Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Prípravky na VŠ - Ekonomická BA

Príspevok v téme: Prípravky na VŠ - Ekonomická BA
noemix

ahojte,
som v maturitnom ročníku na OA a rozmýšlam kam na budúci rok. Rozmýšlala som nad ekonomickou ( neviem čo iné by sa dalo s OA )- resp. či by ste mi vedeli poradiť najlepší odbor a najlepšie uplatnenie po škole. Resp. kam ste sa dostali po tejto škole atd. Chcela by som vedieť, či existujú prípravky ( odkedy začínajú a ako to presne funguje ) Ďakujem + nejaké nazory na túto školu

alicienka

noemix

tiež som chodila na OA a teraz som na ekonomickej - obchodná fakulta, odbor: podnikanie v obchode a cestovnom ruchu.
Mne sa tam celkom páči, a nie je to pravda že všetko sa musíš bifliť, môžeš aj vlastnými slovami. Samozrejme na niektorých skúškach treba vedieť od slova do slova a na ďalšej uplne staci vlastnými slovami. Všetko závisí len na profákovi.
A pozri si túto stránku: www.profesia.sk

ďalej k tým prípravným kurzom, najviac sa oplatí ten od oktobra lebo tam všetko pomaly preberate, hlavne to čo treba na prijímačky. ja som bola na intenzívnom ktorý trval týždeň ale ten nebol dobrý na nič. Za týžden ťa veľa toho nenaučia.

A ešte k odboru na nete si vieš pozrieť približne aké hodiny budeš mať na jednotlivých fakultach, ale pozeraj hlavne 2.a 3. ročník pretože 1. je skoro všade rovnaký. Podľa toho si skús vybrať čo by ťa asi zaujímalo či skor bankovníctvo, účtovníctvo, podnikanie alebo niečo s hosp informatikou. Je to len na tebe.

Ak máš ešte nejaké otazky tak mi napíš na mail V.Alice@azet.sk

Matyo

EUBA dnes plodí veľké množstvo nezamestnaných, iba veľmi málo absolventov sa uplatní hneď po škole na vysokoškolských pozíciach. Väčšinou musíš vedieť perfektne jazyky a mať nejaké zahraničné stáže počas štúdia, aby si mala aspoň nejakú šancu na dobrú prácu. Navyše väčšina študentov odtiaľ na školu nadáva, že sa musia všetko neskutočne biflovať, poučky od slova do slova, vlastné myšlienkové pochody sú zakázané : ) Ja by som ti odporučil študovať napr. odbor hospodárska informatika na FEI TUKE, je to taký mix informatiky a ekonomiky. Ešte máš na to rok, dobre si to rozmysli ; )

Textová Inzercia

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Prípravky na VŠ - Ekonomická BA - Fórum - ZDRAVIE.sk