Chlapec, akého by mi každa závidela

Príspevok v téme: Chlapec, akého by mi každa závidela
Nikoll123

Asi sa zrjme pýtate čo tu vlastne robím, ak mám takéhoto chlapca...Aj ja som si povedala: ,,bože čo to robím, mám úžastný 2 ročný vzťah, ktorá by mi každá závidela, a ja mám problém :(\" Hanbím sa, hanbím sa vysloviť to, že aj napriek tomu, že by priniesol pre mňa aj modré z neba, že by dal život za môj, povedať po 2 rokoch, že mi niečo chýba... Túto tému som pomenovala vlastne preto, lebo každé dievča mi hovorí: ,, Keby sa ten môj tak krásne správal ako ten tvoj\" alebo vety typu : ,,Kedy konečne aj ja stretnem takého normálneho chlapca aký je ten tvoj\" Ale dosť, nejde o fyzický vzhľad, ale o jeho charakter... Mám 18 rokov... Do vzťahu s ním som sa dala akosi náhle...Bolo to len z hlúpeho dievčenskeho vzdoru, pre iného chlapca :( Asi si pomyslíte aká som ja potvora, ale poviem Vám jedno: Nikdy som tohto chlapca nepodviedla. Po dvoch rokoch mi hovorí každú sekundu, že ma miluje. Kupuje mi rôzne darčeky, a to aj keď nemám vôbec sviatok...
Ale dosť toho. Prečo som tu a prečo teda píšem tu a teraz? Chýba mi sloboda...Ten môj je aj žiarlivý a ja mám pocit akoby ma ovládal...Bojím sa pozdraviť alebo porozprávať s nejakým chlapcom na ulici, lebo by z neho asi dušu vymlátil, hoc by sa na mňa iba pozeral, alebo by sa so mnou celý čas hádal. Iné hovoria: Čo by som dala za to, keby aj ten môj bol aspoň trošku žiarlivý.... Poviem Vám, nevládzem už...Páčili sa mi toľkí chlapci, toľko kamarátiek som už stratila... Som mladá 18 ročná baba, a ja si myslím, že mi mladosť uteká pomedzi prsty... :( Ja chcem proste žiť, ale on bude radšej doma, tak sa mu stále prispôsobím...Pýtam sa sama seba, ako som mohla toto dovoliť...Bola som sebavedomé dievča ale teraz sa cítim ako bezvýznamná dievčina, ktorá je zadaná, ktorá nechodí vonku a o ktorú nik nezakopne :´( Dokonca ani moje kamarátky sa mi už ani poriadne neozývajú...chýba sloboda, pocit nekontrolovateľnosti...Trpím, hoc by som mala byť šťastná..Popravde neviem čo k môjmu cítim..Neviem či ho ľúbim alebo to je zo zvyku...Počas dvoch rokoch chodenia, chce byť so mnou denno denne...Posledný rok sme spolu každý deň, možno dva dni sme sa z celého roka nevideli... Môže mi takto ,,prepínať\" z toho?
Prepáčte, že som sa takto rozpísala, len sa potrebujem niekomu vyrozprávať :(
HELP

kotor

tak to teda neviem ktore dievcata ti ho zavidia, ja ti ho rozhodne nezavidim.
co ma udive najviac je, ze ako mozes hodnotit ako skeveleho chlapca takeho, pri ktorom nemozes byt sama sebou? kvalita vztahu sa rozhodne nemeria poctom darcekov, dolezite nie je, co hovoria kamosky, ale ako sa citis ty. pripada mi to, ze je zamilovany do predstavy o tebe a nie do teba, aka skutocne si - a to je velmi nebezpecne. jedine riesenie vidim v komunikacii - ale úprimnej!!!

matulajka

Matyo: Akoze prepac ale to ze chcem mat menisu slobodu neznamena ze budem slapat chodnik na kriznej, akoze o to tu vobec nejde len mi niekedy prekaza ked musim robit to co on chce v danej chvili a ked si poviem svoj nazor alebo aspon ho nacrtnem tak uz je mierny rozruch.

