Fyzicka Aj Psychicka Unava

Príspevok v téme: Fyzicka Aj Psychicka Unava
ďjefčica

Dobry den,nevladzem ani fyzicky ani psychicky uz nejaku dobu,asi par tyzdnov,v skratke je to strata motivacie,nemam motor co by ma nastartoval,chyba mi iskra,a pritom o tolkych veciach snivam...ale ked mam ist niekam von alebo nieco robit tak sa mi vobec nechce,kazdy den sa mi chce spat,furt iba zivam...vadi mi to a chcela by som zistit kde je ten gombik,ktorym sa spusta chut do zivota...

Je pravda ze sa liecim na depresivnu poruchu ale uz mi bolo aj lepsie a teraz je to taketo horsie.hneva ma to.
Dakujem za reakcie.((mam 23 rokov))

martina222

Ahoj alfaomega, prečitala som si tvoj prispevok a aj nejake odpovede a spomínala si, že si bola aj u psychologa, či psychiatra. Neviem, ako si spokojna, ake ti dali lieky, či ti ich dali a ako ta chapu, a či ti to pomohlo. A vravela si, že si bola liečena aj na nejaku panicku poruchu. Takto, možem ti odporučit, nepoznam ho osobne, nikdy som ho nenavštevovala, ale z blízkych zdrojov, najlepší psychiater na Slovensku, ktorý lieči tieto poruchy paniky ako aj depresívne stavy. Pán Velický, alebo pani Velická. Skús tam a uvidíš, ako sa to rozhýbe. Dúfam, že som ti aspon trochu pomohla. Maj sa pekne, drž sa:-) Tu je link www.centrumpristarejtrznici.sk

A ešte z azetu nejake info:

www.azet.sk

ďjefčica

Requiem,dakujem za vyjadrenie nazoru:)To ma presne fascinuje ze ako ste sa dokazali dokopat chodit do toho fitka,bo ja mam planov habadej,ci uz sportovych alebo inych len na ich realizaciu potrebujem dotlacit tak prinajmensom pol tuctom volov...a co sa tyka toho naramku,sice som ho neskusala ale niesom presvedcena o jeho ucinkoch...

zdravy,dakujem,velmi zaujimavy nazor..dnes sa ludia predbiehaju kto dlhsie do noci pracoval alebo studoval a ako skoro musel vstavat..nedavno som citala,ze dakedy mali nasi napr.stari rodicia zvyk poobede si hodinku pospat,alebo ked sme boli deti,a ze by sme to mali kludne robit aj dnes ak to potrebujeme.tak nieco na tom asi bude...

zdravy

ďjefčica - ja som dlhodobejsie pocitoval fyzicku unavu a stym menej radosti zo zivota. Bol som taky apaticky. A potom som sa zrutil :). Teraz ak si chcem odpocinut a rano do prace vstat v pohode a byt v pohode tak si cez den zdriemnem hodinku, dva a vecer iden tak isto skor spat a som v pohode. Proste niektori ludia potrebuju viac spanku ako ostatni.

Requiem

...Nechcem mudrovať, len vyjadrím svoj názor :) mne pomohlo viac faktorov: začala som chodiť do fitka :) 3x týždenne, jasné že to vôbec nie je potrebné tak veľa, pokiaľ vám ide len o akési prebudenie do života, tak stačí raz, alebo si zájdite na plaváreň. Zmeňte stravu. Vyznie to ako rada na diétu, však :) No nie, skôr mám na mysli ten úžasný pocit, ktorý mám ja. Tiež som si kúpila náramok Power Balance. Som čiperná, aktívna celý deň, bez únavy, s maximálne kvalitným spánkom a chuťou niečo robiť, niekam ísť aj keď nemám náladu na to :) Už pol roka som šťastný človek sám so seba :)

ďjefčica

...zrnko24,je mi jasne ze to pre Vas urcite nieje jednoduche,vravi sa ze muzi s tym maju vacsi problem-zajst k psychiatrovi alebo psychologovi ale ked ste to sam navrhli tak mozem iba odporucit.Najdite si niekoho,napr.na internete,ci uz muza alebo zenu,a ak by Vam nevyhovovali jednoducho si najdete niekoho ineho,ako som to robila ja.A oplatio sa.

tpch a squash dakujem za odpoved,
este tpch,chcela by som najst silu v sebe,dovolim si hodnotit podla toho ako sa poznam a ako poznam nazor svojho doktora,ze toto este nieje stav kedy by bolo treba zvysit davku liekov.nieco predsa musi clovek zvladnut aj sam,lieky vsetko nedokazu.vdaka za nazory a poradte ako najst silu v sebe...

tpch

djefcica, aj toto su prejavy depresie. Ak ti robi dobre sladke, je to tym pravdepodobnejsie. Asi budes potrebovat zvysenie davky, alebo zmenu antidepresiva.

ďjefčica

Dobry den zrnko24,ak tieto Vase stavy trvaju uz dlhsie a nepodarilo sa Vam nijak nakopnut tak podla mojho nazoru kludne zajdite za psychiatrom alebo psychologom.On Vam povie,ako dalej.

ďjefčica

DolceVita vdaka za nazor.Mne uz ale lekar ndavno znizil davku s cielom postupne ju znizovat az uplne vysadit.
Nepocitujem smutok alebo uzkosti ako predtym ked mi bolo zle,najvystiznejsie sa to da opisat ze som cela taka hrozne zlenivena a nie a nie sa donutit k nejakej aktivite.Napr.mam rada prirodu a sport ale zmozem sa tak maximalne obcas na bicykel a nervy mi najlepsie pohladi zmrzlina z mcdonaldu...