Nenávidia ma

Príspevok v téme: Nenávidia ma
Requiem

...Ahojte. V škole ma nenávidia. Dôvod je jednoduchý: som najlepšia žiačka na škole, rozumiem si s učiteľmi, vychádzam s nimi, nakoľko mám dosť vedomostí a som asi jediný človek, ktorý má na hodine záujem o niečo. Nehúlim, nefajčím, nepijem (už :P...)atď...NIE som bifľoška - mám proste dokonalú pamäť a síce pozor na hodinách nedávam, všetko sa mi tam akoby "zázrakom" fixuje...Proste mám dokonalé výsledky - ostatní zvyknú prepadať. Dokážem sa s učiteľmi rozprávať na odborné témy, nakoľko sa tomu venujem a zaujíma ma to. Som zvyknutá pekne poďakovať, poprosiť, nepapuľovať - proste som pre nich vtierka. Lenže mne na vzdelaní dosť záleží, narozdiel od nich a "nezváram" sa pred každou hodinou. Nesere ma to, že sa so mnou nebavia, mám ich na háku, skôr mi vadí, že mi robia zo školy peklo, každému hovoria, aká som ja vtierka, preto mám dobré výsledky lebo sa vtieram, zrejme závisť! Prišlo nám pár nových mladých príťažlivých profákov na odborné predmety. Holky sa na začiatku venovali notebooku, ja som si vzala knihu, ktorú nový profák doniesol, prečítala som dačo a keďže tam bola nejaká problematika, ktorú ovládam a niečomu som ale nechápala tak celkom, tak som šla za ním a rozprávali sme sa snáď pol hodiny o tom. Pak prišli hentie a hovoria že, "len s ňou sa rozprávate, poďte sa aj s nami" tak si prisadli a zaačali: Koľko máte rokov? Ste zadaní?...on zvrtol tému na to, čo radi z grafiky robíme vo voľnom čase a oni zas: "nóóó, z grafiky nič, ale vo voľnom čase sa venujeme..ehm,, iným činnostiam, všetci vieme akým :D" ...no jednoducho dovidenia zdravý rozum! Nepotrebujem svojich spolužiakov k životu, chcem len aby si ma nebrai do huby také k**vy ako sú oni a kvôli tomu, že oni takí nie sú som ja vadná... Čo robiť? :// (pardon sa vulgarizmy a mimochodom: II.roč. SŠ)

lamborginka

trosku si protirecis v jednom prispevku hovoris ako si snimi rozumies ako niekto mohol pris na to ze ta namaju radi a sama si prispevok pridala s velkym Nenavidia ma ,,,vies trosku sa treba na veci pozerat aj druhymi ocami, skus sa tak pozriet na seba ,, ocami nich ,,, z Tvojich prispevkov trsoku ide zlo, arogancia a je citit ze sebavedomie Ti teda nechyba ,,je pekne ze Ti to v hlave palli,,kolkych poznam co si pamatam ,,maturitny rocnik najvacsie bifli a viterky ucitelom skoncili na UP, nejakej rychllokvasenej VS, lebo sa nevedeli uplatnit , alebo vo fabrike a tííí ktroíí mali v hlave a vedeli to vyuzit ianak ako v skole sa dnes vozia na audinach a maju sa dobre aj ked zmaturovali len len ,,,nie je vsetko len o znamkach ,,, a trsoku by som povolila z tej samochvali ,,,ako sa hovori ,,,,,nieco tu pekne smrdi "..trsoku povol ,,,drzim palce

Requiem

Tungsten - Ďakujem, normálny príspevok som čítala. Áno, bola tam aj kritika ale na správnom mieste. Beriem. a s tým rozprávaním sa s profákmi... Všetci robia hluk, bavia sa alebo sedia za bookmi. Profák sa k slovu nedostane, tak len sedí a krúti hlavou. Sedím pri niekom, kto má o daný predmet aspoň trochu záujem, tak si sadne k nám a bavíme sa. (Vyzerá to aj takto.) No s tými, pri ktorých sedím (partička 4 programátorov z našej triedy) sa tiež nikto nebaví, ale ja veľmi rada, pretože sú to fajn chalani, bez intríg a pretvárky. :) S nimi sa dá pokecať fakt riadne fajn ;) no a ešte: mala som chalana z našej školy, fakt fešák a obľúbený, nekonfliktný..chodili sme spolu rok ale moja trieda ("pár" neprajníkov) nás rozdelila... Aj to sa vám zdá normálne z ich strany? Viem, hovorí sa, že keby to bol normálny vzťah, tak nás niekto len tak nerozdelí. No to už je o inom, ide o princíp : vedeli, že som na toho chalana neskutočne "zmotaná" a milujem ho, navštevujeme sa atď atď... a toto bola pre nich čerešnička. takže... fakt neviem ako s nimi budem ešte 2 roky..

xxxxxxxxxxxx

pises ze ta nenavidia a na druhej strane ze ta nezaujimaju...ked ta nezaujimaju preco ti vadi ze ta nenavidia? hm?

bud stastna ze mas takuto pamat a dobre vysledky to sa ti do zivota zide ale pozor zase takyto ludia vacsinou koncia zle, maju ich za blaznov, koncia na zlych poziciach a tak. poznam par ludi s vysokym iq ci fotografickou pamatou a jeden robi v dopravnom podniku vodica na elektricke, jeden je bezdomovec, dalsia holka s takou pamatou je nezamestnana roky lebo si mysli ze ma na viac ako pracovat za linkou/priklad/ a tak...Bacha aj na to ako ty vnimas inych ludi ze si nieco viac ako oni...nieje vsetko mat jednotky na vysvedceni...

