Ako sa zbavit psychopata

Príspevok v téme: Ako sa zbavit psychopata
Agnes999

Ahojte. Neviem sice, ci je toto dobre forum, kde mi bude vediet niekto pomoct, poradit, ale uz som fakt zufala. Budem sa snazit byt strucna. Rok som chodila s muzom, pol roka sme od seba. Zazili sme i pekne chvile, ale najvacsi problem vo vztahu bol, ze on bol notoricky klamar, klamal mi stale a vo vsetkom, prisla som na to vacsinou jednoducho, ani sa len nesnazil nezapamatat si co mi hovoril predtym. Teda casto si protirecil. A tiez ma podvadzal. Je strasne pomstychtivy co sa prejavovalo uz vtedy a trva doteraz. Hlavne ku koncu sme sa casto hadali a raz, pri jednej potycke ked mi vzal mobil a nechcel vratit som sa mu ho snazila vytrhnut a kedze ho drzal nad hlavou, nejak sa stalo, ze som mu pri snahe vziat si ho nechtiac prstenom poskrbala tvar a ucho, mal to krvave. Nechcela som mu ublizit, mam prsten ktory je spicaty. On hned isiel k lekarke aby si to dal potvrdit a podal na mna trestne oznamenie za ublizenie na zdravi. Ibaze policia ma nikdy ani len nepredvolala na vysluch, zrejme im to prislo tak banalne, ze to za kratko uzavreli, samozrejme k jeho nespokojnosti. Rozisli sme sa a odvtedy som od neho dostavala striedavo emaily, kde mi vyznaval lasku a chcel, aby som sa k nemu vratila a emaily, kde ma castoval tymi najvulgarnejsimi slovami ktore existuju. Horsie bolo, ze si na internete nasiel mail na moju mamu a zacal vypisovat i jej, bud jej tiez pisal vulgarnosti na jej adresu, ze je k...a jak ona tak i ja, alebo mna ohovaral a snazil sa zo mna urobit psychopata, pisal o mne klamstva, ze ma zavreli na psychiatriu, poslal jej kopiu trestneho oznamenia a snazil sa ma vykreslit ako agresivne monstrum co bezdovodne bije ludi. Dokonca zalozil stranku len o tom, kde pisal vyslovene slohy o tom, ze ja i moja mama sme k...y a ine sproste nadavky, urazky a vulgarnosti (neskor ju zas zmazal). Musela som kvoli nemu zmenit cislo mobilu, ale mail zmenit nemozem, mam i web stranku pretoze som zivnostnicka. Ja ani mama na tie jeho maily neodpovedame a ani ich vlastne neotvarame, len on pise kvantum vulgarnosti uz do predmetu. Za tych par mesiacov uz prestal vypisovat tie maily, kde pisal ako ma lubi a ako nam spolu bolo dobre a nech sa k nemu vratim, ostali len tie vulgarne a furt si s nimi nechce dat pokoj. Toto snad nikdy neskonci? Dufala som, ze ho to prejde, ked na neho nebudem reagovat, ale nic. Nikdy som mu nijak vazne neublizila, akurat co sme sa hadali, a mama mu uz vobec neublizila, sice ju pozna osobne, ale malo, par krat u nas bol na navsteve, vzdy k nemu bola velmi mila a pohostila ho. Mate s tymto niekto skusenosti? Ja fakt neviem co mam robit, nechcem mu naspat nadavat, aby som ho tym este viac neprovokovala, ale ked ho ignorujem a to uz mesiace, vobec to nepomaha. Jo, aby som nezabudla. Vo filtroch v maily mam samozrejme uz desiatky jeho emailovych adries, aby mi jeho maily proste nechodili, ale on si vzdy a vzdy zaklada nove len preto, aby to ten filter obislo a aby som si to mohla najst v schranke. Na svoju webovu stranku som doteraz nemohla zverejnit svoje nove telefonne cislo, inak by sa zase zacal teror aj cez telefon, tym padom mozem prist o zakaznikov, ale neviem ako inak to riesit. Trestne oznamenie na neho podat nema zmysel, pretoze sa mi nevyhraza a nas trestny zakon toto co on robi nepovazuje ani len za priestupok, nieto za trestny cin.

