Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

uši

Príspevok v téme: uši
nakovka

uz dlhkiu dobu mam problem s usami a to taky, ze par krat za den mam pocit ako keby mi nieco liezlo do ucha, ako keby som tam mala vlas. Je pravda, ze tam ten vlas niekedy aj mam, no ten pocit svrbenia alebo drazdenie ta ostava aj po vybrati vlsov z ucha. Je to velmi neprijemne, potom sa stale skrabem v uchu tou vatovou palickou. V poslednej dobe mam aj problemy so sluchom. Teda - niekedy ked mi niekto nieco vraví, musim ho poprosit o zopakovanie vety ale to neviem ci je sposobene tym ze zle pocujem alebo zlou artikulaciou niektorych ludi. U usno-nosno-krcneho som bola cca pred rokom a vsetko bolo v poriadku. Pre info -usi si pravidelne cistim

Ivka 1

Nakovka do uší ,nosa a hrdla si striekaj sprej z aloe,liečivých bylín a propolisu.Názov sem bohužiaľ nemôžem uviesť ale pridám aspoň malé info o ňom, ostatné na maily ak budeš chcieť vedieť viac.
Zloženie a účinky jednotlivých bylín, ktoré obsahuje:
Stabilizovaný aloe vera gél – antiseptické /antibakteriálne/ vlastnosti, podporuje hojenie pokožky
Včelí propolis
Nechtík – účinný na hrče, opuchy, kŕče a vonkajšie vredy
Myší chvost – ako účinná prvá pomoc na podporu zrážanlivosti krvi pri malých poraneniach
Materina dúška - účinné antiseptikum, ničí plesne a kožné parazity.
Rumanček – výťažok z kvetu má protizápalové ukľudňujúce vlastnosti. Pomáha pri opuchoch, bolestiach kĺbov, pri pokožke spálenej slnkom, pri rezných ranách a odreninách, kŕčových žilách a hemoroidoch.
Púpava – schopnosť očistiť pokožku. Aplikuje sa na ekzémy a fľaky na pokožke.
Eukalyptus – účinný pri popáleninách ako prevencia infekcie
Mučenka – popínavý vinič rastúci v severnej Amerike, určený na vonkajšie použitie na zápaly
Šalvia – názov šalvie pochádza z latinského slova „to save“ (ochrániť). Šalvia má (antiseptické) dezinfekčné vlastnosti, použitie na zapálené rany a poštípania hmyzom.
Zázvor (Ďumbier) – je veľmi účinný „čistič“; je výborný na kombinovanie s inými liečivými bylinami na zvýšenie ich účinkov; zmierňuje bolesť
Borákový extrakt – používa sa na vyrážky a citlivé miesta na pokožke; pomáha zastaviť krvácanie z malých poranení.
Extrakt zo santalového dreva – má mierne dezinfekčné vlastnosti. Aplikuje sa všeobecne pre starostlivosť o pokožku
Čím väčšia obtiaž, tým častejšie vtierame -striekame. Pri akútnom stave aj každú hodinu.
Použitie a praktické rady:
Je pH neutrálny, má upokojujúci a chladivý účinok, dokonca aj na veľmi citlivú pokožku.
Pri prechladnutiach, virózach, angínach a ťažkostiach dýchacích ciest aplikovať súčasne do uší, nosa, do úst na mandle, prípadne striekať na celý bolestivý povrch tela vrátane ľadvín každú hodinu.
Pri astmatických záchvatoch striekať na celý bolestivý povrch tela vrátane ľadvín každú hodinu, ako prvú pomoc vstrieknuť systémom „stream“ do nosa.
Popáleniny – okamžite nastriekať a nevytvoria sa pľuzgiere.
Proti pliesňam aplikovať na poškodené miesta, pri pliesni nôh vystriekať aj obuv.
Vlasy – po farbení a trvalej ondulácii, na oživenie vlasov a pre zabránenie ich vypadávaniu postriekať a vmasírovať (môže sa používať denne pred úpravou vlasov, môže sa kombinovať s Aloe Activatorom). Pri vypadávaní vlasov aspoň 2 krát týždenne nastriekať na vlasy, vmasírovať do pokožky hlavy a zabaliť aspoň na pol hodiny (Vlas je veľmi citlivý na prítomnosť minerálnych látok, aminokyselín, vitamínov a ďalších látok, preto je dôležitá starostlivosť o vlasy zvonku ako i zvnútra)
Akné – na čistenie pleti.
Dezinfekcia lupienky, ekzémov, oparov . Drobné bradavičky – niekoľkokrát denne aplikovať .
Rezné rany – nastriekať a zabaliť do papierovej vreckovky.
Bolestivé kĺby a bolesti bez zrejmej príčiny – aplikujeme niekoľkokrát denne
Zachovanie pohyblivosti a krvotvorby do vysokého veku – vtierať do chrbtice a všetkých kĺbov, tiež celých nôh od kolien k chodidlám a vnútornej strany stehien od cca 40 rokov veku najmenej 3 krát mesačne.
Ako prevenciu najťažších ochorení striekajme a vtierajme celoživotne do uší, okolo nich, na krk a čeľuste, do podpazušia, pupku, solaru, na kríže, podbrušok, zadné strany kolien a nártov asi dvakrát mesačne.
Proti únave – striekať lymfatické uzliny, pod pazuchami, pod kolenami – jemne vmasírovať každé ráno.
Pre všetky zvieratká platí to isté, čo pre nás.
Včasné použitie môže odstrániť a minimalizovať veľa začínajúcich chorôb. V prípade nešťastia či nehody zväčšuje nádej na prežitie a zlepšuje podmienky pre nadväznú prácu lekárov.
Keďže pri niektorých prípadoch je vhodné použiť aj ďalšie prípravky,využite možnosť konzultácie.

