cena cesty autom TT-BA

Príspevok v téme: cena cesty autom TT-BA
livia007

Ahojte,

chcem sa Vas spytat, resp poradit. Kolega mi navrhol, aby som cestovala s nim autom z TT do BA. a navrhol mi cenu 5eur cesta tam aj spat- chcela by som vediet ci ej to fer suma, nakolko by chodi autom aj bezomna s manzelkou.

teraz moje naklady su 85 eur na mesiac- to mam mhd mesacne a plus tyzdenny listok na vlak.

takto to budem mat pohodlnejsie( o to mi ani nejde) a budem doma o hod skor. lenze cca 2 krat za tyzden pojdem min spat vlakom+mhd a verim tomu ze aj on sem tam bude mat dovolenku jeden den alebo pod a potom by sa mi moje naklady dost zvysili..

co by som rada vedela ci ta cena 2.5 eur za cestu je primerana/kamaratska alebo ani velmi nie. chcela by som byt voci nemu fer....

Dakujem!

george303

Ale ako auto je fakt na nezaplatenie zober si ze bude prsat alebo snezit a ty sa budes trepat kade tade aj peso ....
A ano amortizacia na aute je tiez dolezita nemoze sa ratat iba spotreba paliva ...

george303

Nebolo spomenute jedno velmi dolezite kriterium a to typ auta a motor pretoze spotreba aut sa pohybuje od 4-X litrov/km
.... ja chodim z kamosom do skoly kazdy den cca 30km tam a 30 spet a aj ked ideme len dvaja tak sa skladame po 2e ...

lost

jemu ide asi o privyrobenie si.
to je vcelku pochopitelne, lebo auto nie je lacny spas..
okrem benzinu (ci nafty) musi platit poistku, riskovat znicenie auta (alebo platit extra poistku), a celkovo opotrebovanie auta a strata jeho hodnoty..)

i ked teoreticky plati, cim viac jazdi, tym menej skoti 1 km jazdy.

openiazoch.zoznam.sk

lost

lenze ak su 4ria v aute, auto ma vyssiu spotrebu ako ked je tam 1 (vyssia hmotnost)

zalezi aj od stylu jazdy :)

ist 90-100kmh "na spotrebu" to sa napr u mna da za 6l/100km cize za 10e tam aj spat (ak nie som v meste dlho a nie v kolonach). v inych autach to moze byt menej/viac, zalezi od typu auta.

ak ide rychlejsie, tak to stupa logaritmicky (tj. velmi :) az o stovky percent)

to je by som povedal uplne minimum, nepocitajuc riziko kolizie a znicenia auta, co je na nasich cestach a obzvlast na dialnici EXTREMNE vysoka vdaka ludom co nerespektuju svoje okolie. + opotrebovanie brzd, taktiez vdaka ludom co nerespektuju ze niekto ide rychlejsie za nimi a vopchaju sa do pruhu. (po 10000km jazdy na dialnici uz citim ze brzdy nie su to co byvali kedysi, sranda)

cesta vlakom TT-BA stoji tusim 1.2eur ci kolko to? avsak vlak moze meskat (casto), resp ide vtedy kedy ide, nepocka na teba ak MHD meska 1 minutu, toto ma stve najviac, nespolahlivost, rieskost (nie ako v nemecku, ze kazdu pol hodinu ide vlak, to by bolo uzastne, lebo retardovana spolocnost ZSR je hlupa, co uz. tuneluju sa...)

ja by som do toho isiel, lebo ta POHODLNOST, o co ti nejde, ver mi, ode i to ;)
niet nad to prist domov v klude a nie V STRESE AKO PO CESTOVANI SO ZSR.

+ napad kolegu sa mi paci z ekologickeho hladiska. je lepsie ked idu 4 v 1 aute, ako 4 v 4 autach.
menej aut, menej kolon, menej CO2...

A 1 hodina skor byt doma.

Na kolko si cenis 1 hodinu? ;)

Ja na celkom dost, obzvlast ak je to kazdy den, tj 1/24 z mojho zivota (minus vikend, sviatky, ale meskanie vlakov ZSR(!! este si do vas svine kopnem) to je extremne, naoaj EXTREMNE vzacny cas. + nehovorim o extremne nepohodlnosti, tj. rychlik, kde sa clovek NEZMESTI(!!) z dovodu pretazenia, respektice musi byt ako DOBYTOK v priestore pre naklad (ralne skusenosti, so ZSR !!! :P )

aj keby ta to stalo 100eur, namiesto 85 eur ako doterajsie riesenie povedal by som ze je to ferove (i ked kolega by mohol byt trosku socialnejsi, co uz.. skus to zjednat na 3 eura, popripade 4 :) ) resp 8eur ak pojdete dvaja, nech neberie 5eur od oboch. no aj tak sa to podla mna oplati, i ked NA HRANE, ale oplati.. (znacne, ked si psomeniem na tri pisnena, .. ano ano.. je to ZSR !!!! (evil smile) ) :D

[zruseny17]

livia, my ked ideme do ba z tt a spat, tak nas to vyjde tak 15 eur...ale my ideme po starej ceste a chodime do NOU na klenovu,cize prechadzame cez dediny a aj cez mesto (krizovatky,znizena rychlost)...myslim ze cena je v pohode...