LMarika

Pre zenu je lahke vstupit do vztahu, ale vo velkej, ale naozaj velkej vacsine pripadov je tazke zbavit sa chlapa, ktoreho ta zena nechce. Ked da chlap zene kopacky, tak ona si poplace par minut a vsetko je O.K., ale ked da kopacky zena chlapovi, tak ten neprestava a neprestava otravovat, poznala som kopu takych, co sa nakoniec az do Rakuska odpratali, len aby mali od psychopatov pokoj, vsak ja som si uz tolko zivotnych pribehov vypocula od zien, s ktorymi cestujem autami (vzdy s inymi...), ze o tom by sa dala napisat jedna vylka kniha s nazvom Tazky zivot a zufalstvo...Happyend=odchod do Rakuska. Inak takmer vsetci chlapi ohovaraju svoje byvale, od ktorych dostali kopacky. Vnimaju to ako akusi prehru a chlapi neradi prehravaju. Su ako male deti, ktore sa zacnu hadzat o zem, plakat a dupat nohami, ked prehraju v hre Clovece... Kazda, ktora kopacky od chlapa dostala (hoci aj od takeho, ktoreho lubila a nechcela rozchod), moze byt len rada, ze ich dostala a nie dala, lebo by jej milostivy pan urobil zo zivota peklo. Muzi su absolutne psychicky nevyrovnane stvorenia, ktore nedokazu akceptovat tak praobycajnu a jednoduchu vec ako je rozchod zo strany partnerky. Psychicky silny jedinec to normalne prehryzie, pretrpi a uz len ta hrdost, ktora by mala robit muza muzom, by mu nedovolila, aby s sa vnucoval niekomu, kto ho nechce a aby sa takymto trapnym sposobom zosmiesnoval a robil zo seba sasa, ze by urobil taku hovadinu, ze bude prosit byvalu frajerku o navrat k nemu. Mudry, ktory si vazi sam seba, by to neurobil, zakomplexovany hlupak to urobi. No a to klamanie? Tieto typy muzov su psychicky slabe a nevyrovnane stvorenia, lebo len taki ludia potrebuju klamat a ohovarat. AKO SA TAKEMU MUZOVI VYHNUT? Moja rada: V case, ked sa spoznavate, si dobre vsimat, ako sa vyjadruje o ludoch. Opytajte sa ho na mamu, otca, brata, sestru, susedku, spoluziakov, kolegov, kolegyne a nechajte ho, nech sa rozhovori a spytajte sa samozrejme aj na byvalu a na dovod ich rozchodu. Ak sa o ludoch vyjadruje prevazne v dobrom, s tym, ze z neho citit, ze ich uprimne obdivuje a ma ich rad a ze vyzdvihuje ich pozitivne vlastnosti a o tych negativnych radsej ani nehovori a ak ano, tak len velmi malo, pricom o byvalej sa nevyjadruje v zlom a nepouziva vulgarne nadavky, ze je k.... a podobne, ale len strucne povie dovod rozchodu bez nadavok, urazania byvalej a bez toho, aby ste na jeho tvari spozorovali hnev a nenavist voci nej este stale pretrvavajucu, tak to by slo, s takym clovekom nebude v pripade rozchodu z vasej strany po rozchode problem. Ak ale natrafite na takeho, ktory pred odpovedou na otazku napriklad uhne pohladom, ci zagula ocami, je 10 sekund ticho a az potom sa rozhovori, pravdepodobne ide o klamara, lebo pravdovravny clovek nemusi dlho rozmyslat, aku odpoved da na otazku, pretoze jeho odpoved je vzdy pravdiva, preto jeho odpoved pride okamzite, cize nad nou nemusi dlho rozmyslat. A dalsia vec je, ze ak si vsimnete, ze sa o byvalej vyjadruje vulgarne a drzo, o jej celej rodine tiez (to su uplne tie psychicky najslabsie, najnevyrovnanejsie a najzakomplexovanejsie typy muzov) a ak si vsimnete aj to, ze sa o vsetkych ludoch, cize aj o svojich kamaratoch, kamaratkach, rodicoch, surodencoch, spoluziakoch, kolegoch...vyjadruje posmesne, ohovara ich, nevyzdvihuje ich dobre vlastnosti, ale snazi sa upriamit pozornost len na tie zle a PREDOVSETKYM SA O LUDOCH VYJADRUJE VZDY A ZASADNE LEN A LEN V ZLOM, tak s takym do vztahu nevstupujte, lebo po pripadnom rozchode z vasej strany vam bude este velmi dlho robit zo zivota peklo. Dobru noc.

