kučeravé vlasy

Príspevok v téme: kučeravé vlasy
lilynka

dobrý deň! mám kučeravé vlasy, ale v poslednej dobe sa mi začali akoby vyrovnávať, respektívne už nie sú také ako niekdy. viete mi poradiť nejaký osvedčený recept na kučeravé vlasy? prípadne nejaký recept na podporu??? pretože s mojími vlasy sa vytráca aj moje sebavedomie....

xyzz

oleje, ale ja používam len kondicionér, pretože som na to velmi lenivá :D ale tak rôzne masky a tak a ešte ma napadlo na kučery používaj len bezsilikónové prípravky, aj silikóny môžu vlasy zaťažovať a vyrovnávať

lilynka

xyzz...pýtala som sa na to kaderníčky podľa nej sú zdravé.....ale hydratácia napadla aj mne....je nejaký precept? prípadne prípravok????

xyzz

Tak ich skús poriadne hydratovať a vyživovať... A ak ich máš zdravé tak sa ti možno menia vekom, veľa ľuďom sa tak zmenili vlasy

Lina01

Ja som na tom podobne, na jednom mieste sa vlasy chabo pokusaju o kucery a na dalsom mieste mam zase kucery pripominajuce DNA struktury :) Zaklad su zdrave vlasy... mimochodom co som citala tak na kucerave vlasy sa vraj neodporucaju tuzidla ani laky, skor vosk... neviem ja sa snazim nepouzivat tieto stylingove pripravky. Niektorym zenam sa vlasy vyrovnavaju po porode, resp. popri dojceni, tak asi vlasy nemaju dostatocne vela zivin. mozno zlepsit zivotospravu...len strielam, teda pokial hovoris ze zvyky ohladom vlasov si nezmenila.

lilynka

ano to všetko mám aj dopostupna aj prípravky aj penové tužidlo a nepriek tomu (aj keď robím všetko ako predtým) sú odrazu také menej pružné niektoré sú len vlnité iné sa zase úúplne stočia do orstienkov a potom to vyzera ako by som si časť natačala..:(

xyzz

Daj si ich spostupniť a kúp si nejaký prpravok na zvýraznenie vĺn, trochu tužidla po umytí a tak "pomačkať" aby si skrčili/zvlnili, ale neprežeň to lebo udeš mať z vlasoch 5 zlepených prameňov

Lina01

Ahoj lilynka... neviem možno sa to netýka práve teba ale viem, že pri kučeravých vlasoch je velmi dolezity strih... pokial ich mas moc tazke tak sa tahaju dole a su skor vlnite ako kucerave, viem o tom svoje.