mama ma nenávidí

Príspevok v téme: mama ma nenávidí
Karotka71

Ahojte. Nie som žiadna pubertiačka, aby ste si nemysleli, ze som náhodou ešte v puberte, toho roku končím vysokú školu. S mamou mám otrasný vzťah (otec je nebohý). Vždy som mala pocit, že sestra pri nej bola na tom lepšie. Nechcem o všetkom rozpisovať. No rada by som sa opýtala len na jednu konkrétnu vec, pre ktorú sme sa naposledy tak pohádali, že ... to skončilo otrasne, asi najhoršie doposiaľ.

hrozne mi vykrikovala, že som si cez leto nenašla brigádu, (čo je na jednej strane pochopiteľné,..), ovšem, pokiaľ by dieťa bolo plne finančne závislé na matke. Ja ale peniaze mám. Žijem si len z dôchodku za nebohého otca, mám našetrené pekné peniažky, aj z toho, čo dostávam ako prospechové štipendium. Som skromná, nepotrebujem veľa, takže si viem ušetriť. Bude to už okolo 50 000 Sk. Priznám sa, brigádu som hľadala, ale skôr uprednostňovali študentov, ktorí by pracovali dlhšie než mesiac (ja som mesiac musela povinne praxovať-odbor, škola). Tak som to nakoniec vzdala, koniec koncov, peniažky mám. Mama mi nefinancuje ABSOLÚTNE nič, stačím si sama (strava, internat, skola, cesta, mobil, lieky a pod.). Tak som si ten druhý mesiac oddýchla, veď vlastne sú to moje posledné prázdniny.

Strašne mi vynadala, aká som ja neschopná, že v živote sa nebudem vedieť o seba postarať, že neviem robiť a pod.! Že sestra pracuje, ja nie! Pričom sestra je typ, že je závislá od financií, potrebuje si nakupovať veľa šiat, kozmetiky, jednoducho je náročná. Aj frajerov si stále nachádzala bohatých, lebo potrebuje financie. I terajší mi povedal, že je zaťažená na peniaze. A keď potrebovala kúpiť spotrebič do jej prenajat.bytu za 250 eur, tak pýtala mamu, aby jej dala peniaze (samozrejme jej dala). Ja som od mamy v živote, ani keď som bola menšia peniaze nepýtala, aj Notebook som si kupovala zo svojich peňazí (už druhý, lebo prvý sa mi pokazil) stáli ma vtedy dokopy 30 000 SK a som tu, peniaze mám. Keď som menšia bola, hoci som chodila v zašitých nohaviciach (na zadku bola diera), hanbila som sa od mamy peniaze popýtať. No mama ma nedávno tak ponížila a neustále ponižuje, že to už presahuje medze. Nevydržala som a vykričala som jej svoje (samozrejme len pravdu, za čo som dostala oprávnenú facku-to jej nezazlievam). Mňa len trápi to, že mňa zrejme nenávidí. Za celý čas, čo som bola počas leta odcestovaná, nezavolala mi ako sa mám, a to som medzitým bola aj v nemocnici. Sestra vždy bola lepšia (pre ňu...) ... A to po všetkých stránkach o ktorých sa už nebudem ďalej vyjadrovať, lebo by to bolo naveľa,... jedine, žeby ste chceli, napíšem.

... Tak čo na to vravíte vy...

Karotka71

Maoam - ďakujem za podporu, lebo ja si už fakt namýšľam či som vážne tak neschopná, nemožná, či som vôbec pre priateľa dobrá, či by si nezaslúžil niečo lepšie a pod., Pár krát som už uvažovala aj o najhoršiom, len som si stále povedala, že sú tu ešte ľudia, ktorým na mne záleží a nemôžem im to urobiť aby sa trápili, ak by som si niečo urobila.

Ži, a nechaj žiť. ... áno, nech si každý žije svoj život tak, ako sám chce. Nech je to už akokoľvek, aj za cenu, že budem žiť ako "sirota" ... Nevadí, budem sa snažiť si to vynahradiť vo svojej rodine... ak sa mi to podarí.

Maoam

ano, ked zostarne a potom bude vyplakavat a volat ju domov, mozno ak ju aj ten priatel raz opusti a bude zrazu sama, tak si na Karotku spomenie

okoloidúca1

Karotka71
Raz príde deň, keď ťa bude tvoja matka potrebovať, ale ty sa jej neotoč chrbtom, neukáž jej, že si ako ona, nenechaj sa ňou skaziť. Buď pravý opak nej a bude sa ti lepšie žiť. Akékoľvek matky máme, lepšie či horšie sú to naše maminy. Ja viem, že sa k tebe chová sebecko ale ver tomu, že jej to raz dôjde. Myslím si že si inteligentné dievča a pochopíš to.

Maoam

je mi to velmi luto, tvoja mama nema v sebe cit, bohuzial :-(( tak nech si uziva ten novy zivot s novym muzom a nech dopraje aj tebe zit a byt stastna, ja ti to velmi prajem, lebo si to zasluzis

k tomu studiu: tak aky paradox, ze studujes prave toto..:-((

Karotka71

Maoam - aj to som jej vykricala pri tej hadke, drsno, ale mozno pravdivo: ze preco dal Boh prave jej moznost mat dedi, kolko inych zien, by deti vedelo milovat, nech su akekolvek a nemaju tu moznost, lebo su neplodne!!! Niekedy je zivot naozaj nespravodlivy...

Karotka71

okoloiduca - áno, samozrejme viem. Podľa novely zákona je hranica posunutá na 26rok. dovtedy, ak dieťa študuje, resp. nemá prácu, je rodič povinný sa postarať. študujem právne vedné disciplíny. A presne sa tak aj cítim, ako nevítaná v dome.

Karotka71

Maoam - no áno, tiež sa už teším, až odídem z domu. Hlavne dúfam, aby som si po skončení školy našla čo najskôr prácu, byt s priateľom a konečne začnem žiť aj ja - nie len ona. Pri tej hádke som jej aj to povedala, že až raz budem ma dieťa, svoju babku poznať nebude, až raz odídem, už sa domov viac nevrátim!!! Nech si žije život po akom túži - len ona a jej priateľ.

okoloidúca1

preto som sa aj pýtala, či ju aj on netlačí do toho aby boli sami...neviem koľko máš rokov ale určite vieš že rodič je povinný živiť svoje dieťa do 25-ky (ak nemáš 25 rokov vyhodiť ťa nemôže a možno takýmto spôsobom ti dáva najavo že si tam neni vítana a snaží sa ťa vyštvať)
Vopred sa ti ospravedlňujem ale tvoja matka je chudera..musela som to napísať, lebo ja takýchto rodičov neznesniem..načo majú taký ľudia deti keď ich nevedia ľúbiť a pomáhať im