Maria3

AGNES999 ja mam presne ten isty problem ,rozisla som sa s clovekom ktory bol totalne negativny ...klamal a vyzmyslal si a nadaval na vsetkych a na vsetko ...dokonca aj na vlastnych rodicov...no a po tom rozchode prislo peklo...presne to co opisujes ty...maily telefonaty a fyzicke prenasledovanie dokonca aj mna chcel poslat na za psychiatrom... a smial sa mi pri tom do tvare...ja uz neviem ako dalej ...prosim pomozte mi ak ma este niekto podobnu skusenot ako ja ...dakujem

Maria3

AGNES999 ja mam presne ten isty problem ,rozisla som sa s clovekom ktory bol totalne negativny ...klamal a vyzmyslal si a nadaval na vsetkych a na vsetko ...dokonca aj na vlastnych rodicov...no a po tom rozchode prislo peklo...presne to co opisujes ty...maily telefonaty a fyzicke prenasledovanie dokonca aj mna chcel poslat na za psychiatrom... a smial sa mi pri tom do tvare...ja uz neviem ako dalej ...prosim pomozte mi ak ma este niekto podobnu skusenot ako ja ...dakujem

Agnes999

Boze, teraz ked to zase citam a spominam, co vsetko mi porobil a kolko som si kvoli nemu vytrpela som skutocne neskutocne rada, ze uz to je za mnou. Dufam, ze uz nikdy nebudem mat na takehoto cloveka "stastie".

Agnes999

Ahojte, vidim, ze ste vytiahli moju staru temu. Ten problem je uz nastastie vyrieseny, preslo ho to. Trvalo to viac mesiacov, viac nez pol roka, mala som pocit, ze sa ho to drzi stale rovnako a ze ho to snad nikdy neprejde, ale nastastie to ustalo. Od rozchodu je to uz viac nez rok. Este nejak pred asi 3 mesiacmi sa mi ozval, mala som obavy co chce, len sa pytal ako sa mam a ci niekoho mam. Mala som hrozny strach ze s tym obtazovanim zas zacne, nevedela som, ktora odpoved by mala byt spravna? Tak som mu napisala, ze nikoho nemam. A zrejme to bola spravna odpoved, lebo dal pokoj. Jo, a samozrejme mi nezabudol predtym napisat aka som bola uzasna. No co na to povedat. Radsej nic.

adka--

Ja mam tiez podobny problem ,teda nie ja ,ale moj syn.Narazil na nespravneho kamarata ,doslovne sa mu ten dotycny vyhrozoval,ze mu vyvrazdi rodinu ,nadaval mu a hlevne vtedy ked sa nafetoval.No a moj syn ho zbil to bolo v piatok .V sobotu sa mlady pan vybral na disko a v pondelok isiel na pohotovost s tym ze ho moj syn zbil no a podal nanho trestne oznamenie.Mam strach ze pre takeho pankharta bude mat moj syn problem jeho mama je z neho tiez na nervy lebo doslovne ich terorizuje .

Orwell

Vazeni,
najvacsi problem tejto diskusie vidim v tom, ze tazatelka nespravne klasifikovala jej priatela. Urcite nie je psychopat. Urcite by som kontaktoval policiu, vzhladom na to, ze nas trestny poriadok uz ma nastroje na taketo spravanie sa cloveka.

lost

docital som do to polovice, s tym mailom mame...

mno, tu vidim jedno riesenie :)

osobna navsteva.. ale dalej si to domysli, take veci na nete pisat nemozem..

adka800

Ahoj Agness, ako citam Tvoj problem, tak mam pocit ako keby si iasla o mojom ex...., co je aj mozne..., 7 rokov ho poznam a neustale mi riesi moj zivot a presne takou formou ako ty to opisujes..., v poslednom case od 09.2011 su jeho utoky miernejsie, lebo koli nemu som sa aj vydala, aby som mala pokoj..., ale ani toto nepomohlo .....