Nevládzem cvičiť, tak ako mám schudnúť?

Príspevok v téme: Nevládzem cvičiť, tak ako mám schudnúť?
lenja

Kočky moje, pomôžte mi :(

Mám 21r, 171/78 kg. Chcela by som schudnúť aspoň 15 kg, lebo sa už neviem pozerať na seba, som tlstá, neviem sa obliekať, cítim sa trápne, nikdy som taká tučná ešte nebola, kilá pribudli veľmi rýchlo, no zbaviť sa ich neviem :(
Vyskúšala som rôzne diéty, pri ktorých som aj športovala (aerobik+zumba), no vydržala som diétu max. do troch dní. Proste neviem odolať sladkostiam, ani tomu, aby som jedla vtedy, kedy sa mi len zachce. A športovanie už ani nehovorím, akonáhle urobím dva kroky, dusím sa, je mi zle, točí sa mi hlava. Doktorka mi hovorí, aby som nerobila také náhle kroky, ale keď sa len budem prechádzať, tak neschudnem, to je ako keby som nič nerobila. Nikdy som nebola ten športový typ, a asi ani nebudem. Moje sebavedomie sa rovná nule. Prosím, dajte mi radu, lebo už som na koncoch, fakt :(

ericka1111

lenja - ked chces schudnuť, musis nieco zmenit, najmä svoj pristup. Bez toho, aby si nieco navyse urobila, to nepojde. Na zaciatok ti moze pomoct aj toto www.onlinezdravie.sk

Defcon

Mas 21, tlstnes a nechces sa vzdat sladkosti, nevladzes sportovat.
S pribudajucim vekom to bude horsie a horsie. V 30 budes mat o 30 kilo viac a sport ti pojde omnoho horsie ako teraz. Buducnost ? Odpovedz si sama......

Atp

Sleduj si glikemický index potravín z tvojej stravy a výdaj energie počas dňa a snaž sa každý deň spláliť 1000 kilokalorii viac ako príjmes , teda ako zješ...

priemernú spotrebu kalórii počas rôznych bežných činnosti nájdeš na internete

Lebo pri každej činnosti spaľuješ a tak

Všetko čo potrebuješ nájdeš na googli

Atp

v prvom rade sa začni zdravo stravovať , cvičenie je z polovice o strave ...

Uprav si jedálniček a niečo určite schudneš

Jajalolajej

V jednom príspevku toľko výhovoriek. Čo chceš počuť? Nejedz sladké a cvič! Cvič pomaly a postupne si vybudujes kondičku. Čo myslíš, že ženám pekne telá padajú z neba?

Fraw

ten diár so zapisovaním toho, čo zješ je naozaj základom ak s chudnutím začínaš..ja mám taký svetlomodrý z officelandu A5 veľkosti s motivačným citátom od kelly jenner (popýtala som si ho potlačiť :D) a sledovala som si potraviny a aj odhadla že čo si ešte môžem dať a čo už radšej nie

Requiem

a ešte pre zakladateľku - mne veľmi pri takomto probléme pomohlo fitko a ako som začala užívať L-Carnitin, nevedela som sa donútiť ODÍSŤ z neho :) pred cvičením ani po cvičení mi nechutí jesť, no nakoľko PO sa musí (najmä bielkovina) tak aspoň nejem veľa :) a ďalší pomocník - maličký diár a plánovanie jedla :) rozpis kJ, čo samozrejme nie je potrebné - no mne neskutočne pomohlo ... dva týždne a šup 5kg dole ;) je to dosť - mala som z čoho.

xdanielax

requiem - myslela som po obede akoze ked sa naobeduje. to bol len priklad. jasne, idealne je jest ked uz doobeda :) ale na zaciatok kazda mala zmena je ok.