Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Cvičenie a strava - čo robím zle ?

Príspevok v téme: Cvičenie a strava - čo robím zle ?
nikolettka21

ahojte.. mam 21 rokov...meriam asi 175cm.. a moja momentálna váha je 58 kg !!! asi pred pol rokom som si kupila bezecky pas - bezim na nom asi 4 - 5 krát tyzdenne po jednej hodine...vysledky sa aj dostavili-mam svalnatejsie lytka-co bolo mojim cielom, ale trosku mi zhrubli aj stehna :( a pribrala som tri kg !!! preco ? co robim zle ? inac este sa snazim aj raz tyzdenne posilovat- na fitlopte, alebo bosu ... a moj jedalnicek vyzera asi takto:
r: ovsaky,susene ovocie,jogurt, ovocie podla sezony / celozrnný chlieb,sunka,syr,zelenina .. alebo cottage, zelenina
d: ked boli ranajky ovocne tak daco s pecivom a naopak
o: co si navarim - to je vselijake, ale nic mastne ani vyprazane ! - ryby, zemiaky, kuracie prsia, zapekana zelenina, cestoviny s dacim.. ryza..vsetko mozne
o: predtym som nikdy neolovrantovala.. ale teraz asi pred dvoma mesiacmi som zaradila aj olovrant - a asi odvtedy priberam - je to bud cottage s platkom chlebika a zeleninou, alebo len acidko, susene ovocie, syr, melon, mandle, oriesky
potom nasleduje hodina beh
v: tak bud miesane vajicka s platkom chlebika a zeleninou, alebo cottage s chlebikom a zeleninou, tvaroh s tuniakom a paradajkou.. tofu...
a cely den vypijem 3 litre vody plus liter caju - neochuteneho ....

tak co robim zle ze priberam ??:( ja nechcem chudnut len si vyformovat postavu.. uz roky som mala 55 kg... tak som sa citila dobre.. a teraz toto ? alebo mam zmenit cvicenie ? telo si uz zvyklo na beh ? tak mi poradte prosim.. dakujem za odpovede :)

nikolettka21

suzzka 28: tak to si ma potesila, takze vyzivy okej :) ked mam chut na sladke tak si to dam .... a na med co vravis ? tiez si ho davam ked ma prepadne chut ...len tak po lyzickach :D
ale snazim sa neprejedat .... tiez jem vsetko... ale samozrejme ze to niekedy porusim ! to sa neda cely zivot takto :)
ja napr. strasne zboznujem ovocie a zeleninu ! velmi vela toho zjem cez den, ale dost ma to nafukuje..
oo to fakt si vedela hned schudnut po tehu ? tak hej, lebo svaly ti spalovali tuk asi nie ? :) tak to je velka vyhoda potom ....
mna to sportovanie strasne bavi, je to moj relax po celom dni presedenom v praci alebo v skole ... a velmi mi to pomaha na moje silne bolesti hlavy .... takze neprestanem :)

suzska 28

ja som posilkovy typ:) hram aj tenis a tak a vyzivy jem takmer denne-mam doma rocne mimi:)je to detska strava,lahko stravitelna..ja jem v zasade vsetko,snazim sa zdravo,ale tak aj to sa vzdy neda:)) rozhodne sa mi paci tvoj pristup,tie svaly,ktore si vypracujes ti este velakrat pomozu-ja napr.po tehu som mala hned svoju vahu!a to som pocas jedla denne celu student.pecat:)

nikolettka21

suzzka 28: ďakujem pekne za rady :) tak vahu ja ani tak velmi neriesim, ani sa nevazim max raz mesacne.. len teraz som ostala prekvapena ... ale asi kaslem na to .. aj tak kazdy vravel ze mam pribrat... a ani menzes som nemala..tak asi tak to bude lepsie...
v strave sa urcite nebudem obmedzovat, ani by som to nevydrzala :D milujem jedlo ...
heej tak samozrejme si dam obcas aj sladkost - hlavne to susene ovocie, alebo cukriky, cokoladu, zakusok... ale ked si dam, tak potom na take dva - tri tyzdne ma prejde chut :)
zvykla som cvicit aj vlastnou vahou, napr. drepy hlavne, alebo na zadok... tak skusim castejsie ....