- mira

Nakovka, jedz prečisťujúcu stravu, hlavne zeleninu na rôzne spôsoby, obilniny - je ich veľa druhov a neobrusované, strukoviny a semienka.
Prečistíš si natrvalo nielen uši, ale i iné orgány, budeš citiť príliv energie.
/Zo začiatku môžeš cítiť problémy, keď sa bude z teba množstvo hlienov vylučovať/

vajkiki

mna ked strasne svrbeli usi isla som k usnej a ta mi povedala, ze to mam z kondicioneru na vlasy alebo zo samponu. tak som zmenila a asi za dva tyzdne mi to uplne prestalo.

nakovka

- mira: to si prave vymenovala vsetky jedla co jedavam: ovocie, jogurty, syry, slaninu a o sladkostiahc ani nehovorim:-) dobre skusim ich vylucit a uvidim co to spravy. Ale pre istotu by som mala ist aj k imunologicke vsak?

- mira

Vylúč všetky jedlá, ktoré zahlieňujú, prečisti sa. Stuhnuté hlieny ti zalepia ušné kôstky a bubienok, zvukové vibrácie sa nebudú môcť prenášať. Príčinou nie je alergia, ale hlieny z potravy, ktoré sa do ucha dostanú krvou.
Zahlieňuje hlavne všetko, čo je z mlieka, nasýtené tuky a priveľa tuku vôbec, cukor a sladkosti, biela múka, ovocie,

Eva531

Presne tak, tpch ma pravdu. Asi alergia, vsimni si, ci to prichadza napriklad po jedle a ak ano, tak po akych potravinach. Stava sa ti to aj vonku? Ked nic nejes? Tazko sa ti dycha cez leto po dazdi, napriklad ked je po prehankach velmi teplo a dusno? Alebo pocas pobytu pri jazere, ci pri rieke? Alebo ked vychadzas z kupelne? Po umyti vlasov? Alebo v pivnici? Odpadavas cez leto v natrieskanom kostole, alebo ti tam byva zle v pripade, ze stojis? Mozno alergia na plesne, mozno alergia na potraviny, ci ine alergie. Daj sa vysetrit a dozvies sa viac.

nakovka

sennu nadchu nemam potvrdenu lekarom, nakolko mi na imunologii nezistili ziadnu alergiu, no uz cca dva roky mavam dost casto hlieny, vlstne ani neviem ci su to hlieny - taka riedka nadcha ako keby mi z nosa vytekala voda, ono sa to neda ani poriadne vysiakať. Na imunologii som bola naposledy pre dvomi rokmi. Vtedy mi ukoncila liecbu pretoze nic nenasla a obvodnej som sa pytala a ta ma na imunologiu neodporucila - zatila. K tej alergii je mozne ze by sa alergia na vysetreniach pred dvomi rokmi neukazala a ze by som ju mala teraz? mam 18rokov (o dva tyzdne)

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

uši - Fórum - ZDRAVIE.sk