Ako dlho uzivat probiotika?

Príspevok v téme: Ako dlho uzivat probiotika?
pro

Dobry den potrebovala by som poradit ako dlho sa mozu uzivat probiotika ci to moze moj 5 rocny syncek uzivat stale alebo nie?Uziva probiotika NUTROLIN B tie rozpustne tabletky kazdy den ano a vecer.Casto byval chory a nakoniec mu zistili ze ma streptokoka s toho sa uz dostal teda ak v nom niekde este ticho nedrieme potom mu zistili alergiu od marca az do novembra tak mu predpisali Aurius raz denne a teraz zacal bravat este Ribomunyl kazdy mesiac 4 dni na pol roka pretoze mal oslabeny organizmus co uzival stale antibiotika kym mu nezistili ze ma alergiu:(Preto by som chcela vediet ze ked zacal uzivat teraz ten Ribomunyl a berie este ten Aurius ci moze nadalej brat aj tie NTROLIN B probiotika.Od kedy zacal brat tieto vsetky lieciky tak si musim poklepat nebol chorucky ani nam raz nezakaslal a uz je tomu asi cca 3 mesiace.Viem ze je to malo ale co sme si my vytrpeli v tedy tak to bol chorucky asi kazdy 5 den:(Tak vam dakujem za radu ci moze uzivat aj nadalej tie probiotika.

daniellka26

Ahojte, neviete mi poradiť ako dlho môžem užívať doplnky na imunitu, ktoré pomáhajú črevám udržiavať správne baktérie, beriem ich asi 3 mesiace, 1 tabletku denne a vidím, že mi pomáhajú aj na pleti, chcem sa opýtať, či ich môžem brať normálne po celý rok alebo treba dať nejakú prestávku? Beriem od firmy Symbiotics, Candida Balance, Gl Tract Detoxifier with Colostrum and Probiotics. Vďaka! :-)

RNG

Kedysi ludia nedodrziavali natolko hygienu a dostavali hromady probiotik priamo z pody, ked jedli surove ovocie a zeleninu, casto neumyte a celkove bola hygiena, ktora zabija aj dobre prpobiotika ovela nizsia.
Nuz ale vtedy ludia zomierali o to viac na nakazlive choroby pre nedostatok hygieny. Odrazilo sa to aj na celkovom priemernom veku, ktory bol ovela nizsi.
Takze tu to mas, hygiena nas zbavi znacnej moznosti dostat skodlive mikroby, a tym predlzuje zivot, ale nam nedoda potrebne dobre probiotika.
ATB znicia skodlive bakterie, ale aj uzitocne probiotika.
Preto dnes v dobe hygieny a atb je dobre dostat zdroj chybajucich probiotik, ktory obsahuje len dobre probiotika a nie skodlive mikroby. A to nestaci len kvasne zdroje, ktore su casto nekontrolovane(vid hnacky z burcaku, kyslej kapustnej vody ci zincice), ale treba brat laboratorne vypestovzane zmesy len dobrych probiotik pre nas, kde je plno roznych druhov a velke mnozstva.

atm

RNG ja ked toto pocuvam, tak normalne nemozem uverit, ze ludstvo je este na zive. ako len mohli prezit ludia pred 100 rokmi ked si nikto nepocital bakterie v crevach, ked sa nikto nezaoberal mikrovlakninami, ani psyliom, ani pektinmi a dokonca ani arabinogalaktanmi a uz vobec nikoho netrapilo ci je to teplovzdorne alebo kyselinovzdorne.. dokonca firma Healthy origins este ani v obchodnom registry zapisana nebola.. je to vobec mozne?

RNG

Kompletne osadenie criev probiotikami je az 10 na 14-tu kultur, vahove 1 kg, preto aj najsilnejsie probioticke kapsule s obsahmi 30 miliard(bilion) kultur sa potrebuje rozmnozit skoro 1000 krat, aby obsadili creva. Tj z vahy niekolko sto miligramov do kg. Tj okrem kvalitnych probiotik, ktore by mali byt
TEPLOVZDORNE
(inac ich mozes uz kupit mrtve) a KYSELINOVZDORNE
( aby sa zive dostali do criev a neznicila ich zaludocna kyselina)
ich musis aj intenzivne krmit mikrovlakninami, ako psylium, pektiny, arabinogalaktany, inulin...
Aby sa rozmnozili a osadili crevny system.
Ja osobne [pouzivam obcas vyrobok firmy Healthy origins, ktory vyhovuje uvedenym kriteriam, tj ma 8 roznych probiotik v mnozstve 30 miliard(bilion), ktore su aj teplovzdorne aj kyselinovzdorne.

marickas

Probiotika na SK su zvycajne prilis slabucke na to, aby mali nejaky vyznamny uciok. Ak potrebujes poriadne probiotika, kontaktuj Damiana na damianvit sk Ten uz len pre deti odporuca aspon 20 miliardove probiotika. Moja mala mala silny ekzem (asi po ockovani) a tie 20 miliardove probiotika ju uplne vycistili. Samozrejme davala som jej aj nekysly vitamin C a kokosovy olej. Zabralo to tak, ako nic ine co nam doposial davala doktorka.

pro

Dakujem Vam takze moze ich uzivat stale ano?Ak mu to ma pomoct tak je mi uplne jedno kolko penazi ma to bude stat a zase to nieje az tak vela cca ma to vychadza asi 3 balenia za mesiac a jeden NUTROLIN B stoji cca 4 e takze to je za mesiac 12 e to v dnesnej dobe nieje az tak moc samozrejme ako pre koho ale pre mna nie a pre svoje dieta urobim cokolvek:)))Este raz dakujem:))Len dufam ze ten nutrolin je dobry lebo viem ze sa zvikne pouzivat ked sa beru antibiotika tak snat je to jedno aj teraz:)