Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Depresia

Mimulus

Neviem ak si tu niekto myslí, že ja nemám problémy a je mi úplne fajn tak sa veľmi mýli. Aj ja s tým totiž bojujem a môžem povedať čistú pravdu že momentálne sa mi veľmi nedarí. Je mi na...... ale snažím sa.
Raz sa mi nad tým všetkým už podarilo vyhrať ale iba vďaka skvelým ľuďom, ktorí boli každý deň so mnou, vďaka tomu som dokázal zabudnúť. Vďaka ľuďom, ktorý Vás berú ako rovnocenných, záleží im na Vás no jednoducho sa mi to už raz podarilo a nemienim to tak ľahko vzdať. Podľa mňa je veľmi podstatná súčasť toho ako sa dá s týmto niečo robiť Vaše okolie. Aj keď to nemusí byť pravda ale myslím si, že ak Vás majú ľudia radi, začnete sa mať radi aj vy a neskôr si už na nič z tohoto ani nespomeniete.
Neviem ako vy ale ja mám stále pocit ako keby sa z toho nedalo utiecť. Lenže čo Vám povie doktor ak mu poviete, že keď idete po ulici tak dúfate, že sa Vám niečo zlé stane, že Vás zrazí auto, že spadnete alebo...Dá Vám tabletky a pošle Vás preč nie? A o tomto to celé je ani jeden z nás nemá odvahu to urobiť, pretože všetci chceme žiť, každý z nás má nejaký dôvod prečo tu chce ostať a to je podľa mňa prvý krok. Lenže ak Vás spoločnosť odmieta a nevie Vás pochopiť nastáva problém, ktorý to všetko len zhoršuje, a zhoršuje. Viem nemám právo to tu vôbec písať ale marcelina78 má úplnú pravdu. Treba bojovať ale nie proti sebe a veriť niekomu kto Vás vôbec nepozná a pchať mu do vrecka veľa peňazí ale podľa mňa prvým krokom je začať niekomu dôverovať.

Mimulus

marcelina78 no konečne som počul nejaký dobrý názor. Ďakujem, že si ma v tom nenechala samého, aj ja skúšam všetko možné ale po tomto všetkom čo som sa po dozvedal a prečítal si k doktorom určite nepôjdem. Je to podľa mňa strata času a peňazí. Plecebo, neplacebo aj tak si myslím, že ak má človek skutočných priateľov tak..... Naozaj som Ti veľmi vďačný za ten príspevok. Aj tak by som bol veľmi rád ak by sa našiel na diskusiu aspoň jeden človek, jeden jediný, ktorého vyliečila ,,LIEČBA A DOKTORI,,. Ešte raz velikánske ďakujem.

marcelina78

este som citala dve knihy, od psychiatrov, ktori boli zufali z toho, ze nevedia pomoct pacientom, len zmiernit ich trapenie,vysoke davky Omega 3 a Omega 6 v pomere 2:1, vraj robili vyskum a vyliecili sa aj schizofrenici a nemuseli brat lieky a to za par mesiacov, len museli suhlasit s tym, ze vysadit vielky...Dalsi skusali liecit aminokyselinami pre sportovcov - doplnky dostupne v obchodoch pre sportovcov, plus pridat denne trocha sportu je nutne, ked sa ovsem da, ked nie, aspon zacat s prechadzkami a zacat ignorovat tieto stavy a nenechat sa nimi ovladat... To len tak na info...Sama skusam vsetko dostupne, ako sa z toho dostat...

