Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Depresia

marcelina78

Inak ja nevesam vsetkym kamaratom na nos, ake mam problemy, vie to par ludi najblizsich, ale uz sa s nimi o tom nebavim, tvarim sa, ze je lepsie, nik nie je zvedavy pocuvat stale o niekoho depresi, ked to sam nezazil, ved aj my by sme mali takeho cloveka plne zuby, kym nas to nepostretlo a nepochopili by sme ho, ako teraz, ked si tym prechadzame..Ale ty Mimulus, aspon si si vytriedil ludi, ostali ti , co za nieco stoja, na ostytnych sa mozes vys...t. A dalsia vec, nik z nas tym netrpel od narodenia, raz to prislo a je to tu a nik co tym netrpi, nevie, co mu zivot prinesie v buducnosti...

marcelina78

Ach Mimulus, s takymto pristupom sa toho naozaj nezbavis, nechcem mudrovat sama trpim ako kon...Pani Horska tu prisla povzbudit ludi na fore, vyhrabala sa z bahna, tesim sa s nou, ze sa ma fajn, samozrejme spomienky na najhorsie obdobie nevymaze, ale postupne , cim dlhsie sa dobre citi, postupne vyblednu..Ludia, co chodia na taketo fora su zufali, nie je im dobre,
su ponoreni do seba, okolie ich nechape a preto chodia na fora medzi "svojich", kde najdu nejaku utechu a pochopenie...Ti , co sa citia fajn, ci uz s liekmi, alebo bez nemaju potrebu chodit riesit nieco na taketo diskusie. Pisem len z vlastej skusenosti, pred piatimi rokmi , ked ma chytila panicka porucha som bola na fore pol roka kazdy den, ked som sa z toho vyhrabala, zaujimali ma ine veci a temy a uz som nechcela riesit nejake psych. problemy,ani o tom pocut, nemala som potrebu, tesila som sa, ze som z toho ako tak vonku, ked som si uz len obcas klikla na forum , kde som chodila, hned som sa vyklikla von, akoze uz som nemala potrebu to citat a riesit, tych nestastnych ludi, uz som bola inde, prezila som si svoje, ale venovala som pozornost inym temam ako psych. problemom...No a teraz ked to prislo, zasa som tu.., takze je mozne, ze ludia, co to prekonali, ci uz su na liekoch alebo bez na taketo diskusie uz nechodia a riesia svet naokolo ako seba a svoje depresie..

Mimulus

A poviem Vám všetkým jednu vec, z vlastnej skúsenosti viem, že ak niekomu o tom čo Vás trápi poviete tak to nikdy nepochopí. Bude to akceptovať, ale už sa nikdy na Vás nebude pozerať tak ako predtým :( Myslím, že je to dosť smutné a ak by niekto chcel povedať, že jeho partner to chápe alebo že pozná a má v okolí ľudí, ktorí ho chápu tak.... Myslím si, že sa len pretvarujú :(

Mimulus

To čo si napísala bude asi pravda a plne s tým súhlasím ale ak sa niekto dlho snaží o dieťa a nedarí sa, prídu výčitky, plač a odsúdia ho všetci, doslova všetci naokolo a buď rada, že toto si nikdy nezažila. Ja nemôžem dúfať, že mi to celé nejakým zázrakom alebo liečbou prejde. Viem, že dieťa je veľká zodpovednosť ale čo ak teraz ešte môžeme mať deti a po liečbe ktorá môže trvať aj veľa, veľa rokov už bude neskoro? Musím to jednoducho risknúť a keď mám pravdu povedať nechce sa mi už to všetko okolo mňa počúvať aký som neschopný a tak.... S tým negatívnym pohľadom na ľudí máš úplnú pravdu ale sú ľudia čo zato stoja a aj keby som sa mal sklamať ešte veľa krát tak budem musieť veriť. Veľmi dlho mi trvá kým niekomu začnem dôverovať ale ak to ten človek vydrží a má ma rád tak je to môj priateľ. Psychológ mi napísal, že ak o tom niekomu z okolia poviem a ten niekto ma odsúdi alebo odíde tak za to nestál. Ja si však myslím pravý opak, pretože som zažil na vlastnej koži ako sa Tí, ktorým som najviac veril ku mne otočili chrbtom. A to sú skvelí naozaj skvelí ľudia. Nie nejaký falošní kamaráti ale naozaj priatelia. Ale jednoducho nevládali, báli sa ale hlavne mali svoj život, stres, rodinu takže nemali ani čas. Čo Ti poviem ,,nejaký idiot,, nikdy nebude mať depresiu. Čo sa týka tých lekárov tak čo si si vlastne prečítala a ako pomohli? Skôr si myslím že pomohli liečitelia ako písala nezábudka ale je to môj názor. Pomôžu Ti len v tom ak nemôžeš zaspať alebo v tom aby si prežívala a potlačia Tvoje emócie ale ako tu niekomu pomohli. Pýtam sa to znova - myslím si, že všetci čo ste tu na fóre máte stále depresiu, či už potlačenú alebo nie! Alebo sa mýlim, je snáď niekto naozaj šťastný, že by nebral lieky alebo na to všetko zabudol? Eva Horská Tebe sa ospravedlňujem ale aj tak si na to všetko podľa mňa nezabudla a ak by sa Ti nezačalo dariť tak... Naozaj si myslíš, že Ti doktori pomohli? Pomohli Ti lieky? Veľmi ma to zaujíma.

