Rozísť sa alebo počkať čo bude?

Príspevok v téme: Rozísť sa alebo počkať čo bude?
emanuelita

Ahojte mám taký zvláštny problém našla som si po dlhej dobe chlapca asi 3 roky po dlhšom vzťahu...sme spolu dva mesiace naše stretnutie bolo naplánované od spoločných kamarátok a ja som sa nezalúbila hned ale až po niekoľkom rande a trvalo nám tiež dlhšie kým sme si dali prvú pusu :) ale potom to začalo byť veľmi pekné no prišiel jeden problém...môj drahý je veľký kresťan je tak vychovaný a chodí do kostola každú nedeľu a prišlo k tomu že mi povedal že sex plánuje až po svadbe, čo ma veľmi zarazilo pretože ja som sex už mala predtým so svojím prvým partnerom...on partnerku doteraz nemal. A ja teraz neviem čo mám robiť pretože niesom taká veriaca ako on aj ked som kresťanka a mám sviatosti nepovažujem to za také podstatné a neverím tomu že sex pred svadbou je veľký hriech...aj som mu to povedala lenže on proste povedal že s tým nemôže nič robiť vraj to tak je dané, ale ja nevydržím a ani nechcem čakať až do svadby pretože viem že pri sexe môže prísť aj k určitým problémom ktoré môžu byť pre dvojicu neriešiteľné...zažila som to ...myslíte si že by som mala počkať čo bude dalej alebo to skončiť už teraz na začiatku? myslíte si že je nádej že raz ustúpi??? zažil niekto podobnú situáciu?

dendi

emanuelita...trpezlivosť ruže prináša ;-) skús v tom vzťahu zotrvať ako sa to vyvinie...ja som tiež v podobnom vzťahu, lenže náš "vzťah" nemá nič spoločné s vierou...sem tam som si myslela, že kašlem na to, ale nakoniec som si povedala, risknem to. A mám taký pocit, že moja trpezlivosť pomaly ruže prináša, len to nejak nezvorať, to by som nerada. Veľa šťastia emanuelita...a hlavne veľa trpezlivosti ;-)

emanuelita

dakujem za rady...ale ešte stále som neprišla na správne riešenie..resp. odkladám to a zotrvávam vo vzťahu pretože by mi to už chýbalo som po dlhej dobe s niekým a nejako sa bojím čo bude dalej ked sa rozídem s dalším chlapom...viem že by mi aj tak chýbal maznanie neni problém dokonca niekedy mám pocit že aj on by už ten sex chcel :D ked sa bozkávame a tak...lenže on dalej do toho nechce ísť.. proste má vieru a verí že je správne počkať do svadby a ja viem že sa to asi nezmení ale sme spolu krátko a ja to asi nechcem hned skončiť aj ked viem že by to bolo asi lepšie...ešte kým sme sa nezoznámili s rodinami...fakt neviem čo robiť :(

lilynka

ahoj osobne si myslím, že sex nebude neskôr váš jediný problém, prehnaná vier býva tiež problém hlavne ak ju obaja necítia rovnako. monžo by ti neskôr prekážalo aj to samotné chodneie do kostola alebo prísne zvyky jeho rodiny a podobne. vyskúšaj si to s ním vydiskutovať a možno prídete na nejaký kompromis( maznanie a tak).ale ak ti to nebude stačiť, v podstate by si brala mačku vo vreci, kto ti zaručí že v posteli si sadnete, aj keĎ sex nie je základ vo vzťahu , často to býva koliesko ktoré dokáže zastaviť celý systém.

emanuelita

Tiež sa bojím že tí jeho rodičia by mohli vyžadovať trošku viac odo mňa a celkovo by tlačili aj on na mna nech chodím trebárs do kostola a tak...lenže mám kamarátku ktorá má vzťah s takým človekom a tiež kvôli nemu začala chodiť do kostola ale on neodmietol sex..neviem ako to rieši ale ona hovorila že sa asi z toho spovedá :D v čom moc nevidím zmysel , ale zase ona povedala že už vie že on ju veľmi lúbi lebo s nou aj býva čo jeho rodičia dosť rázne odmietajú lenže on to kvôli nej urobil lebo vedel že inak ju stratí...a ja neviem či by bol aj ten môj ochotný urobiť niečo podobné...on sa vyhovára že ešte ani nepracuje lebo je študent teda brigáduje ale to nestačí lebo chodí aj na súkromnú školu takže je od rodičov ešte závislý a preto musí dodržiavať ich pravidlá, no sám vie že to až preháňajú s tou starostlivosťou o neho...veľa sa s nimi aj za to háda...
a s tým knazom si už pokecal včera bol na spovedi je to nejaký jeho známy a vraj sa o tom bavili ale nechcel mi to do tel moc rozprávať až ked sa stretneme ale tak naznačil že to nebude pre mňa asi moc potešujúce takže ja rátam s tým že mu dal kázeň o tom aký to je hriech a nech sa stráni :D uvidím aký bude mať na to on svoj názor ale ak neustúpi...

User_37597

a este dalsia vec ze niekto velmi "mudri" raz povedal ze toto je vas boh a budete sa k nemu modlit.samozrejme ze obrovska vacsina to vsetko zbastila aj z navijakom a teraz sa modlia k niecomu co neni podlozene faktami.ale to je len moj osobny nazor.isto by som svoje deti nenutila k tejto viere.je to riadna blbost a same obmedzovania a ked si clovek co by len prdne uz sa to povazuje za hriech.no mozem okaslat ja nejakeho boha ktory mi bude kazat co mozem,nemozem a musim.ja som sama sebe sefova a budem si robit co chcem :D

User_37597

tak ale to je riadna blbost cakat do svadby :D
budes cakat rok dva tri a potom na svadobnu noc si zasunie 3x a je po svadobnej noci :D
a potom este tie horsie pripady ze zistis ze ho ma mali alebo ze ho nema vobec :D

sweater

podla mna skus dat tomu este sancu, mozno ked si pokeca s tym knazom tak sa to zmeni, skus ho sledovat ci sa postupne stava oblomnejsi a ak aj nie nezufaj, po svete chodi celku dost fajn chalanov :)

xy:)

nechcela by som mat pri sebe silne nabozensky orientovaneho cloveka. budu tam viacere problemy, nielen sex. ale to sa ukaze, az ked ta prejde pociatocna zamilovanost. ja by som nemala ani chut ani silu riesit s niekym elementarne veci, ktore by mali byt jasne kazdemu.

flowerss

no teda my sme o tom ešte nebavili, ale viem, že by asi na to nepristúpil - viera - no a ja sa bojím :D ako hovoríš, zažila si to, vieš, že je to spoľahlivé, ty sa o tieto veci nestaráš..proste máš to odskúšané, ja nie a tak je, myslím si, logické, že istá dávka nedôvery v ochranu tu je...aj motyka niekedy vystrelí...:) no zatiaľ tá moja túžba po sexe nie je na nevydržanie