Neochota v zdravotnictve

Príspevok v téme: Neochota v zdravotnictve
Hana321

jaj,....
aka ja som bola naštvana....
tak si to predstvte. seklo ma v križoch.bolel ma chrbat 4 dni.nakoniec som sa odhodlala,že pojdem k svojmu dr.ten ma poslal na neurologiu.samozrejme,kam som sa dopotacala s bolavym chrbtom na neurologiu.sestrička mi povedala,že ma nemožu zobrat,lebo maju vela pacientov a beru len na objednavku.chcela ma objednat až o tri dni.lebo ,že niesom surny pripad.mna dobreže neporazilo,ved som ledva chodila a nemohla som sa ani hybat.hovorim jej nato,že kedy budem surny pripad,ked UMREM? to ma dožralo...tak som išla na pohotovost a tam mi pichli injekciu.dnes som zobrala druhu davku.injekcia pomohla,citim sa lepšie.to naše zdravotnictvo-vlastne ochota našich sestričiek je na ho...o!
ake mate vy skusenosti so zdravotnictvom?

angela85

jankaaaaaaaaa zas si sa ukazala. ze ty studujes medicinu a ze ty patris do toho spolku najvzdelanejsich ludi a velmi vazenych. uz ma v niektorych pripadoch dost vytacach. ja poznam aj dobrych aj zlych doktorov, ale nikto nerobi nic navyse a urcite nic zadarmo. a co sa tyka obvodakov, tak im sa uz ani doktori hovorit neda.

zhrozena

Ja som z nasho zdravitnictva uplne zhrozena... mam bolesti tak obvodna ma posle na chirurgiu pre podozrenie chronickeho drazdenia slepeho creva a ja pridem tam ona si ma ledva vypocuje obhmata ma a povie ze to slepe crevo nieje...tak gynekologia to nieje slepe crevo tiez nie tak co potom ?? ani na rengen ma nedaju ani na ultrazvuk...
pred par rokmi ma drzali v nemocnici koli slepaku a nechali ma na infuzkach ze cokeby ma operovali ze coked to bude slepak...to ako keby cakali nato kedy mi slepak praskne aby ma mohli operovat ziadne vysetrenie ani nic...

najviac ma dojalo ako moja babka lezala v nemocnici a uz prisli s vozikom ze ju idu operovat na slepe crevo a babka povedala niee!!! a potom tyzden nato jej zistili ze mala daco so zlcnikom alebo neico take....JE TO NORMALNE ????!!! ved my sme jak pokusny kralici...pichnu vam co chcu daju vam tisic liekov pri dalsom vysetreni zistia ze tie lieky su zle daju vam dalsie vymenia za inych a clovek aby to vsetko kupoval... JA SOM ZHROZENA !!!!

Hana321

Mily Muc,
ja všetko chapem...
viem,že sestra sa riadi pokynmi doktora.no v mojom pripade,sestra sa ani len nepozrela do knihy-či zoznamu,že maju plno a rovno mi vravela,že beru len na objednavky.a objednat ma chcela až o tri dni.s takymi bolestami by som 3 dni nečakala.. ty ano? samozrejme,že som bola aj u inych neurologoch,ale všade je kopa ludi a dlho sa čaka.prave v ten den som nemohla čakat v čakarni 4 hodiny na vyšetrenie.preto som už išla na pohotovost. odborne vyšetrenie mi treba tak-či tak. neskor sa dam aj objednat.takže tak...

muc

....a este nieco mila Hana, sestricka je zamestnancom pana doktora. a tym padom sa riadi jeho pokynmi. takze ak pan doktor si ziada objednavaci system, tak sestra musi jeho nariadenie respektovat a nemoze si robit co sa jej paci, resp. co sa tebe paci. ci ty v zamestnani ignorujes nariadenie zamestnavatela?

Maoam

talentmania: oni nevidia ani to, ze lekar ide do dalsej sluzby, alebo operovat alebo sluzi pohotovost :-), proste vidia len ze o 12h je amb zavreta a pre nich to znamena, ze isiel domov a ma zvysok dna volny ;-))

jankaaaaaaaaa

ved ja nehovorim ze len u nas na slovensku su take dlhe zmeny, ale tu su zle prac. podmienky pre zdravotny personal a lekarov. robia dlhe nadcasy, jedna sestra sa stara o nespocetne mnozstvo pacientov a jasne ze sa to neda stihat a potom to tak vyzera a pod. o tomto nasom zdrav. systeme hovorim..