eminka

Mimulus, vieš čo tú otázku si dávam aj ja, že prečo my, ktorí sme v podstate ludské bytosti, lebo poznám aj zvery v ľudskom tele, prečo my ostávame sami, bez skutočných priatelov. Neviem...Kedysi to tak nebolo, aspoň u mňa...v detstve som mala dosť kamarátok...ale po škole postupne ubúdali...Každá mala svoje....A u mňa je to aj tým, že som sa vo veľa ludoch sklamala, neverím im...som veľmi nedôverčivá a vždy hľadám niečo negatývne, neviem je to už vo mne. A nemám rada falošných, vypočítavých, sebeckých, intriganskych a klebetných ľudí, ktorí si myslia, že zhltli múdrosť sveta...mám ich vo svojom okolí dosť a aj v rodine. Je mi ľúto, že naopak Ty by si chcel mať dieťa a nedarí sa vám, vôbec sa za to neobviňuj...nie si prvý ani posledný...u nás to bolo naopak, hlavne manžel chcel a potom to ostalo všetko na mňa, on na malého nemá nervy. Malý je hyperaktívny a to doslova, má ťažkú povahu a ja si myslím, že časom bude problematické dieťa. Či ma to drží, že ho mám, niekedy, ale neni to 100%, som z neho psychicky unavená a ako som Ti už písala depresie mám aj vďaka mojej svokre,čo ma všade kde mohla poohovárala, tak potom ako sa mám citiť...je to celé zle...Aj ja som bez práce, muž je živiteľ...ale ako doma mám čo robiť, takže nie som znudená....Píšeš, že lekári sú len placebo, neviem to posúdiť, čítam tu toho veľa, niekomu pomohli niekomu nie...ale ak by mi to malo pomôcť, tak kludne budem aj na tabletkách, chcem už žiť a keď vidím druhých ako sa smejú a berú všetko na ľahkú váhu, závidím im, chce sa mi plakať....tak pa. A ešte dieťa je fakt veľká zodpovednosť, ani nevieš aká a hlavne to zvládať v takomto stave...a nemyslí, že by to zmenilo všetko...to som si pred tým myslela aj ja....

