Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

pocit na zvracanie - prvá menštruácia

Príspevok v téme: pocit na zvracanie - prvá menštruácia
Mia75

Dobrý deň
prosím vás potrebujem poradiť ohľadne problému mojej dcéry.
štvrtok bola u babky....jedla tam v záhrade dve na tri...černice, slivky...potom kel obed aj na večeru....všetko bolo ok, večer si dala ešte misku černíc. ráno sa zobudila a povedala že jej je zle troška akoby sa jej chcelo vracať ale nevracala...cítilo sa neisto, dala som aj za glg pepsicoly a vtedy si grgla - trocha sa ulavilo...išli sme k lekárke...ešte cesto hovorila že cíti nervozitu v bruchu.....bola nasadená diéta apozorovanie...potom na obed išla aj na WC - veľkú potrebu tá bola ok, ale bola som rada že kel a jedlo sú už preč. ale prekvapenie bolo poobede ked dcéra dostala prvú menštruáciu (má 11 rokov)....chcem sa len spýtať všetkých na názor....čo si o tom myslia....hlavne ma trápi ten rannjaší pocit akoby na vracanie - ktorý akoby cítila tam pod rebrami v strede nad žalúdkom....akoby odtial chcela vracať....prosím môže to mať všetko dokopy súvis? každý názor ma poteší a ukludní...dakujem moc.
doktorka vyšetrila...nasadili sme diétu pre istotu

majka_21

Mne pred menzesom tiez nezvykne byt dobre vzdy. Raz mi jest nechuti a zdviha sa mi zaludok z toho, co by som normalne zjedla rada, inokedy mam chut na veci, co by som nezjedla ani za nic (napr. pred mesiacom a pol som sama od seba jedla 2 dni spenatovu polievku, pricom spenat z duse nenavidim a len co ho vidim, napina ma na zvracanie - preco? vysetrenia krvi - mala som zavraty - ukazali, ze som mala nizku hladinu zeleza a menej hemoglobinu ci co... takze stale 2 dni pred, pocas a 2 dni po menzese mam brat preparat zeleza, ktory mi predpisala doktorka). Ale podla mna o nic vazne nejde.

tpch

Pozvi dceru niekam-urobte si "zensku" jazdu. Neviem, ci uz ma prsia, tak trebars mozete kupit nejaku spodnu bielizen. Alebo chodte spolu niekam len tak, akoby na privitanie medzi "zenami", aj ked este 10 rokov potrva, kym z nej naozaj bude zena.

tpch

Mia, samozrejme to ma z kramov. Ked ma bolesti, nech uzije trebars aj ten Ibalgin. Inak vsetko tak ako inokedy, nie je to choroba.

Mia75

tak doteraz všetko ok, len mierne krče a bolesti...a dnes poobede ako zjedla obed...tak křč silný...musela si lahnúť...dala som teplý termofór...a zas mala bruško ako na vode vravela a ten pocit (iba chvíľu ) ako na vracanie...dala som Ibalgin 200 a zabral...ukludnilo sa všetko...
takže je to zrejme všetko z menzesu...uvažujem dobre, hej?....prosím o pochopenie...lebo sa aj troška o ňu bojím... dakujem....

Mia75

Dakujem pekne všetkým ste tu zlatí :))))
dakujem...je to pre nás dosť citlivé...ale hlavné niečo nové....a ja už ani neviem ako to bolo u mňa prvý krát....ako mi bolo vlastne zle...teraz je mi je zle dosť teda aj 3 dni pred...
dakujem moc ešte raz :)

blondula

moja jedna spoluziacka na zakladnej pravidelne kazdy mesiac chybala 2 dni,lebo jej pri kramoch byvalo zle a vraciavala aj v skole.niekledy byva aj mne,nechutieva mi jest a pravidelne chudnem :-(

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

pocit na zvracanie - prvá menštruácia - Fórum - ZDRAVIE.sk