Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Strata cuchu/ poskodena prepazka v nose???

Príspevok v téme: Strata cuchu/ poskodena prepazka v nose???
white lilly

Zdravim :)
Ked som nastupila na gympel do ineho mesta, kazde rano som chodila po otrasnom smogu. A stala sa mi taka vec-casom som ho prestala citit aspon z 2/3... A celkovo cuch mam teraz po mature stale asi polovicny ako ked som nastupila. Cim to?
Je mozne, uz to presne neviem, ale v tom case som si paradne tresla hlavu a zda sa mi, ze prave takmer vo vyske oci, no presne uz neviem. Nemohla som si nejako poskodit prepazku v nose, coho nasledkom bolo obmedzenie cuchu ci je to nonsens?

No, nie je mi do spevu- toto som prave nasla na nete:

"Lekári už dávno vedia, že mikroskopické poranenia, ktoré sa považujú za príznaky Alzheimerovej choroby, sa objavujú najprv v oblasti mozgu, kde je umiestnené centrum rozpoznávania vôní."

Nemam problem rozpoznat, skor mam stlmenu citlivost alebo ako to nazvat...A astmu nemam.

white lilly

A cuch nemas odjakziva? Mne minule kamarat vravel, ze jeho brat ma urazom posunutu prepazku v nose a stratil cuch, tak preto som dosla k tomuto zaveru. Neviem, ci sa to da liecit, anosmia sa podla zdrojov asi velmi neda. :(
Snad to bolo iba tym smogom u mna. Prve tyzdne to bolo akoby mi horel nos... No nikto to tak necitil ako ja.

A preco by to nemohla byt pravda? Akurat vcera som zacula v radiu, ze pri 99% pripadov sa vraj ani nevie, preco sa Alzheimer spustil... Snad nam odpise niekto nieco viac, kym nas postihne demencia. :-D

livies

ja nemam cuch skoro vobec a ani neviem preco ho nemam a niekedy je to az trapne ty to necitis a ja fakt necitim a kazdemu vysvetlovat ze nemam cuch tak vela ludi to nechape fakt to neje nic prijemne a vobec nevie niekto da sa to liecit?Na internete som toho vela nenasla tiez som citala ten clanok s Alzheimerovou chorobou ale tomu nejako neverim neviem co je na tom pravda.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Strata cuchu/ poskodena prepazka v nose??? - Fórum - ZDRAVIE.sk