Tungsten

"Ale len keď sme sami, akonáhle sú spolu tak dovidenia. "
to je práve tá mizerná stádovitosť... poznám také prípady, každá zvlášť sú v pohode, ale dokopy, stádočko, ktoré má pocit, že je viac cool ohovárať, urážať, rozoberať kraviny... asi preto, že každá si z nejakých záhadných príčin myslí, že tie ostatné sú tohoto názoru, tak sa prispôsobujú, a v skutočnosti by si to ani jedna nemyslela a to, čomu sa všetky prispôsobujú, je len neexistujúci "duch" stáda. (prípadne tam majú nejakú vedúcu, ktorú obdivujú)

jajka001_

posobis na mna moc arogantne, ako ze vy ste vsetci sprosti len ja som tu ta mudra. ak sa s nimi bavis tymto stylom tak sa necuduj ze ta nemaju radi.
inteligencia nie je vsetko.

Lou

kašli na nich, nenechaj sa vytočiť, veď ty nerobíš nič, čím by si ich nejako nahnevala, alebo čo...len mi je divné, že v druháku na strednej sú vôbec baby s takouto inteligenciou...myslím, že u učiteľov to tak býva, moja kamoška bola na strednej tiež s najlepšími známkami furt a keď sa učitelia pýtali a nikto nevedel, alebo to bola nejaká ťažká otázka, vyvolali ju...a tiež je pravda, že nemala veľa kamošov...ale niekedy v druháku nás začala triedna presádzať, aby sme menej vykecávali na hodinách:D (hej, na strednej, je to divné) a posadila ju s takým jedným "najpopulárnejším" chalanom, ktorý keď ju lepšie spoznal, zmenil názor...takže celé je to možno len o tom, že ťa dobre nepoznajú a hodnotia ťa len na základe vonkajších prejavov, podľa ktorých veci vyzerajú často inak, než sú:)...tak ti držím s nimi palce;)

Tungsten

Requiem, podľa mňa ich najviac štve práve to, že ich máš na háku, ako sama píšeš. spolu s vyššou inteligenciou a celkovou inakosťou je to ideálny predpoklad k vyvolaniu nenávistnej reakcie zo stáda ostatných. s tým asi veľa nespravíš, ešte možno by trocha pomohlo, keby si neviedla polhodinové debaty s profesormi, ak ti to za to stojí ;) lebo to už je čerešnička na torte, na to si každý automaticky povie - vtierka, a už ťa majú zaškatuľkovanú. ale to už musíš vedieť ty, či ti viac vadí, že o tebe hovoria, že si vtierka, alebo to, že problematiku, ktorá ťa zaujíma, neprediskutuješ s učiteľom. mimochodom, ja som bola na tom v niečom podobne ako ty, ale našťastie som nemala problém so spolužiakmi - moc sa so mnou nebavili, okrem pár stálych kamošiek a kamošov (čo mi bohate stačilo), ale ani si ma nebrali do huby - neviem, či preto, že vedeli, že keď ma poprosia, vysvetlím im matiku alebo fyziku aj o polnoci, ale že keď ma raz urazia, nemusia za mnou chodiť do konca života, alebo preto, že som svoje vedomosti nijak nevystavovala na obdiv, ani som sa nehlásila (horšie bolo, že učitelia ma časom odhalili a vyvolávali ma aj tak :D), s učiteľmi som sa bavila iba keď ma vyvolali a inak nič :) tak nemali moc zámienok sa do mňa obúvať.
a nechápem, prečo ju vy ostatní hneď hádžete do jedného vreca s bifľami, žalobnicami a podobnými trubkami. a tiež nechápem, ako ste tak rýchlo prišli k záveru, že je namyslená. zato, že píše, že je inteligentnejšia ako ostatní? a čo má povedať? :D to je také ťažké pochopiť, že niektorí ľudia sú jednoducho prirodzene inteligentnejší a dobré známky majú preto, že učivu rozumejú a ľahko si ho zapamätajú? to má naschvál písať do písomiek kraviny, aby náhodou nebola lepšia, ako ostatní?

jajka001_

tak potom si proste zvykni na to ze vytrcas, a ludia ktori vytrcaju si vzdy nieco o sebe vypocuju, aj pozitivne, aj negativne. tak ako ochotne beries chvalu, tak ochotne ber aj kritiku a ohovaranie.