Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zlatá žila?

Príspevok v téme: Zlatá žila?
anjelica

Ahojte, v poslednej dobe mám pri stolici pálenie a svrbenie, sema tam trochu krvi na tolaetnom papieri. Dnes som mala tvrdšiu stolicu a všimla som si, že v nej bolo trochu jasnočervenej krvi. Tentoraz nie na papieri. V okolí konečníka mám také výrastky, akoby vybehnuté črevo von. Ale má to farbu kože, nie je to fialové. Môže to byť zlatá žila? A čo by ste mi poradili?

Klaudy Jakubčo

aj ja som sa zbavila hemeroidov pomocov fine 6 na zaciatku ma to strasne vystipalo asi tak 30 sekund a potom som ani necitila ze mam hemeroidy,vyliecila som sa.

deva123

od zlatej žily/hemoroidom odpomáha hemostop tobolky s gélom, ja som sa vďaka hemostopu zbavila hemoroidov :) pomáha zvonku aj zvnútra

bigo01

Vonkajšie hemoroidy

sú bežné ochorenie a vyskytujú sa v oblasti análneho otvoru. Sú spôsobené podráždením a zápalom pri nadmernej záťaži žíl v análnom otvore. Vonkajšie hemoroidy sú často veľmi nepríjemné a bolestivé. Najčastejšími príznakmi sú svrbenie, pálenie alebo bolesť v oblasti análneho otvoru. Ďalej aj hrčky, výstupky a krvavá stolica.

Príčinou hemoroidov je nadmerná záťaž pri stolici, ktorá obmedzuje tok krvi. Krv sa hromadí a rozširuje cievy v tejto oblasti. Hemoroidy môžu vzniknúť napríklad pri zápche, alebo pri hnačke. Hemoroidy sa často objavujú aj u tehotných žien, a to najmä pred pôrodom, ktorý spôsobuje nadmernú záťaž na maternicu. Hemoroidy nie sú dedičnou chorobou, ale ak rodičia trpeli v minulosti hemoroidmi, vzniká vyššie riziko výskytu hemoroidov aj u ich potomkov.

Príznaky hemoroidov

Mnohé príznaky hemoroidov sa vyskytujú aj u iných ochorení, preto je nutné podstúpiť hĺbkové vyšetrenie a riadiť sa radami svojho lekára. Ten môže určiť liečbu predpísaním liekov a krémov alebo predpísaním chirurgického zákroku, napríklad vyoperovaním, alebo podviazaním hemoroidov. Uľaviť od bolesti si môžete aj sami v pohodlí svojho domova. Na zníženie opuchu by ste mali prikladať na postihnuté miesto ľad. Krátke teplé kúpele pomáhajú uvoľniť svalstvo a zároveň očistiť análny otvor od zvyškov stolice. Utieranie toaletným papierom je totiž bolestivé a ešte viac dráždi postihnuté miesto.

jarmilka35

Z toho čo som skúšala nič nepomáhalo tak dobre ako hemostop, ten jediný mi pomáhal a vyliečil ma z toho. Kvalitný český výrobok.

MarekStolarč

Ja som kupoval fine6 na hemoroidy v lekárni mi ho poradili, som spokojný zatiaľ najlepšie čo som mal hojí sa to pekne ešte pridávam kúpele z dubovej kôry to pomáha.

PaloGarstka

Mne lekárnička poradila fine 6 a som s ním spokojný, dobre natierať aj dvakrát do dňa, ešte som kúpil aj vlhčené obrúsky od hemoralu po stolici tak nepodráždim konečník výborná vec, ihneď sa to zlepšuje. Treba vyskúšať určite

partizanka15

Hlavne neverte liekom kupovaným cez internet, ktoré sa v lekárňach nedajú kúpiť. Choďte do lekárne tam vám vedia pomôcť poradiť a povedať všetky informácie o konkrétnom liečive. Ja som mala rok dozadu vnútorné hemoroidy, a v lekárni mi poradili hemostop, keďže som hemoroidy už dávnejšie mala tak som hneď vedela, že čo ten nepríjemný pocit v konečníku znamená a vedela som čo v lekárni pýtať, hemoroidy som nemala vážne ibe začínajúce preto som si kúpila tobolky hemostopu, ktoré mi to preliečili a hemoroidy zmizli....dúfam že na dlho :)

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Zlatá žila? - Fórum - ZDRAVIE.sk