Prirodzena krasa u zien a dievcat

vinea

Zdravím. Síce som žena ale dúfam, že sa môžem pridať ku komentárom.
Mala som dosť prísnu výchovu a ani nie tak od rodičov, ako od vlastného staršieho brata))) Nedovoľoval mi vôbec sa maľovať a tak (chodiť príliš odhalená, krátke sukne, veľké výstrihy ap). Ešte teraz si pamätám, ako som už 18r prišla domov zo školy a počas cesty domov vlakom som použila jednej spolužiačky rúž - podotýkam, ružový, nie príliš výrazný a Boože, to bola facka a rozkaz - choď to okamžite zmyť)))
No ale keďže som dosť výrazný typ, veľké zelené oči, brunetka, snedšia, celkom pekná do tváre, tak som maľovanie ani nikdy príliš nepotrebovala
No a zas keď sa už niekedy kvôli niečomu/niekomu namaľujem, tak spôsobom, aby som ešte viac vyzdvihla prednosti a nie aby vyzerala ako veľkonočné vajíčko..takže áno, vtedy ešte viac maľovaním podčiarknem plusy, ale aspoň čo poznám reakcie z môjho okolia včetne mužov/žien - nepotrebujem to
Ale zas neodsudzujem ženy, ktoré sa maľujú, práveže sa mi to na nich veľmi páči, aj ich za peknú úpravu pochválim a tak, ale aj tam treba mať mieru a rozlišovať denné a nočné líčenie/maľovanie a treba vedieť, čo zvýrazniť viac a čo už pomenej alebo vôbec nie

No a sniezik napísal, že tie čo sa nemaľujú sa vyhovárajú na: "make up skodi pokozke, ci nejaky podobny nezmysel"
Vieš sniezik, máš v podstate pravdu, ale poviem ti, že keď sa na stretávkach napríklad porovnávam s bývalými spolužiačkami či už zo základnej strednej, tak musím priznať, že tie, ktoré začínali príliš skoro s maľovaním a aj to dosť preháňali (proste dermakolu mali na tvári vrstvu ako má neraz fasáda na dome ap), tak vyzerajú teraz po rokoch v porovnaní so mňou o dosť staršie. Ale zas problém je v niečom inom a aj v tom, že svoje zohrá genetika a možno že nemali od začiatku tak kvalitné kozmetické prípravky akoby mali mať a používať (pravda, je rozdiel v drahších a kvalitnejších prípravkoch ako v nejakých lacnejších ale zas to je otázka peňazí a nie všetky ženy dievčatá aj na takéto prípravky majú) no a je aj tá pravda, že tej kozmetiky je tak veľký výber, že trafiť sa do tej, ktorá najlepšie bude vyhovovať na typ pleti, kvalitu a podobne je niekedy riadne nekonečný príbeh))

Inak niekedy keď vidím svoje kolegyne s makeupom a bez makeupu, tak je to fakt obrovský rozdiel. Lebo s makeupom vyzerajú ako bohyne, modelky a bez...sú úplne fádne, obyčajné, priesvitné, že predtým by sa o ne muži trhali a bez tej "masky" by si ich zrejme ani nevšimli. Dokonca som mala na VŠ spolužiačku, ktorú ani priateľ bez makeupu ešte nikdy v živote nevidel /však ani my ostatní v tom čase spolužiaci)))/, lebo pred jeho vstávaním vstávala ona o hodinu skôr, aby sa stihla namaľovať a keď sa ráno prebúdzal, videl ju už len upravenú a namaľovanú. Len zas toto dosť nechápem, lebo keď ma už nejaký muž miluje, tak ma miluje aj s makeupom ale aj bez neho a láska je aj o tom, že ráno po prebudení nemusím byť nasteilovaná akoby šla práve fotiť nejakú reklamu ale aj tak ma bude považovať za sexi a tú najkrajšiu najrajcovnejšiu ženu na svete)))

sniezik:

mne sa pacia upravene baby, je jedno, ci ma make up, ci nema, hlavne, ze vysledny efekt je fajn. Nechapem zeny, ktore sa cez prsty pozeraju na upravenu pekne namalovanu zenu a este zasomru cosi ako make up skodi pokozke, ci nejaky podobny nezmysel. Su lenive sa o seba starat a dbat. Potom nech sa necuduju, ze ich muz sa pozera za inymi. Najradsej mam situacie v praci, ked je nejaka oslava, alebo akcia a zeny, ktore sa bezne nemaluju, pridu zrazu upravene, clovek ich pomaly nespoznava, mali by tak chodit do prace kazdy den, myslim, ze viac ako 15 minut denne im to nezaberie, ale proste su tak nastavene, nemaju tu potrebu byt pekne kazdy den. A potom ohovaraju kolegyne, ktore su stale upravene...

