Je vztah na dialku vztah?

Príspevok v téme: Je vztah na dialku vztah?
odpovedam

Netusila som, ze niekedy budem prosit o radu na tuto temu na fore, ale asi to teraz potrebujem. Dostala som moznost, zivotnu sancu robit nieco, co ma bavi, naplna, o co som sa 4 roky usilovala... podarilo sa,

avsak kratko po mojom rozhodnuti sancu prijat mi vstupil do zivota skvely muz. Sme spolu par mesiacov, lubime sa, mame velmi doverny, naplnujuci a nekonfliktny vztah. Coskoro pride den, kedy odidem (400 km) a on nevie, ci to zvladne. nevie si to predstavit a uz sa obaja pre to zaciname trapit.

Byvame blizko seba, sme zvyknuti vidat sa kazdy den, vsetko je krasne. Jeho nazor je, ze vztahy na dialku nefunguju. Ja vsak chcem spravit vsetko pre to, aby to klapalo. Velmi tazko sa budem vzdavat jeho, ale i mojej vydretej sance...

Ake mate skusenosti vy? Ako to zvladnut? Viem, ze najtazsie bude privykat si na novu situaciu... akakolvek uprimna rada mi momentalne pomoze...

odpovedam

Blondula, vidim, ze ste to mali emotivne. Ale tesi ma, ze ste sa podrzali i napriek nemilej situacii. Aspon mate malickeho :-) a raz budete urcite ako pekna rodinka. dva roky su podla mna celkom dlhy cas. Ak beriem do uvahy, ze ste sa tolko nevideli. Obdivujem vas, ze to takto prekonavate. ech vam to vydrzi!

odpovedam

dakujem, sway, hned mi je trosku lepsie :-)
Ja sa tesim, aj priatel mi velmi, velmi drzal palce. Ja sa zvyknutia nebojim, vlastne vsetky vztahy som mala na dialku, pretoze som vela lietala po celej republike. teraz vsak budem mat viac zodpovednosti a nebude lahke sa "ulievat". Viac sa obavam o neho, on nieco podobne nezazil. Tiez som sa chcela takpovediac uz usadit, mat muza na kazdy den. Na tomto mi zalezi najviac ako mi kedy zalezalo. Bojim sa, ze on to preziva ovela viac negativne ako ja... este mame par tyzdnov pre seba, ale trapime sa uz teraz a to sa mi nepaci... ako si zvladala ty vase odlucenie? cim vsetkym si si musela prejst?

blondula

nie !!! take este nebolo,ze ja idem do roboty a rozchadzam sa s tebou,lebo sa bojim,ci si nenajdes ineho !! bola som ho odprevadit na bus a aj slzicky vypadli,ale tema rozchod nebola ! len taky strach,ze ake to bude.kedze my sme uz oddelene boli,znasali sme to lahsie ! sme spolu vyse 2 rokov,tiez kratko.dokonca na kamere sme sa ani vidiet nechceli,lebo by sme sa asi rozplakali :-( videli sme sa az po mesiaci.bolo to smutne,ale inak sa nedalo! ja som len zvedava ako sa zatvari maly,lebo predsa,deti zvyknu rychlo zabudat :-( aby neplackal,lebo pre neho to bude velmi smutne :-( a aj pre mna !

sway.

odpovedam chod za pracou.V dnesnej dobe je dozezite,aby zena dokazala fungovat aj samostatne..Ja som to spravila 2x,ze som kvoli chlapovi odmietla pracovnu ponuku v zahranici.Uz to nikdy nespravim.A to ci to zvladne,je vyzva..uvidis sama.Teda hlavne tu cast,ci to zvladnes ty.Aj ked teraz si plna idealov..
Rada ako prist na pozitivne myslienky?Tes sa na pracu ;-) Tak ako ja sa tesim na steaky a tango.:-)

odpovedam

blondula, no dietatko drzi nad vodou, aspon nie si sama a aj tvoj priatel vie, ze vas ma. My sme spolu este kratko a sama z vlastnej skusenosti viem, ze radikalne riesenia sa robia lahsie na zaciatku... a ake to bolo, ked odisiel? co si citila ty a co on? nemali ste situacie, ked ste to chceli vzdat? co vam vtedy pomohlo? ak sa este smiem spytat, ako dlho ste boli spolu, ked odisiel? sorry za tolko otazok, potrebujem sa vypisat :-)

odpovedam

ach, sway, to chapem. je fajn, ze sa mate radi, ze mas rada jeho rodinu a ze sa tak respektujete. ten moj ma dobru pracu tu, kde sme. caka ho povysenie, cize neoplati sa mu odchadzat a ani ja to nechcem.

Nedavno kupil bytik, usadil sa, preraba. Viem, ze sa nerozchadzame, ale vystrasili ma jeho slova, ze nevie, ci to zvladne. Vidim ochotu z jeho strany, ze pocka, ake to bude... ale vidim, ze je velmi skepticky. mohla by som sa vzdat svojej sance, ale viem, ze by som to mozno dlho lutovala a zaroven by som ostala bez prace... mna hneva skor to "nacasovanie". keby sme sa spoznali trosku skor, ostala by som tu s nim. Chcem mat naraz oboje, no bojim sa, ze viac ako raz za mesiac sa vidavat nebudeme. Pre neho je to pramalo a nemozne. preto viem, ze takto by to padlo...

ja len citim, ze potrebujem radu, ako prist na pozitivne myslienky, nie negativne. nechcem, aby sa sam u seba doma citil sam, lebo viem, ze casto sa citi.. teraz to bude este horsie...

blondula

mna drzalo a este stale drzi nad vodou nase dieta !! nemam tolko casu na neho mysliet.ked spinka ako aj teraz,idem na net,napisem mu,cakam,ci nepride,alebo som tu na fore :D hlavne vecer myslim na to,ci nahodou nieco "neporobil" lebo je to velmi "pekny" chlap a kukali po nom aj "chlapi",nie len zenske.kedze je v spanielsku a tam je velmi vela gayov! :D

sway.

Ved sa nerozchadzas,len ides svojou cestou..Ak mate byt spolu,tak to vyjde.Ved moze prist pracovat do toho mesta,kde budes ty.Popripade uvidis ake to tam bude.Teraz si to nevies predstavit,no casto sa stava,ze ked niekto odide,jeho "domaca" polovicka sa stane skor otravna..Lebo budes mat ine zaujmy.Spoznas novych ludi a tak..To je normalne.Mozno toho sa priatel boji.
A moja situacia je trosku na hlavu,lebo ja sa s "priatelom" nerozpravam.Len zakladne veci.On je francuz,ja neviem francuzsky,on nevie anglicky..Cize plan je december Argentina a potom sa uvidi.Je to hrozne,lebo poznam celu jeho rodinu a mam ich vsetkych moc rada.Teda okrem jednej tety:-) Bude skoda ak to nedopadne..Prvy krat co som nasla spriaznenu dusu.Akurat by to bola velka skoda,vzdat to bez boja;-)