Prirodzena krasa u zien a dievcat

ivik24

ahojte, ja v práci čo si všímam, tak čo chodia dvojice, tak väčšinou sú tie baby zmaľované a chudé, vysoké, ale nájdu sa aj také trošku pri tele. ja chodím väčšinou nenamaľovaná, make-up vôbec - nerobí mi to dobre na pleť, a sem tam špirála. ale nejak nemám pocit, že by si to muži všimli...

elly

Som síce zena, ale tiez poviem svoj nazor. Kedysi este ked som chodila na ZS pouzivala som sem tam make up a nosila som okuliare. Prisla stredna, zmenila som farbu vlasov a dala si sosovky. Make up som nepouzivala, len spiralu, tiene a lesk na pery. Myslela som si, ze ked nebudem mat brile a budem sa viac malovat, budu o mna chlapci javit zaujem. Neskor som sa vrátila k okuliarom a uz sa nemalujem vobec. Nemôžem ani spiralu, hned mi strašne slzia oci. Nikdy som si o sebe nemyslela, ze som nejaka pekna, ale s vekom prislo ustalenie, rovnovaha a sebavedomie. Myslim, ze to je dôležité, vazit si samu seba. Teraz aj ked som zadana mam pocit, ze musim pomaly chlapcov odhanat :-D Pritom nepouzivam ziadny make up a nosim nenapadne brile. Som stastna. Najlepšie na tom všetkom je,ze vzdy som si myslela, ze som uplne nenapadna, seda myska, ale vela ludi ma vyviedlo z omylu, ze si ma kazdy pamata :-DD

matolog

mne sa osobne paci prirodzena krasa zien... s manzelkou sme vyse 4 rokov a zvykla si velmi skoro na to, ze u mna "stukaturka a rozmazane oci" su skor na smiech, preto sa maluje len velmi prilezitostne. proste paci sa mi taka aka je. nerad by som zaspaval s modelkou a rano prekvapenie v podobe "kraska a zviera" ;)

pajtasom

myslím si že s tým malovaním je to tak že vacsina žien si kompenzuje svoj nedostatok,čo sa mi zdá prirodzené čiže si len domaluje veci ktoré sa trocha vymykaju ideálualebo akceptovanej norme.Uvedeim príklad:poznám dievča velmi pekná ale je tak biela že je až zelená vobec sa jej plet nedá opálit tak použiva dermakol,hovorila bez toho si nevei predstavit den.iná velmi pekná ale bola svetlovlasá a vobec jej nerástlo alebo len velmi jemne obočie tak si ho dokresli.iná má velmi tenku peru tak si pery trocha zvýrazní.iná je bledá tak si trocha lička dokresli aby vzbudzovala mladost.

podla mna vacsinou ženy kedže poznaju nedostatky svojej tváre sa snažia len trocha vykompenzovat to čo z nich chýba len vo výnimončých pripadoch sa ženy zmachlia.Vacsinou sa snažia o prirodzený look to je moja skusenost.Vobec nesuhlasim s názorom že ženy sa snažia niečo zakrivat,vacsinou ludia funfuju tak že zakriju svoje nedostatky,len málo jedincou sa akceptuje s nedostatkami.Ja napr dermakol nemusim lebo som prirodzene tmavá ale tiež by som ho asi použivala keby som bola biela si myslím je to normálne.Človek sa prirovnáva k vacsine čo vacsinou stretne a k tomu sa prirovnáva ak sa vymyká širokému davu si je vedomý on to má inak ako vacsina čiže može ho to trápit,kompenzuje to lebo chce zapadnut do davu čiže byt akceptovaný spoločnostou.Vobec sa nestotožnujem s názorom že ženy su zmalované vobec nestretávam také ženy.Predsa ak žena zarastá ako opica tak si to obočie tež vyholi lebo vidí že vacsina má ho tenkšie.

arnie11

Spominany kolegovia uz patria do kategorie 60tnikov, takze asi aj ich spoluziacky su z tej vekovej kategorie.
BTW Aj mne zvycajne odhadnu o 5-10r. menej a nikdy som sa nemaloval. :-)
Ale je este jeden faktor co sa u zien moze prejavit na vzhlade vo vyssom veku, a to je fajcenie. Podaktore fajciarky co poznam uz mali sedive vlasy pod 25r.

vinea

ahoj lost:-)
Nuž ale v 60r je už spravodlivosť starnutia pre všetkých rovnaká...obzvlášť čo sa žien týka)))
Skôr som to myslela tak, že teraz, keď mám ten svoj určitý vek, tak mi tipujú aj o 10r menej
Ale zas viem, že čas nezastavím a po tej 50-tke to už bude...ajajaaaj)))

lost

btw, ak sa chcete povabit a sprijemnit si den, chodte na stranky stareho casu a tam su ze "studentky dna" ci nieco take obcas vidavam..

tak 1. foto je vyfotosopovana a ta 2. je taka "kazdodenna" :D

a uz zakazali diskusie, pretoze kazdy to kritizoval.

tam sa krasne vidi, ze namalovanie je take :) vcelku divne riesenie :)

respektive tam ich maluju tak extremne, az to posobi naozaj velmi humorne, vid dnesny kusok, to je dalsi extrem..

lost

moja babka ma ~60 rokov a nikdy sa nemalovala.. a nevyzera skaredsie ako ta ktora sa cely zivot malovala, v nenamalovanom stave..

druha babka ma asi rovnaky vek +- a malovala sa, nevyzera krajsie.. (hlavne nie v osobnosti, a to chodi k moru kazdy rok)

To len tak do statistiky ;)

arnie11

vinea To ze tie Tvoje byvale spoluziacky co sa priskoro zacali malovat vyzeraju starsie asi nebude len genetikou. Presne rovnake pozorovania maju moji starsi kolegovia. Tie co volakedajsie vymalovane krasky vyzeraju dnes podstatne horsie ako ich rovesnicky co sa malovali len obmedzene. Dnesna kozmetika je mozno setrnejsia, ale ktovie.

BJ Presne tak. Zly zdravotny stav sa odzrkadli aj navonok napr. v zlej kvalite pleti, vlasoch a pod. Makup moze nieco prekryt, ale problem neodstrani.