Mimulus

Ahoj eminka som veľmi rád, že si sem napísala a máš úplnú pravdu, depresiu nemajú sebeckí ludia čo všetko a každého ignorujú ale len vnímaví a citliví ľudia. S týmto plne súhlasím ale ako je to potom? Prečo majú ľudia radšej tých ignorantov a my zostávame v konečnom dôsledku sami??? Viem, existuje jedna veľmi pekná veta ,,ak nemá človek skutočných priateľov, nikto mu neverí a je sám tak čo je to za človeka,,? Túto vetu si opakujem skoro stále a doteraz som neprišiel nato prečo som stále v podstate sám, prečo strácam priateľov.... V podstate to viem ale logicky aký som potom človek ak som stále sám??? Píšeš, že chceš ísť k doktorovi ale myslíš si, že to pomôže? Myslíš si, že Ti predpíše tabletky šťastia alebo terapiu radosti. Možno teraz píšem pesimisticky ale máš malé dieťa a uvedom si, že čo máš raz v zdravotnej karte to je tam navždy. Pozri aj ja mám vlastne všetko ale chýba mi to isté čo Tebe a dokonca viac. Veľmi rád by som sa Ťa opýtal či Ti nepomáha. že máš dieťa -áno viem má už 6 rokov a nie je na tom zdravotne najlepšie ale ten pocit, že si niekoho mamou Ťa nerobí aspoň trošku šťastnou? Veď keby Ťa nemalo tak tu nie je nie? Tak veľmi by som si želal dieťa ale s manželkou sa nám už dlhé roky nedarí a keď Ti mám povedať pravdu už ma to prestáva baviť :( Výčitky zo všetkých strán, že nemáme dieťa, že som neschopný, že nemám prácu, nemám peniaze jednoducho asi to tak má byť. Ja Ti možno nemôžem asi radiť ale som veľmi rád, že si napísala. Je nás tu veľa nezabudni. U mňa aj tak stále platí, že lekári sú len obyčajné placebo a ak sa z toho chceš naozaj dostať, čo sa možno ani nedá treba skúsiť liečiteľov alebo nejakú terapiu ale.... Pozri ak pôjdeš k doktorovi a povieš to okoliu tak by ma veľmi zaujímalo ako to to Tvoje okolie prijalo. A hlavne píš každá rada dobrá, veď ja som rád aj zato, že si môžem takto s niekým popísať. Aj keď to možno nie je najlepší nápad ale aspoň niekam patrím. Pa :)

steak

ja mam ties depresie hlavne rano ked musim vstavat do roboty a ako bi to nestacilo tak mam depresie celu pracovnu dobu, len teras som si uvedomil aky musim byt hovacky vnimavi a citlivi

eminka

Ja si myslím, že tým trpia hlavne veľmi citliví a vnímaví ľudia...určite tým netrpia samoľúbi a sebeckí ľudia...to je môj úsudok

eminka

Minulus, hm..rodina, teda mama, keď som jej to naznačila a chcela to s ňou hlbšie rozobrať, že čo mi je, tak mi povedala, že to som si len vsugerovala a mám sa spamätať. Že čo mi vlastne chýba, že mám všetko. Materiálne vlastne nič, ale chýba mi pochopenie, priateľ čo ma vypočuje a pochopí, bez toho aby ma zato odsúdil...nie so synom mi od začiatku veľmi nepomáhali, teda vôbec. A to som s ním mala od narodenia problémy, teda on mal zdravotné problémy, ktoré pretrvávajú až dodnes len v menšej miere.Mne sa depresia spustila po pôrode, len vtedy som si to neuvedomovala, až časom som začala pátrať po tom čo tie stavy znamenajú. Prečítala som asi všetky info. články o tejto chorobe a jej príznaky...skoro všetky mám, dokonca mávam aj tie najhoršie myšlienky a hlavne keď pomyslím na tú neistú budúcnosť. Dokonca trpím aj SF a úzkosťami, nespavosťou. Ja nežijem, ale prežívam každý deň. Nie k doktorovi nechodím, ale sa chystám, len sa k tomu neviem odhodlať - predsudky, hlavne okolia (keby sa to náhodou dozvedeli). A to má môj malý už 6 rokov, takže toľko tým trpím. Keď mi je najhoršie proste to pretrpím, som alergická na každého, najradšej by som bola sama, alebo neexistovala.Vyskúšala som aj čínsku medicínu - nezabralo, čaje - Lubovník Bodkovaný - nic moc, aj deprim...trocha zabral..Mám aj tabletky na spanie Stilnox, beriem ich občas, keď sa už fakt potrebujem vyspať. Najhoršie je, že ani medzi ľudí ma nebaví isť, trpím tým, keď sa s nimi musím baviť, nie vždy ale väčšinou, niekedy mám výčitky, že som zlá mama, k tomu dopomohla vo veľkej miere aj moja svokra...ma poohovárala atď.A ja som nato veľmi citlivá....je toho veľa..čo tú pliagu ešte zintenzívnilo...asi toľko...dlhý príspevok, ja viem...

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Depresia - Fórum - ZDRAVIE.sk