Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

psik a vzdialenost

Príspevok v téme: psik a vzdialenost
ciara133

ahojte..trapi ma to, ze uz o nejaky cas idem na VS na uplne opacny koniec slovenska a neviem ako to bude zvladat moj havino...ma cca rok a pol a ked bol malicky nasla som ho na ulici tak sme si ho zobrali...je na mna dost naviazany, sice aj ja nanho...aj ocino a brasko su k nemu super, ale ja som s nim bola najcastejsie, davam mu jest, ukladam ho spat a tak..ked cez prazdniny na par dni som sla prec, vraj len lezal a vyzeral smutne..aj pre mna to bude tazke ale viac sa bojim ako to bude znasat on..domov budem chodit tak cca raz za mesiac..myslite ze si odomna odvykne a bude v pohode?

ciara133

jeej, dakujem vam za prispevky:)keby to bolo len na mne, mali by sme isto viac psikov..ale mame dost velky zverinec este a naozaj psik je zodpovednost na minimalne 10 rokov a kedze viac menej rodicia sa budu onho starat tak oni v tom maju hlavne slovo..ale toho nasho maju fakt radi..aj do domu chodi ked ma ciste labky hehe...naozaj pevne verim, ze si zvykne...aj ked mne bude strasne smutno :(

psickarka

tak to som rada:) čo sa tyka psov tak by som nikdy nikomu nechcela zle poradiť, lebo ich strašne milujem a je mi luto ked musia trpiet

psickarka

deria asi si si moj prispevok precitala zle, tak skus este raz, nepisala som ze si psa kupujeme len pre seba, ale hlavne- a to je rozdiel. Tak ti si si ho kupila kvoli svojmu prvemu psovi a dopadlo to fajn to vsak neznamena ze to skonci u vsetkych tak isto! A vobec som nenapisala ze by druhy pes v rodine by mal skoncit zle, zase si si vybrala len to čo ti pasuje. Pisala som to len v tom pripade ak by si ho kupili len kvoli tomu aby ich pes mal kamarata. Bude sa o nasho noveho milacika starat nas pes alebo MY? Vsetka zodpovednost bude v nasich rukach. Uz som zazila mnoho takych pripadov, napr. ked jedna pani mala psa ktorý jej sustavne ničil byt, a tak dostala skvely napad ze si kupi dalsieho psa, ktorý bude robiť spoločnosť tomu prvemu- a vies ako to dopadlo? mala dvoch psov ktorý ju neposluchali a nakoniec skoncili v utulku. A tych psov je mi strasne luto. A nikto a carie nepochybuje ze nie je zodpovedna a mna to prave tesi ze sa opytala na radu lebo mnoho ludi by to neriesilo. A kedze som videla ze tu niektori len tak ponukaju aby si kupila dalsieho psa pre toho svojho, tak som chcela len ukazať nato že z takeho problemu moze byt este vecsi. Nic viac nic menej.

jankaaaaaaaaa

pes si isto zvykne , ved kolko pripadov bolo ked psikovi umrel pan a nakoniec skoncil v utulku a ked si ho niekto adoptoval, bol k nemu dobry, tak si psik hned zvykol a bol stastny.
inac tiez mame psika z utulku a je to ten najzlatsi a najpritulnejsi psik na svete :D len skoda ze na ostatnych psov je trocha agresivna..

Deria

Psickarka, neviem ci si kupujes psa iba pre seba ale ja som druheho psa kupila (je zo "stanice smrti") prave kvoli tomu, ze nas psik bol velmi smutny, ked mu kamaratka uhynula. Zanedlho boli s tym novym jedno telo jedna dusa, rozhodne to pomohlo. Okrem toho, dala som inemu psovi domov. Ten novy je mlady, hravy, tak ten starsi nema cas na smutok lebo cele dni santia. Takze nevidim dovod, preco by druhy pes v rodine mal skoncit zle. Ved ci chodia von s jednym alebo s dvomi, nie je problem. Ina vec je, ci ta rodina dvoch chce. Podotykam, ze nestaci, ak chce psa len jeden clen rodiny, treba, aby boli jednotni. Ked vsak vidim, ako si ciara133 a jej rodina robia o psika starosti, zrejme su zodpovedni.

psickarka

ak je tvoj psik krizenec cau-cau a šarpej, takto možno bude trochu tažšie, pretože su to plemena jedneho pána, tak ho treba privykať viac na členov rodiny, no nepochybujem o tom žeby to nezvládol, začiatok bude možno tažký ale časom si všetci zvykneme;)
a nemyslim si ze kupa dalsieho psa len preto aby mal kamarata bude dobrý napad, kupa psa je nehorazna zodpovednost a prvorade si psa kupujeme pre nas!! a nie preto aby mal kamarata, nie vždy by sa to muselo skončiť štastne a nakoniec z toho bude dvojnásobný problem, treba chodit casto na prechadzky a tam si urcite najde dost kamaratov, a myslim si ze kazdy psik viac oceni kontakt s clovekom, taktiez by nebolo odveci cvicit agility alebo nejake "psie kusky" a urcite pocas tvojej nepritomnosti pride na ine myslienky, vela stastia:)

ciara133

jej to ste ma troska utesili, vdaka :)s tym urazenim sa som to mala tiez podobne, bola som dva tyzdne prec a ked som dosla ani ku mne neprisiel...ale tiez hodinka, dve a bol okey uz..otec s bratom sa mu tiez venuju, nebude uplne sam...a ten novy kamos, no on sa s inymi psami velmi neznesie, mam pocit ze skor by si branil svoje uzemie..jedine keby fenku :D..sem tam nahana macky, sliepky :D no verim, ze si zvykne

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

psik a vzdialenost - Fórum - ZDRAVIE.sk