arnie11

Kedze sa k otazke mierenej na muzov vyjadruje privela zien, pridam svoj nazor aby som vylepsil skore.
Pacia sa mi zeny, ktore sa o seba staraju a udrziavaju, no nie stylom kilo latexu vsetky nedostatky zakryje. Zavisi aj od veku, ak ma 16 tak by sa nemala malovat vobec, mladost je krasna sama osebe. Radsej keby ten cas co mlade baby dnes venujum sminkam investovali do treningu slusneho chovania a naucili sa slusne rozpravat. Pokozka by mala byt zdrava, ale u mladej baby ked ma trochu akne je to OK. Ak ma nejaky ten pupienok, tak neuteciem z rande. Ved ani ja nie som uplne dokonaly. Samozrejme ak sa nenajde na tvari kusok zdravej pokozky kvoli akne tak by s tym mala nieco robit (kozmeticka, lekar) ved za tym moze byt aj iny problem. Nepaci sa mi napriklad ak si zeny vytrhaju obocie a potom si ho tam domaluju, alebo vytetuju. A celkovo sa mi napaci tetovanie a piercing. K tej starostlivosti patri samozrejme aj udrziavanie si postavy. Darmo si "babenka" namaluje dokonaly ksichtik, ked je jej viac na sirku ako na vysku. Samozrejme ani opak, ked je sice stihla, ale ramena ovisaju, chrbat zhrbeny, pretoze tam nie je ziadne svalstvo co by to nasponovalo, zadok splosteny od vysedavania na FB. Nemusi mat 90-60-90, ale v pase by mala mat menej ako obvod hrude, bokov.

Excita

Rafinovane zeny vedia, ako na to :)
Zmachlena zena sice zaujme, ale vacsinou bohuzial na nu okolie pozera s podivom, nie s obdivom, ako si to dotycna slecna vysvetluje. :)
Je jasne, ze v dnesnej dobe sa uplne nelicit je blud... ale odporucam "nahy make-up". Naucte sa takto licit a nestane sa, ze by na vas niekto neletel... samozrejme, ak ste cele pekne ... ak ma totiz zena peknu postavu, upravene nechty, vlasky a vie sa dobre obliect, staci len jemne prilicit a je to :)

beskyd

nechapem co riesite, ked budu media pretlacat nosenie hrncov na hlave u zien a tazke okovy na krku za ucelom jeho estetickeho predlzenia ako to maju v afrike, ludia to tu budu zrat a kazdemu sa to zrazu bude pacit presne tak, ako teraz chlapi idu po dorobenych a zmachelnych umelych sliepkach. ste len vazali komercie, pochopte to, ani o tom neviete, akurat cim viac sa vam paci masovo prezentovana dekadencia, tym ste viac ovplyvnitelni, bezzasadovi s otupenym zmyslom pre krasu a prirodzenost.

sweet_lolitta

boze, to asi nejaki panici museli pisat, ze zena s makeupom je v pretvarke a ine nezmysly. Aj makeup moze byt vkusny a dokonca chrani pokozku v zime pred vysusanim a v lete existuje aj s UV faktormi proti scervenaniu. Takze tolko k tomu "chlapi".

system

xy to vystihol asi najlepsie :D za seba vravim ze make up v miere ( ako pisete skoro neviditelny) prip. nejaka spirala na oka, je v norme. slcna tym dava najavo ze sa o seba stara a vie postarat, nezanedbava sa a pod. a navyse je pritazlivejsia nez nenamalovana alebo namalovana az moc.

1. vymachlena slecna vo vysokych steklach: co si pomysli normalny muz ? " tu by som tad " :D
2. pekne upravene dievca (make up + spirala) : " tu chcem "
3. nenamalovana : " nie diky "

snad nevravim len za seba...

xdanielax

Tak, ja suhlasim s Tungsten.
Vy chlapi si vsimnete len extrem, ktory sa vam samozrejme nepaci. Preto mate pocit, ze make up znamena byt zmachlena a mat na sebe "masku".
Mne tiez minule kamos povedal ze ty si len oci trochu malujes, inak nic ze? A ja ze hej, ja len tak trochu :DD a jasne ze si davam make up, lenze ked ho niekto vie pouzivat, a vyberie si ten spravny, tak je celkom neviditelny. skor rozjasni a ozivi.
takze chlapci, netrepte kraviny.
a baby: prirodzena krasa neznamena vyrazky a neupravene obocie..

Tungsten

heh, niektoré názory stoja za to :D všetci čo tu nadávate na mejkap si tuším pod pojmom mejkap predstavujete také domachlenie á la marfa z mrázika :D "90% mužov má radšej ženy bez mejkapu" - to preto, že decentný mejkap, ktorý krásu vyzdvihne ani nezbadajú a domachlenie nemá samozrejme rád nikto :D (vlastná skúsenosť - už cca 6 rokov používam denne riasenku a tónovací krém na zjednotenie pleti... tiene alebo linku dávam len na mimoriadne príležitosti... rúž vôbec. nemám extra problematickú pleť, až na pár čiernych bodiek, ale ten krém fakt pomáha. no a kamarát sa ma raz opýtal, či viem používať šminky, keď sa vôbec nemaľujem :D).