a mozem sa spytat, ty co cvicis ? :)

a este jedna otazka: teraz mam taku maniu na detske vyzivy ... lebo som mala nieco s crevami, a musela som cely den jest len vyzivy, a zachutili mi :D tak som si zacala vyrabat domace - bez cukru, len s trochou medu ! su vhodne ? napr. zmiesane s tvarohom ?

suzzka 28

nikol,pokial cvicis len doma,skus zaradit aj cviky ako kliky,drepy atd,aspon 50 denne,su to cviky s vlastnou vahou,nemusis sa bat,ze budes masivna:) a krasne tvaruju svaly,ak ich teda robis dostatocne mnozstvo(tzn na treti den fakt bolia).tiez je normalne,ze ti stehna zhrubli-menia svoje zlozenie(tuk/sval),tie "nove svaly"ti urcite tu trosku tuku spalia.mas super pristup,jedlo neobmedzuj,to je najvacsia chyba vsetkych dietarov-nedostatok energie.no a obmienat beh s niecim by bolo uzitocne,telo je svina,rychlo si zvykne:) preto sa obcas oplati aj zajest nejaku tu sladkost.vela stastia!

suzska 28

nikolettka absolutne suhlasim so vsetkymi odpovedami.ja cvicim uz 10 rokov.ked som zacinala,mala som 57kg a velkost 40,dnes mam 63kg a velkost 36.ked cvicis,zahod vahu a vytiahni meter:) jedalnicek mas super,nemas co pokazit.svaly maju svoju vahu,ale nastastie aj tvar,tak radsej tazka a tvarovana ako lahka a mlandrava:))

nikolettka21

velmi pekne Vam dakujem za odpovede :) takze vravite ze sa nemam coho bat ? tak OK ... snazim sa neriadit sa podla vahy... len mi to prislo divne ze naraz 3 kg hore !

IVETT16: tak na tu veceru som zvykla ten celozrnny chlebik, ten co tak nechutne vyzera :D ale ked vravis, tak to skusim vynechat a priloha len ako zelenina.. no to susene ovocie je moja velka zavislost :D musim to obmedzit... max do ranajok :)

takze ostatne je vsetko OK ? a ten beh nevadi ze vzdycky len beh ? :D teraz si planujem kupit aj elipticky trenazer - aby bola zmena .. tak uvidime ...

mini250mimi

to nie je pravda ze od vtedy ako si zaradlila olovrant priberas ze priberras od lovrntu to NIE JE PRAVDA: ::.......... 5 KRAT DENNEN JDZ DESIATA A RAňAJKY čIžE DOPOLEDNí A ODPOLEDNí SVAčINA TAK TO NAJDES NA JEDNEJ DOBRE STRANKE O VYZIVA VYZIVADETI, VYZIVADETI LEBO DOSPELYCH . SK // .CZ. takže desiata a olovrant su velmi dolezit e takze to je všetko ok spi 8-10 hodín denne ok papapap a nebud v strese pa vetkych pozdravuj prajem vela stastia.. papapapa

mini250mimi

pravdepodobne preto lebo si nabrala svaly, a tie ti vážia nič si z toho nerob, máš normalnu super hmotnosť vahu kazdy by taku chcel mat ak chces napat tých 58 kg, taks chudnut tak skús jogu, normalne scvičenie,bicykel, korcule a pod.. hlavne sa zdravo strvu, cvič to robíš dobre pomáhaj prirode a aspon 30 minut denne bud v kontakte so zvieratkami ak mas. chrani imunitu a posolnuje lepšie ako vitamíny a minerály minerálne latky v tabletkách,martankovia alebo actiml. ak nejake mas zvieratka ok ppapapapapapa drzim palec palce ahojky

IVETT16

mozno si vobec nepribrala tuk, ale len svaly a svaly su tazsie ako tuk a preto moze byt narast hmotnosti... asi by som v tvojom pripade dala skor doraz na obvody ako na kg.
Je dobre ze si zaradila olovrant, ten nevynechavaj. Casté jedenie urychluje metabolizmus. Jedine na co by som dala pozor z toho tvojho jedalnicka je chlebik na veceru, raz za cas neva... ale ja pokial sa da tak bez prilohy (priloha len zelenina) susene ovocie je trosku zradne, netreba prehanat ma vela cukru, orieskov tak max za hrst denne

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Cvičenie a strava - čo robím zle ? - Fórum - ZDRAVIE.sk