malan

matulajka: tak toto ti nezavidim, viem sa vcitit, ako ti asi je pri tych zakazoch a prikazoch. som prekvapeny, kolko ludi ma dnes podobny problem, to uz niektorym nacisto PRESKOCILO?? ako moze sudny, rozumny a zdravy clovek slobodne a dobrovolne obmedzovat slobodu ineho cloveka??? ved na to nema absolutne ziadne opravnenie. Jedine ak by ste boli so svojimi chlapmi manzelia, vtedy by som uznal iste pravo, lenze v partnerskych vztahoch NIE. Vtedy je len a len na dotycnej osobe, ci z vlastnej vole urobi to, co sa partnerovi paci, alebo nerobi to, co sa mu nepaci, ale nikto nema pravo nieco zakazovat alebo prikazovat. Sa uz normal zacinam rozculovat:) matulajka teba chlapec moze maximalne tak slusne poprosit, ci by si si mohla tam alebo onam ist, alebo niest, resp. ti moze slusne navrhnut aby si si to, ci ono neobliekla, ale ak ty mu jasne a zrozumitelne vysvetlis, ze to ci ono CHCES, tak moze tak akurat zvesit hlavu a akceptovat to. Nema absolutne pravo ti nieco nariadovat v style: toto si oblec, tam nechod, tam chod atd. Ak mas odvahu, skus k nemu pristupovat takto. Jasne, vo vztahu sa treba prisposobit spolocnemu dobru, ale toto je dobro JEHO, nie tvoje, takze musi nieco urobit zo sebou aj on.
Matyo: aj keby tu podpisane slecny, vsetky do jedneho chceli robit spolocnicky, ich frajeri nemaju ziadne pravo im to zakazovat, su to slobodne a svojpravne osoby. Mozu tak akurat na nich pozitivne posobit, aby to nechceli alebo sa s nimi rozist a ist si hladat ine dievcata, ktore po tom nebudu tuzit. Na takyto zakazovaci a prikazovaci egoizmus neexistuje ziadne ospravedlnenie. Na zaver zdoraznujem, ze neobhajujem slobodu typu robim si co chcem a neobhajujem ani spominanu profesiu, podla mna to ponizuje zenu na tovar. Ale hovorim, kazdy jednotlivec sa musi sam rozhodnut co chce a co nechce, nikto mu to nemoze, okrem statnych organov v odvovodnenych pripadoch, prikazat ani zakazat. Takze nechapem, o co v dnesnych vztahoch ide, ked sa taketo veci deju.
Sam viem o com hovorim, pretoze som to zazival a stale trosku zazivam zo strany priatelky. Samozrejme, odkedy si uz nenechavam tak vsetko prikazovat a urcovat, tak sa casto hadame, pretoze ona tazko znasa, ze nema nado mnou uplnu kontrolu. Takze neradostna perspektiva pre slecny tu nizsie. Rada na zaver: hladajte si radsej chalanov s podobnym nahladom na zivot a vztahy...

Matyo

nechcem sa moc zastávať vašich frajerov lebo asi vás fakt obmedzujú v slobode, ale čudujete sa im, keď aj tu fóre vznikajú také témy ako toto:
www.zdravie.sk

matulajka

Poviem ti ze mam podobny problem, budem mat len 18 onedlho a Milujem svojho chlapca no tiez to uz prehana, proste on vidi vsade len kurvy a slapky a mysli si ze ja sa na ne chcem menit alebo ze ho tym provokujem a preto mi vsetko zakazuje, vybera mi co si mam obliect, ako sa mu lubia vlasy aby som mala proste taketo veci a co sa tyka toho ci sme spolu denno denne tak boli sme cez leto a poviem ti ze boli aj krasne chvile ale vsetko bolo len o hadkach, nemohla som ist sama ani pred barak na vzduch lebo uz bolo zle, nemozem ist s kamoskami nikde von i ked mu dam vediet akm idem kde som a kedy sa vratim no on si hned domysli ze som s tym a tym a bohie co robim, potom mi vsetko vycita a hadze to na mna. Len preto ze on nechce svojich kamosov lebo k nim nepatri a sedi doma tak automaticky i ja musim sediet doma za netom a pisat si s nim od rana do vecera :( Ale to neni moj zivot, ja rada kreslim, rada fotim okolie, rada chodim s kamoskami nakupovat ale jednoducho nezaobide sa to bez toho aby si on neotvoril jeho usta :(

Zuzuuuuuuuuu

Máš 18 rokov a život pred sebou. Máš 2ročný vzťah a nevieš či toho človeka ľúbiš alebo si s ním len zo zvyku. Po dvoch rokoch chodenia k prihliadajúc nato, že máš ty len 18 rokov, máš mať pri každom Vašom stretnutí ešte motýle v bruchu a lietať v oblakoch zamilovanosti.Si vo veku, kedy by si nemala byť s človekom \"len zo zvyku\" veď sa po pár rokoch takéhoto vzťahu pozabíjate... Necítiš sa byť slobodná? Ďalšia dôležitá vec. Teba v mladom veku obmedzuje človek v osobnej slobode. Byť spolu každý deň vášmu vzťahu neprospieva, to snáď vieš asi aj sama. Prepáč Nikoll, ale ak tento vzťah neukončíš ty, tak stroskotá sám, pretože ten vzťah nie je naplnení. K intímnej časti sa pýtať nejdem, keďže si sa k nej nevyjadrila ani v otázke. Ja som tiež v tom istom veku ako ty, takže viem, o čom vravíš a ako sa cítiš...Ak sa chceš o tom osobne a otvorene porozpráva´t, napíš mi tvoj e-mail a ja ti spätne napíšem... papaa

Nikoll123

Ja viem, že to bude znieť asi sebecký, ale takpovediac sa bojím čo bude potom...Čo ak ho naozaj milujem a on bude potom s inou? Neviem, či by som to zniesla...Neviem, snažím sa nájsť správnu cestu, som z toho všetkého zmetená :( A aj tak ak by som sa s ním rozišla, on by to zobral strašne, jednoducho sa bojím, že si niečo spraví...On si myslí, že máme harmonický vzťah, je vlastne taký rodinný typ, avšak ja som asi iná :/

Deria

Poloz si otazku, ci si vies s nim predstavit cely svoj zivot a podla toho sa zariad. Cize, podstatne nie je, co hovoria tvoje priatelky ale ako chces zit ty. Ja by som v takom vztahu nevedela zit.

Annika1987

Nie si s nim stastna, a to dobre vies, tak sa podla toho zariad. Druhi nevidia vsetko. Tak sa nimi nenechavaj ovplyvnovat.