Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Svrbenie konečníka

Príspevok v téme: Svrbenie konečníka
Robert274

Dobrý deň. Muž, 33 rokov. Už dlhšiu dobu mám problém s konečníkom. Po stolici alebo pri sprche mám svrbenie konečníka. Prepáčte ak sa neviem nejak dobre vyjadriť, ale po stolici pri hygiene ma to pri dotyku papierom, ale aj pri sprche tak svrbí, že si to musím poškriabať. Inak celý deň o tomto probléme vôbec neviem, lebo ma to nebolí ani nesvrbí, iba po stolici pri hygiene a sprche. Po každej stolici a takmer 3 krát denne sa pravidelne sprchujem. Problém je aj v tom, že pri tom dráždivom svrbení sa mi tam vytvoria aj malé praskliny. Navštívil som aj gastroenterologickú ambulanciu pred časom, avšak vtedy som mal aj veľkú bolavú a krvácajúcu prasklinu. Až v takom štádiu, že som si ju dal v jednej ambulacii laserom ošetriť. Som už z toho aj trocha zúfalý, lebo je to začarovaný kruh z ktorého sa neviem dostať. Pred časom mi robili aj vyšetrenia na parazity, negatívne. Krémy som vyskúšal tiež rôzne. Chcem vás poprosiť o radu , čo môže spôsobovať to svrbenie, aké vyšetrenie si dať spraviť? kožné alebo rozbor krvi. Vopred vám´ˇdakujem za rady a informácie.

orol

1)V knihe domáci radca a lekár sa uvádza, že na svrbenie konečníka pomáha šťava z citróna - jednoducho konečník a okolie potieraj niekoľkokrát denne citrónovou šťavou.2)V prípade, že by sa jednalo o hemeroidy ( zl. žila atď ), použi sedacie kúpele v teplej vode - odvar z dubovej kôry ( bakter., dezinf. a stahujúce účinky na praskliny atď atď). 3) Môže ísť aj o vnútorné parazity človeka a vtedy údajne svrbí konečník ( zanes stolicu na rozbor ). Ak to nepomôže, dám iné rady.

fififif

Mozno budem strielat vedla, a mozno si z toho nikto nieco vyberie.
1.Svrbenie konecnika moze byt kludne aj z alergie na nejaku potravinu. Napr. Male deti, ked maju zapareny zadok,alebo cervene okolo konecnika, tak sa skoro vdzy jedna o neznasanlivost alebo alergiu na nejaku potravinu.
2. alebo sa jedna aj o nejaku infekciu v hr. creve alebo niekde okolo konecnika a tekutina ktora sa dostane von podrazdi okolie a to potom svrbi.
Skuste si zvyknut pit velmi teplu cistu vodu - to znamena as skoro horucu, ale tak aby bola este pitna. A to hlavne rano na lacno 3-5 dl vody. Creva sa splachnu, do teplej vody sa rozpustia necistoty a idu lahsie von. A skuste pit teplu vodu aj viac krat za den, aj vecer pred spanim. vydrzte aspon tyzden a potom uvidite ci sa nieco lepsi. V kazdom pripade sa upravi stolica, je makka a ide z tela, len tak frci.
(neopravujem po sebe chyby - pre slovencinarov)

piktogram

ak mas sedave zamestnanie, prip. casto sa ti "tazko" chodi na wc, zrejme ide o zacinajuce hemorrhoidy. tomu svrbeniu moze pomoct "mastit", v lekarni ti uz nieco vhodne poradia.

boba 77

Súhlasím s názorom o premnoženej kvasinke, čo je dosť závažný problém lebo kvasinka je veľmi silný súper.
Taktiež by som si skontrolovala ph, kde prekyslený organizmus je živnou pôdou pre plesne a parazity.
Zatiať by som ti odporučila nasadiť do jedálnička fungycídne potraviny ako zázvor, škorica, lapacho, kokosový olej, oregáno ai.Je tu o týchto veciach hodne písané tak použi vyhľadávač.
Na tých lekárov by som moc nespoliehala, nevedia človeka ani poriadne vyšetriť a vyliečiť už vonkoncom nie. Áno, liečiť síce vedia ale vo väčšine ide len o zmierňovanie symptómov a nie o nápravu.

Robert274

Zdravím. Problém pretrváva naďalej, striedavo lepšie a horšie dni. Včera mi brali krv, stery, vzorku stolice a čakám na termín u gastroenterologa, avšak až koncom novembra. Niekedy mám pri hygiene sprchovaní pocit, že mám vonku sliznizu, už sa neviem dočkať termínu. Ak by ste mali zatiaľ ešte nejaké rady, vopred ďakujem. Je to neznesiteľné keď to svrbí.

tpch

kvasinky v stolici a sliznici konecnika. Skus si kupit Imazol Plus krem a kvalitne probiotika. Ak mas ochotneho lekara, pred liecbou urobit ster z okolia konecnika a poslat na kultivaciu. Ak sa potvrdi kvasinka, uzivat antimykotika.
Ak to nebudu kvasinky, chod na kozne, v okoli konecnika sa niekedy moze vytvarat ekzem. casto mokvavy a velmi svrbivy.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Svrbenie konečníka - Fórum - ZDRAVIE.sk