marcelina78

po vsetkych tych diskusiach, co som nacitala mam pocit, ze z liekov sa ulavi asi 30% ludom, ked im ovsem sadnu, ostatni sa trapia a menia lieky, davky, a tych 30% este nevyhralo, lebo casom to niektorym prestava ucinkovat a vracia sa im to a najhorsie, ze vacsia, co to vysadi to ma po par mesiacoch spat, alebo sa im nedari vysadit, takze moja statistika, ze asi 5% ludi co brali lieky a sadli im, potom v pohode vysadili a uz ich viac nepotrebovali...Tak aka je to vlastne liecba s takouto uspesnostou? Niekde som citala, ze to ludia beru aj 20 rokov, raz su hore, raz dole, uz su aj invalidi koli tomu, ale" liecia sa"...potom som citala o panovi, co 15 rokov bol na liekoch, stale mu nebolo lepsie, nastval sa, vysadil, zacal brat Deprim s vytazkom z lubovnika a konecne mu je lepsie a uz niekolko mesiacov, iny brali 5HTP, inym pomohla hypnoza, regresna terapia, ludovy liecitel, zbavenie sa tzv. "porobenia", alebo privtelenych dusi v aure, co sa zvyknu lepit na psychicky oslabenych ludi, cinska medicina, zbavenie sa plomb amalganovych a ocista od ortute usadenej v mozgu z tych plomb, co idem skusat teraz ja, odstranenie toxinov, plesni, virusov v tele, zmena stravy, sport, dobry psycholog, nejake hobby, zaujimava praca, moznosti je vela, co to moze sposobovat, tiez hladam stale, co by mi pomohlo, skusim urcite vsetko, neviem, ci sa nakoniec nebudem musiet vratit k liekom a nejake ine opat skusit, ale mam stale nejaky pocit, ze lieky ma z biedy nevyvedu a tie neziaduce ucinky na zaciatku, to ma velmi odradzuje...Nechcem nikoho znechucovat v liecbe liekmi, fajn, ked je niekomu po nich ozaj dobre, tak ako kym tuto chorobu nepoznal, len konstatujem na zaklade diskusii, ktore citavam o tejto chorobe a liekoch....

Mimulus

AD zaberajú? A čo? Pozri vyliečil sa, je snáď šťastný? Ja viem je to asi len môj názor ale v čom to zaberá? To, že človek neumrie hneď nie je podľa mňa žiadna výhra ak len prežíva, nedokáže sa tešiť zo života a stále len blúdi. Ja bojujem a chcem bojovať ale prečo by som sa mal liečiť niečím čo ma aj tak neurobí šťastným, čo mi nevráti chuť do života? Prečo by som mal veriť lekárom, ktorí Ti predpíšu 10 druhov liekov z ktorých ani jeden nezaberá? Naozaj by som ocenil ak by sa aspoň na jednom fóre objavil človek, ktorého vyliečili doktori z psychického ochorenia. Pretože to podľa mňa nie je možné. Taký človek podľa mňa neexistuje.

Jane318

Mimulus - ja sa neliečim, takže ti neviem povedať. Mám kamaráta, ktorému AD zaberajú. A tá liečba psych. chorôb bola myslená u mňa všeobecne.

Mimulus

Jane318 nemyslím si, že máš pravdu. Áno liečba fyzických ochorení je úplne niečo iné a ako si sa ty osobne presvedčila, že nejaké lieky na liečbu psychických chorôb zaberajú??? Si zdravá? Alebo šťastná? Alebo Ťa majú ľudia radi? Naozaj bu som veľmi rád spoznal jedného jediného človeka, ktorý sa z depresie naozaj vyliečil a ak tu taký je tak nech mi dá vedieť!
J111 pozri serotonín robí ľudí šťastnejšími ale prirodzený serotonín. Láska, nádej, priateľstvo, úspech jednoducho to čo nám prirodzene spôsobuje šťastie! Teda môj názor.

Jane318

Mimulus - to by teda mohla byť celá medicína len jedno veľké placebo. Ja verím, že z toho zápalu pľúc ma nedostal placebo efekt, lebo mi to bolo jedno či sa vyliečim alebo zomriem, ale tie tabletky, ktorými ma ládovali.
Je síce rozdiel byť psychicky chorý a fyzicky chorý, ale už sme sa niekoľkokrát presvedčili, že lieky sú aj na psychiku - a účinne zaberajú! (nehovorím že všetky pre všetkých, hlavne sa musia správne určiť).

Mimulus

Neviem prečítal som si veľa názorov a osudov na rôznych fórach ale naozaj tu niekomu pomáhajú lieky alebo terapia, ste šťastnejší a vyliečil sa niekedy niekto??? Podľa mňa je celá psychológia len jedno veľké neúčinné placebo. Sorry ale je to môj názor. A marcelina78 tie tabletky by som si od Teba možno aj zobral ale nemôžem Ti dať moju adresu. Veď za skúšku nič nedám lenže stále mám pocit a je to možno len môj názor, že serotonín by mal vznikať spontánne aj keď je ho málo ale mal by vznikať sám, pretože ako potom človek odlíši čo je tabletka a čo je skutočný pocit šťastia???

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Depresia - Fórum - ZDRAVIE.sk