GyneFix, vnútromaternicové teliesko, máte niekto osobné skúsenosti?

Adinka

Ahojte,
Ja mám GineFix už takmer rok a mám s ním len tie najlepšie skúsenosti. Predtým som užívala HAK ale kedže som dostala z nej pľúcnu embóliu musela som ju hneď vysadiť. A keďže som v tom obd. mala 19 nečakaný darček v podobe bábätka ešte nechcem :) Tak mi moja gynekologička poradila toto teliesko. Zo začiatku som si ho aj nahmatala pri sprchovaní ale po takom mesiaci už nie. vždy keď prídem na kontrolu sa ma doktorka pýta či som ho nevytratila (ale našťastie tam stále je). Ani o ňom neviem. Nebolí, netlačí,neomíňa. Ja osobne ho odporúčam :)

Laraaa

Caute,
Aj ja uvazujem nad zavedenim gynefixu, tak ak s tym mate niekto osobne skusenosti, podelte sa. To Slavina: ako si sa nakoniec rozhodla? Pozeram ze temu si zalozila uz dost davno, tak ak mas bohate skusenosti, podel sa.
Dakujem

pat_ko

Ups, teraz pozerám, že je to už dávno založená téma. Ak sa tu objavíš, zakladateľka témy, napíš ako si sa rozhodla :)

pat_ko

Toľko príspevkov, ale nikto ti neodpovie na to, na čo si sa pýtala :( tiež by ma zaujímala práve osobná skúsenosť (lebo veď opisy sa dajú nájsť hocikde), lebo tiež idem na bud.mesiac po 5.rokoch vyberať multiload a rozmýšľam čo ďalej. Ináč mala som aj 5 rokov predtým a úplná spokojnosť. Tento spôsob mi pripadá na tom istom princípe a určite je v niečom inovovaný. Týpky ako Bella..dokola to isté, nech ide prispievať do rádia Lumen.

KIIIka

Nie je zakon, ktory hovori o tom, ze par dnovy zhluk buniek musi byt za kazdu cenu ochraneny.

Bella, ver tomu, ze nie kazdy jedinec sa tesi zo svojej existencie.. Napr. dieta pocate pri znasilneni, ak bude k nemu matka uprimna, bude sa citit previnilo a potupene a nebodaj, ze sa to dozvedia spoluziaci, sa moze dostat aj na psychiatriu. Taketo veci sa siria, ak ked clovek velmi nechce. Co ked matka spanikari a vyzaluje sa par znamym a uz je to vonku..

A ked uz mame ponate filozoficke hladisko, ze kazdy jedinec je rad, ze prisiel na svet a bol by nerad, keby neprisiel, tak dalsie miliardy imaginarnych deti, ktore mohli byt splodene, ale neboli, lebo manzelia vyuzili napr. neplodne dni a pan alebo pani "nic" sa nenarodili . A inak zhluk buniek, ktoremu nie je dopriate prezit, sa nema ako trapit, lebo sa mu nervovy system vobec nevyvinie, kedze on sa neexistuje, ako ho moze nieco mrziet?

A mohla by si vediet, ze kapacita zeme ako pody je obmedzena a nedokazala by uzivit ovela viac ludi, ako tu teraz je. Preto treba trosku uvazovat realne. V Afrike nikto zhluky buniek nezabija, domnievam sa, a nezije sa im ktovieako slastne.

Ak sa uzivatelka telieska rozhodla pre tuto medotu, nie je dovod, preco by si jej do toho mala kecat. Ak si to priroda vymyslela tak, ze telo zreje v inom, nadradenom tele, tak to nadradenejsie rozhoduje o tom vnutri, i ked nepriamo - hladovka, stres, zdravie matky.. Priroda si to takto zvolila. Nezvolila to tak, ze iny jedinec ma riesit vnutro brucha daneho jedinca. Tak ako aj ty mas nazor, moze mat i ona svoj. A jej nazor by mal mat vacsiu vahu, kedze ide o "cast jej tela" a nie tvojho, hlavne ked sa bavime na urovni zhluku buniek (t.j. niekolkodnove embryo)

slavina

Drahá bella,toto je moja téma s určitým zameraním o teliesku Gynefix.Nepýtam sa na iné spôsoby antikoncepcie,keby si chcela vedieť,som zdravotníčka a o splodení a veciach okolo toho viem všetko,nepotrebujem tu tvoju morálku,dokonca perfektne ovládam svoj organizmus a presne viem kedy mám ovuláciu,ale tento spôsob antikoncepcie mi proste nevyhovuje a dôvody sú len mojou záležitosťou.Už v jednom z mojích predchádzajúcich príspevkoch som prosila,aby sa tu takéto veci nepreberali.Tak Ťa ešte raz slušne prosím,viac do mojej témy neprispievaj.

KIIIka

Aha, cize aj existencia duse bola dokazana antropologiou? A spominala som aj zly zdravotny stav matky, ale k tomu, pravda, sa nevyjadrujes.

Peniaze a peniaze su rozdiel. Ja pomaly uz u kazdeho lekara nieco doplacam, proste raz ked nemas, tak nemas, nebudes im davat suche rozky. A neprekrucaj, ja som nikde nespominala, ze peniaze nahradia lasku.

bella12

KIIka, najväčšie utrpenie pre dieťa je nedostatok lásky rodičov a nie nedostatok peňazí v rodine. Koľko detí má všetko, na čo si len pomyslia, ale chýba im rodičovské pohladenie, rozhovor, záujem rodičov o ne. Ak nemám v sebe dosť lásky pre svoje dieťa, nezlepším to, ak sa postarám, aby sa nenarodilo, ak už bolo počaté. Je to alibizmus, ak tvrdím, že to robím z lásky k tomu dieťaťu, aby netrpelo, pretože v prvom rade to robím pre seba, aby som s ním nemal žiadne starosti. Sám seba usvedčujem z toho, že chyba je vo mne, v mojom postoji a nemienim s tým nič robiť.

Každé počaté dieťa má dušu a potratom nemizne, raz sa s ním jeho rodičia stretnú. Mali by ste odvahu pozrieť sa mu do očí?

slavina, na Tvojom mieste by som využívala prirodzené metódy plánovania rodičovstva a v plodnom období by som sa sexuálnemu styku vyhla (je to 5-6 dní v mesiaci). Vyžaduje si to sledovať lepšie svoje telo a abstinovať v istom období, ale aspoň budeš mať istotu, že nebudeš potrácať už počaté dieťa.

KIIIka

Neuveritelne, coho su niektori ludia schopni, len aby neporusili nejaku fiktivnu zasadu typu - zasiahnutie do vyvoja par hodin existujuceho embrya, by boli radsej ochotni sposobovat buducemu dietatu utrpenie cely zivot, napr. z nedostatku financii (niekto uz ma viac deti, dalsie nezvlada), zly zdravotny stav matky uzivajucej mnoho silnych liekov moze sposobit poskodenie plodu atd atd.

Niektori ludia by sa mali dat vysetrit na hlavu