chory hlodavec

Príspevok v téme: chory hlodavec
pieskomilka

mame pieskomila...sice to sem az tak nepatri ale ide tiez o zdravie...o jeho zdravie...

nas maly milacik ma na brusku velku ranu ma zapaleny pupok boli sme aj u veterinara tem nu to vytlacil lebo tam mal hnis a pichol mu ATB ale znova sa to objavilo...zvieratko je vcelku zive nato ze ma svoj vek...neviete ci mu na tu ranu mozem nieco natriet nejak to vydenzifikovat alebo nejake bylinky...nieco co mu neuskodi ked si to zlize...

Strašidlo

Myslim ze ho to neboli, pobehuje strasne rychlo po celom dome. Ma chut do zivota, ale nejako malo papa. Bojim sa ze prave veterinar by mu sposobil bolest. Neviem, neviem. Ja som odporca lekarov. Sama nic neuzivam, to by mi muselo byt uz velmi zle aby som si dala nejaku tabletku, lebo je to svinstvo.

Deria

Pieskomilka, som rada, ze malemu sa to lepsi, dufajme, ze to bude dobre. Repikove obklady mu davaj dalej, pokial sa to uplne nevyhoji.
Dievcence, s pitim repika a bravcovou mastou by som radsej neexperimentovala.
Strasidlo, tazko povedat, co to je, nikto z nas nie je odbornik ale veterinarovi by som rozhodne isla, moze mat aj bolesti a snad ho nechces nechat trapit? V takom pripade by som ho radsej nechala uspat. Netreba dlho stracat cas po forach ale treba mu pomoct a to moze len veterinar. Drzim palce.

pieskomilka

ja mu davam repikovy odvar na ranu...pit to neviem...s tym by som sla k veterinarovi

mne sa zda ze mojmu ten repikovy pomohol je to trocha mensie a dufam ze to uplne zmizne...za co dakujem derii

Strašidlo

Ranu nema, ma len hrcku... Necham ho asi tak, neviem mu pomoct. A mozno by mu neuskodilo pit repikovy caj studeny.

pieskomilka

spomenula som si ze moje babky davali sliepkam na hnisave oko alebo na ine hnisave rany bravcovu mast...myslite ze by som mohla skusit dat mu to na ranu ?

pieskomilka

myslela som si ze moj ma nador ale na jednom skreckovskom fore mi to jedna objasnila...ze to bude najskor absces kedze ma tam aj hnis a mam to dezinfikovat roztokom Betadine...
moj pieskomil zerie vsetko zaradom iked vela spi lebo ma uz 3 roky mozno i viac

ak ma tvoj skrecok hrcku len taku ako keby mal neico pod kozou tak je to nador ak tam ma ranu a vidno hnis je to absces...

nadory su bud zhubne alebo nezhubne...zhubny sam splasne a po case zmizne a nezhubny bohuzial uz len operaciu....vo fore som citala ze boli aj taketo nadory operacne odstranovat stalo ich to na cechach 600-800 korun...

inak neviem kolko sa dozivaju skrecky ale 1,5 roka nieje az tak vela...

Strašidlo

Aj moj skrecok ma tau velku hrcu na brusku, zvacsuje sa... ma to medzi jednou nozkou az k ritke... bojim sa. Akosi malo papa, je velmi vychudnuty, davam mu vselico z ludskej stravy, semienka rozne, skreckovska strava mu nikdy nechutila. Ma uz asi rok a pol, je asi uz stary, velmi rychlo beha, obcas mava take vypadky na par minut. Ide ide, zrazu zastane a ani okom nepohne :-) Mozno je to rakovina. Veterinar by to mohol vyrezat, ale nechcem mu robit stres a bolest a neviem ci by to pomohlo :-( neviem asi tiez ten repik skusim, ale asi zomrie coskoro :-(

pieskomilka

ma to na brusku a nedostanem sa k rane ak ho nechytim za kozustek...myslim tak ako to robia aj veterinari...ma to na brusku a mam dost kym sa dostanem k rane...no je to taky nejaky vred...piliny uz nema dala som tam servitky...obklady dostavala asi tak 5krat do dna...mam pocit ze sa to trosicku zlepsilo ale nie velmi...asi s tym pojdem k vetovi...papa tak ako stale...co jej dam to zje okrem psenice kedze na tu je vyberava...