mali obe niečo iné (hoci to vyzerá úplne rovnako - symptómy, výzor atď.).

A ešte, ona si s tým prvý raz najprv nič nerobila, a potom musela ísť k lekárovi, ktorý jej to narezal, aby odtiaľ dostal ten hnis - to mi veľmi neznie ako nejaké podkožné akné, ako si ona myslí.

tpch

alica, ak je to v oblasti, kde rastu chlpy, tak je to zapal vlasoveho vacku, ktory tym nestastnym pokusom o vytlacenie sa rozsiril do okolia a vytvoril absces. Ichtyolova mast je dobra liecba, treba to stale cistit. Ak by sa ti to nezmensovalo, skor naopak, treba ist k lekarovi a preliecit ATB (neviem, ake to mas velke).
Ak sa to opakuje casto, moze za tym byt skryta porucha imunity.
Ak budes chciet nabuduce nieco vytlacit, najprv pouzi sterilnu injekcnu ihlu na napichnutie, inac si len ublizis.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Hnisavý opuch v "oblasti bikín" - Fórum - ZDRAVIE.sk