Psorioza

Príspevok v téme: Psorioza
nakazenaLup

Mam psoriazu dva mesiace. Nikto ju nemal v rodine, cize neni to sposobene geneticky. A viem, ze vsetci hovoria, ze je neprenosna, a urcite bude mnoho negativnych ohlasov na moj prispevok, ale napisem vam ako som ju ziskala tu mrchu.
Chodila som do jedneho lacneho solaria, neskor som pocula od znamych, ze ta nemam chodit lebo, ze sa tam nasla kozna choroba - konkretne lupienka, a ze vela ludi co tam chodilo sa nou nakazilo. Samozrejme, som vedela ze lupienka je neprenosna tak som chodila dalej. Az jedneho dna som sa vyhadzala, bola som sama bodka. Sla som ku koznej a ona jednoznacne povedala, ze mam psoriazu, a tiez ma ubezpecovala, ze tam som ju dostat nemohla lebo, ze je to geneticky podmienene. Tak mi povedzte, ze kto ma pravdu! Neverim, ze ide o blbu zhodu nahod, a som si ista, ze som to schytala v tom sprostom solariu ako kopa dalsich co tam chodila!! tak si davajte pozor, psoriaza je URCITE prenosna!

tpch

Psoriaza prenosna nie je a nemusis mat nikoho v rodine, aby si ju dostala. Solarium bolo pre kozu velka zataz a vyvolavajuci faktor, a tak sa geneticka vloha prejavila. Obvinovat solarium je absolutna kravina, ty si bola ta, ktora tam dobrovolne vliezla, napriek tomu, ze je to sialeny cin z pohladu zdravia. No co, za blbost sa plati. To si zapamataj.

jankaaaaaaaaa

silne pochybujem o tom ze sa ta psoriaza vyskytla u tych zien co chodili do toho solarka..
ale aspon mas ponaucenie ze solako je velmi skodlive

talentmania

A co budes teraz robit co bude s tvojou rodinou pretoze sa asi nakazia urcite aj oni nie ked je to prenosne naozaj uvazuj skor kym nieco napises.

talentmania

Jasne ze to nieje prenosna choroba to by potom museli mat asi aj vsetci lekari kt.ich osetruju.Vies celu svoju anamnezu vies ci tvoji pra pra pra pra nemali tuto chorobu?ASi nevies vsak tak skus sa zamysliet nad tym co si tu napisla:(
Je mi luto ze ju mas.