Nemam hlas

Príspevok v téme: Nemam hlas
capone

ahojte, od zaciatku augusta nemam hlas. teda mam ale taky na 50%. nebral som to moc vazne a skoro mesiac som bral rozne liekyod homeovoxu, kalcioveho sirupu az po kalciovky do zily. nic nezabralo. tak som sa rozhodol ist krcnemu. ten mi povedal ze mi nefunguje lava strana hrtana (preglga sa mi dobre) a spolu s mojim obvodnym ma poslali na RTG pluc. tam mi napisali diagnozu R91 (som alergik) a objednali na CT medzihrude. teraz cakam na vysledky. cely tyzden ako zacalo toto vysetrenie som ako bez zivota a mam obavy ze to bude rakovina. mam 27 rokov. ja osobne nepocitujem ziadne tazkosti ale tento tyzden (mozno aj kvoli stresu a strachu) pocitujem akoby tlak v hrdle. ale je to taky klasicky pocit ako pred placom ked mate v hrdle ako sa hovori ,,kamen,, poradte prosim co mozem ocakavat a na co sa mam pripravit dakujem

capone

Bibisa-bodaj by si mala pravdu. ale ja som svoj hlas nikdy extra nenamahal.
ja sa takisto liecim aj u neurologicky, zajtra idem na pravidelnu kontrolu tak ju oboznamim s mojim problemom. mozno to bude aj neurologicky problem...

User_37597

ono mozno proste neni zaidna pricina..je to divne ale kolkokrat je tak ze neni pricina na pokazenie sa nejakej veci.ale vravi sa unava materialu...kolko krat sa stane ze niekto strati chut na jazyku a vonu neciti?poznam 2 pripady kedy sa proste nezistilo s coho to je.preto mozno nema ani toto ziadny dovod ze preco...v akzdom pripade vela stastia.

capone

ahojte, tak vysledky CT medzuihrude boli nastastie negativne. vsetko je ok. ale to znemena ze patranie po strate hlasu bude pokracovat.

Ivka 1 - ahoj, ako by si mi vedela pomoct?

Ivka 1

Neistota je veľmi zlá ale neboj, bude to v poriadku. Napíš keď budeš vedieť viac a s tou stratou hlasu sa Ti pokúsim pomôcť.

capone

ja si ale na krku ziadne hrcky necitim. snazim sa mysliet pozitivne ale je to velmi tazke. ale som odhodlany bojovat nech to bude cokolvek. zajtra sa uvidi a ak nie tak ma mozno cakaju dalsie vysetrenia...uz abz na to konecne prisli lebo zit v tejto neistote je strasne.

Laurina22

Troska ta opravim,v teme Ide o rakovinu neslo o nic,lebo to bola vymyslena tema...

Ale mas pravdu,je to bezny jav,ze sa clovek zlakne,priznam sa,ja ked som si nahmatala hrcky na krku,tiez som hned pomyslela na Hodgkina a na sono som isla vyklepana ako nikdy...

Lulu2011

Hlavne sa neboj, mlady ludia ak maju tak vacsinou hodkina a to je velmi dobre liecitelne, tam sa az 90% ludi vyzdravi, ked nie viac, ale uz ticho o rakovine, mozes mat nezhubne cosi, alebo polyp, CT to odhali, inak teraz je taka tendencia, ze vsetci hned myslia na rakovinu, ja som tiez taky strachopud a vid tema, je to rakovina? tam sa pistaelka uz uplne odpisala a upadla do depresie, nakoniec islo o zapal, ale chapem, nie je sranda kolko ludi rakovinu ma, ci dostane, co som citala statistiky o 3 roky, kazdy tretí clovek ju bude mat, co je dost blba prognoza :(

capone

dakujem ti za podporu. je pravda ze pocitujem absolutne ziadne tazkosti az na ten hlas. avsak odkedy som v tejto neistote tak uz citim, ze aj v tych lucach mozno nieco je a aj v tom hrdle zrazu nieco citim...viem ze je to len moja psychika. ale ten nerv musi byt niekde zaseknuty, prip. poskodeny. dozvedel som sa ze hlasovu nerv ide z hrdla az do dutiny brusnej takze problem moze byt na vela miestach. a mozno to nakoniec bude nejaky neurologicky problem.

Laurina22

Nemozes to takto brat i ked je to uplne prirodzena reakcia.Musia zistit,v com je problem,CT neznamena hned rakovina.