Pichanie srdca - mam 20 rokov !

Príspevok v téme: Pichanie srdca - mam 20 rokov !
Pribinacek88

ahojte.trva to uz asi 5 rokov,mam obcasne pichanie pri srdci,mam pocit ze ma roztrhne pri hrudnej kosti,picha ma srdce a tazko sa mi dycha.tento stav pride raz za cas,asi kazde 2 tyzdne a trva to par hodin.ale dnes je to uz druhy den v mukach,beriem lexaurin 3 (od babky) , doma si myslia ze to len tak hovorim obrazne ze "boli ma pri srdci" ale mna to vazne tam boli !!!!! co mam robit?? nemozem ani poriadne soferovat lebo ma pas tlaci,je to strasna tupa bodava bolest.mam len 20 rokov ako je mozne ze mam srdce v keli??!!!

ruženka

neviem nesledujem to ale par rokov to uz mam. Len to neriesim -nemam cas. AKo vravim teraz chodim po vysetreniach. Ale odporucam ti aj ortopeda za tu chrbticu - mozno to pomoze. No a ja to nemam az v takej intenzite ako ty. CCA kazdy druhy den a asi 15minut trvanie. Ale nie je to nic prijemne - ved to poznas. A lieky neberiem - nechcem brat nic co mi nenaordinovali lekari - nie ze by som im tak verila, ale ked neposkytnu vhodnu liecbu mozem vinu zvalit na nich :P uvidim. moja kardiologicka ma volno az 19teho tak tam idem a dam ti vediet ak oto dopadlo mozno ti to pomoze

Pribinacek88

RUZENKA: ako dlho to uz mas??? v akej intezite?? beries nejake lieky?? ja som sa rozhodol ze pojdem za kardiologom v mojom meste. na druhej strane sa zas stavim ze ten na mna bude pozerat ako na blazna co si namysla....ale mna to fakt boli. to je zivot na hovno ...s prepacenim

ruženka

ja mam podobny ..vlastne ten isty problem..momentalne chodim po vysetreniach este ma caka kardiolog a uvidim. Ale mam pocit ze ja to mam od chrbtice ale chcem si to overit. Mam totiz skoliozu. Ked si zacvicim rehabilitacne cviky tak je to OK..po case to opat pride.

Pribinacek88

jankaaaaaaaaa: ja som nenapisal ze sa pomocujem,ale ze mi unika moc.a to je rozdiel. a dalsia vec,necakam tu na stanovenie diagnozy,ale na niekoho kto je v podobnej situacii ako ja resp. zaziva nieco podobne.

a ako viem ze ma boli srdce? no ked ma boli hrudna kost a tazko sa mi pocas bolesti dycha. takze to nebude asi bolest prsta.
p.s: pochybujem ze je to z chrbta,ved ohybat sa mozem a som studentom takze nemam tazku manualnu pracu. chrbat ma nikdy nebolel

jankaaaaaaaaa

ako vies ze ta boliprave srdce? silne o tom pochybujem. a neviem co cakas, ze sem pride niekto a napise ti rpesnu diagnozu a budes si spokojne doma sediet a plakat nad tym ako sa pomocujes a boli ta "srdce"? mal si byt davno u lekara na vysetrenoiach

tpch

tpch: stavit sa kludne mozme,scasti mas pravdu,neurotik som (tazke zivotne situacie a dve traumy z detstva a dospievania) ale hypochonder urcite nie som. ved tu bolest citim.je skutocna,fakt ma boli srdce a viem co je to bolest. takze o hypochondrii neni rec. ved aj ked mam chripku,este doma hovorim ze neni to taka silna chripka,ze som v poriadku.hypochonder sa tak nezachova,ten panikari.ja k doktorom nechodim casto takze tato moznost je vylucena. a ty si kto? doktor ze to tak vies na isto tvrdit?

Ivka 1

Tlak pri hrudnej kosti velmi casto sposobuje aj hrudna cast chrbtice. Bolest moze vystrelovat aj do ruk ,ramien a aj do zubov. Bolo by dobre navstivit lekara a urobit RTG chrbtice. Samozrejme to moze byt aj psychickeho povodu ale uzivanim babkinych liekov to neries, mozes si viac uskodit ako pomoct.