spolocne byvanie s priatelom

angela85

ale preco by nemohla u neho byvat ked on ma byt. je to na rozhodnuti kazdeho chlapa ze co chce zaplatit a ci ju tam chce mat a ci od nej bude pytat prachy na najom.
no keby chcel odo mna priatel aby som s nim byvala a ja by som bola studentka, tak by som mu urcite za to neplatila, ved by som nemala z coho to, by som samozrejme ostala u rodicov.
no keby som bola zamestnana tak nemame sa o com bavit. ja neberiem svojho priatela ako nieco docasne. mi berieme nas vztah tak ze uz spolu ostaneme. na to nepotrebujeme sobasny list aby muz pomohol svojej zene v nudzi. nikdy neviete ako sa to obrati. mozno to raz bude tak ze muz bude potrebovat pomoc od zeny, tak ta ho hadam nevystahuje za to ze nema na najom

[zruseny1]

baby..kým môžete, bývajte ešte na intráku počas VŠ..o nič neprídete
a teda v mojom prípade to bolo tak, že som zo začiatku platila frajerovi, ale keďže ego je ego, potom nechcel ani počuť...
ale potraviny, nákupy, varenie- moja záležitosť...malo by to byť tak torchu vykorigované si myslím, aspoň do istej miery

mariankaaa

xy a myšlienka
- ale čo ak to žena nemá z čoho zaplatit a je nezamestatnaná, vidite sami aká je situácia na trhu na jedno miesto sa hlási 100 ludi a všetko je o známostiach alebo o štasti.
s tým žgrlošom som to trochu prehnala uznávam, ale myslela som to skor tak, že ak tá žena nemá žiadny prijem a muž od nej silou mocou stále chce aby napr platila polovicu nájmu..

Linguistics

Poznam jednu zena, ktora so svojim priatelom zije takmer 2 roky, a za ten cas ani mesiac nepracovala. Vsetko plati chlap, a ze je toho dost. Ona vraj caka na dobru pracovnu ponuku. No neviem co si o tom mysliet.. :))
Ja na tom tiez nie som teraz najlepsie, konecne som so svojim chlapom (stahovala som sa do zahranicia), som tu nieco cez mesiac, a tiez este nemam pracu (az na zaciatok oktobra, juchu). Tak neviem, ci sa mam teraz citit trapne, ze plati najom i jedno on atd. Ale v podstate sme vedeli, do coho ideme, dosla som do cudzej krajiny a nejak zacat musim. Cakali sme na to 4roky. Tiez mi to nie je prijemne teraz, ale ten mesiac este nejak pretrpim. Ale sunky si tu nevalam, staram sa o dom :) Aspon to.

vanilka12

angela, môj vzťah nebol dobrý biznis :), ten vzťah bol veľmi pekný a ostali sme kamarátmi aj po rozchode, takže neviem prečo práve biznis....
a veď nech spolu bývajú, nemusia byť od seba xy rokov, ale nech si aj tie baby uvedomia o čom je život a troška sa posnažia. a čo budú ak sa rozídu? skončí na ulici, lebo je študentka a nevie si zaplatiť nájom? ale každému podľa jeho chuti, my sme si tému peniaze rozriešili na začiatku ako sme spolu išli bývať a nikdy viac sme ju riešiť nemuseli, ani sa kvôli tomu hádať, ani nič.

simi8098

ja si myslim ze pokial niesu manzelia tak by nemal za vsetko platit len jeden, ale to je vsetko o tom konkretnom cloveku su chlapi ktory jednoducho potrebuju byt zivitelmi ze ani nechcu dovolit aby zena nieco platila, ale ako uz niekto spominal uz niesme v casoch kedy zena doma varila prala a tak dalej a muz sa staral o vsetko, ja chcem byt v zivote sebestacna a nechcem aby som bola odkazana na niekoho

xy:)

ak chlap nechce platit vsetko, automaticky je zgrlos, no zaujimave. ale to je o cloveku - je pohodnejsie sa nechat vydrziavat, ved priatel zacvakaa, rodicia zacvakaju a pod. sa ani necudujem, ze niektori chlapi si o babach myslia len to najhorsie, ked vidim, ako sa tu niektore prezentuju.

[zruseny20]

..nesuhlasim, ze ked chlap necvaka, tak je zgrlos..

mne by jednoducho hrdost nedovolila nechat sa takto vydrziavat.. skor je to o pristupe zien ako pristupe chlapov.. ci zeny chcu byt vydrziavane alebo sa snazia byt sebestacne..

..nehovorim o prilezitostnych pozvaniach na veceru a podobne.. ale aby chlap platil najom, stravu, dovolenky.. no kde sme..

mariankaaa

Ja ked som bola študentka v živote priatel odo mna nežiadal, aby som niečo zaplatila!!!
Ja som velakrat chcela aj niečo zaplatit, no priatel nechcel o tom ani počut. A predsa sa nebudem s nim v kuse dohadovat o tom, kto to zaplati.. Takže podla mna to je o pristupe chlapov - niektorí su proste žgrloši a ini nie.
a teraz už neštudujem ale som zatial nezamestana a už aj žijem s priatelom a logicky, kedže on zarába, tak všetko cvaká, neviem z čoho by som to ja platila, ked som nezamestnaná. Ja sa aspon starám zatial o domaácnost a vybavujem všetky ostatné veci, čo treba.
Takže máte to tak ako si to sami nastavíte.