Ukazat to naj na Slovensku cudzincovi :)

Príspevok v téme: Ukazat to naj na Slovensku cudzincovi :)
veve.ricka

Coskoro (polovica septembra) ma pride navstivit moj priatel zo zahranicia na Slovensko, po prvý krát. Rada by som by som s ním spravila takú týždennú Tour of Slovakia, okruh Slovenskom, cestovali by sme vlakom. Bola by som povdacna za vas nazor na to NAJatraktívnejsie co tu mame (vaša naj jaskyna, naj hrad, naj mesto, naj tura). Osobne nechcem vynechat Spissky hrad, Tatry, Blavu, Kosice. Ak viete aj o nejakych fajn folklornych akciach, sem s tym :)
Dakujem!!! :)

jajka001_

sign, pokial si to este nepochopil/a, beskyd a aj ja sme z bratislavy. takze tie vase prispevky o dedincanoch su uplne odveci.

sign

beskyd,
vidis a napriek tomu, sem kazdorocne cestuju stovky ludi z celeho slovenska, ktori sa tu az velmi rychlo asimiluju a potom vsade rozpravaju aki su oni bratislavcania.na druhej strane su taki co to tu neznasaju, ale tak nech sem nelozia. a ani ty si sem nemal. Ono pohlad na mesto je dany roznymi vecami, ale takym ako ty sa to neoplati ani rozpravat ;)a ano spravne si pochopil rec bola o Slovensku, a jeho krasach, a ne tvojich nazoroch na BA. zalozis si temu Bratislava a tam sa vyplakavaj prosimta, lebo toto ti doslo vhod, lebo pomaly v kazdej teme vyjadrujes svoju nenavist k BA a nikto ti na to nereaguje, ved preco by aj,lebo nikoho to jednoducho nezaujma a tymto postojom docielis akurat to ze pre kazdeho budes jednoducho len zakomplexovany dedincan. tak sa trocha odosobi ;)

jajka001_

jasne, beskyd, my sa chapeme :)
ovecka, o akych vychodniaroch rozpravas? si z blavy? a si na toto krásne, čisté mesto hrdý?

beskyd

sak to, ono to je taky reflex ze ked niekto sa na toto cele pozrie triezvym pohladom, domorodi "velkomestania", belasa slachta a podobna elita hned zacne s hornou dolnou a slamou v topankach, ubytovnami a podobnymi vecami, to je ako ked sa prejdes na bajku popri plote, vies ze pes zacne stekat:) inak ani som nepovedal ze na svete nie su spinavsie mesta od blavy, ak som dobre pochopil tak rec bola o slovensku a aj na svk sa najdu horsie lokality zase to tiez treba uznat, radsej by som ostal v rodnej BA ako sa stahoval na taky Rozkvet v pb alebo lunik 9 v ke, do spisskeho stvrtka, poltara a podobnych vychytavok, takze tolko asi k tomu. akurat keby som chcel, aby sa tu cudzinec citil prijemne, do blavy by som ho proste nebral, to je jedno ci je hlavne mesto sr alebo pre niektorych hlavne mesto V4 minimalne alebo celej eu, proste pre mna je to smradlava stoka a jedna neprivetiva malomestiacka diera bez volneho priestoru s rozbitymi cestami, spinavym verejnym priestranstvom, zasprejovanymi budovami, kde jedina atrakcia je kontrast medzi vsadepritomnymi fetakmi, bezdakmi, poulicnymi grazlami a na druhej strane rozdrapenymi zbohatlikmi a mafianmi, developermi co stavaju hocico hocikde, to uz by som radsej ukazal niekomu to odkalisko co je pri ziari nad hronom asi nech sa nikto nehneva.

0vecka

nechapem tychto zakomlexovanych vychodniarov co xcu provokovat... nebyt blavy tak by na tom boli este horsie ako su...

sign

akurat, ze toto nie je tema o BA a nazoroch na nu ;) btw. asi v kazdom state sa riesia spory hlavne mesto vs. ostatne, takze nic nove. trapne je skor ked to furt dokola niekto omiela, otravuje ludi a nikoho to nezaujma :P
vevericka, inak k tvojej teme,este ma napadlo, mozno pozriet nejake vinobranie, to byva myslim v septembri, skus pozret Pezinok,Modru alebo tieto mestecka v okoli :)

jajka001_

vidis, beskyd? ani názory rodených Bratislavčanov na rodné mesto si nevážia. a že prečo to tu tak vyzerá

veve.ricka

Dobrý večer! Ďakujem za skvelé tipy, normálne si robím poznámky hehe, pozerám na mape, kombinujem trasy, lebo ja mám takú predstavu, že z Košíc vlakom do Blavy (to centrum, hrad, Devin, plus tam mam velmi blizku rodinu), a každý deň sa zastaviť niekde na deň, popozerať, prespať a rano pokračujeme :) Z Ke do Blavy takých 5 zastávok by to malo byť vzhľadom na dlžku pobytu... Co sa tyka tych jarmokov, festivalov, den zela a podobne, tak nejako som mimo sezony, ale tak hladam dalej... Tak este raz vdaka, pokojne prispievajte dalej ak mate chut :)