chory hlodavec

Príspevok v téme: chory hlodavec
pieskomilka

mame pieskomila...sice to sem az tak nepatri ale ide tiez o zdravie...o jeho zdravie...

nas maly milacik ma na brusku velku ranu ma zapaleny pupok boli sme aj u veterinara tem nu to vytlacil lebo tam mal hnis a pichol mu ATB ale znova sa to objavilo...zvieratko je vcelku zive nato ze ma svoj vek...neviete ci mu na tu ranu mozem nieco natriet nejak to vydenzifikovat alebo nejake bylinky...nieco co mu neuskodi ked si to zlize...

Deria

Nepises ani, co si urobila, ci si dala piliny prec, kolkokrat za den si mu dala obklad a ako dlho a ako to vobec znasa. Ako sa ma teraz? Ako papa? Ked som davala mojmu psikovi obklad jeden den, uz som poznala vecer trochu zlepsenie. Tak moc neexperimentuj, chod s nim radsej k vetovi, mozno mu to musi vycistit, ak sa to nemoze same pustit. Vyzera to tak ako vred, ktory sa nemoze otvorit? V takom pripade to moze boliet a preco ho chytas za kozustek? Tym padom mu natahujes kozu, mozno ho to teraz boli, nemozes ho zobrat normalne na ruky?

pieskomilka

ono sa bojim ze ci ho takto viac nestresujem stale ho musim chytat za kozusok a prikladat mu obklad...a rana mu nemokva ono to je len take ako keby nejaky vriedok a taky biely v ktorom je hnis...obklady zatial nepomahaju...asi pojdem k vetovi len neviem ci dnes robi kedze je sviatok

Deria

Nie, neuskodi mu to, aj dokonca keby repik oblizoval. S tym papierom to mozno nie je zly napad ale neviem, v akom stave je ta rana, ci mu to moc nemokva, aby sa tam aj papier neprilepil. S plachtou nic nepokazis, ved mu ju mozes pokrcit, aby sa mohol aj zavrtat, ako do hniezda. Chudacik, musi vydrzat bez pilin, pokial sa rana nezaceli. Preto ti radim castejsie s repikom macat, aspon 3-4 krat za den, aby si videla, ci to pomaha a aby si nestracala cas, lebo ak nie, treba ist k vetovi, co ak potrebuje znova AB. Bolo by super, keby si ho nemusela stresovat a znova tie AB donho pchat, no ved uvidis, ci sa mu to bude lepsit.

annniee

deria má pravdu, tie piliny mu daj preč, a handru by som veľmi neodporúčala, skôr obyčajný toaletný papier potrhať ako piliny, ale aj väčšie kusy, aby si mohol hniezdo spraviť a veľa šťastia pri liečení ;)aj ja mám jedného postaršieho pieskomila a zatiaľ, chvalabohu, vyzerá zdravo

pieskomilka

noo sa snazim mu to tam pridrzat dlhsie...a asi to aj vymenim za gazu...a myslis ze mu to neublizi ked sa mu to dostane napr k vylucovacim otvorom kedze je to blizko seba...inak som ten repik skusala aj na sebe na tvari...mam totiz akne...dlhsie som si to prikladala a dost to vysusuje...inak dakujem ti za rady

Deria

a ak myslis tampon, ktorym sa odlicuje make-up (pads), tie tiez nie su vhodne na rany. najlepsia je gaza, teda normalny obväz, pripadne do neho mozes vlozit vatu, aby sa mohla tekutina lepsie vpit, cim ostane obklad dlhsie mokry.

Deria

Neviem, pieskomila som este nemala ale pokial ma tu ranu, dala by som piliny z klietky prec. Daj mu ako podstielku cistu handru, najlepsie postelnu plachtu, (nie deku!) aby sa mu nedostali piliny, ci chlpky z deky do rany. Repik mu urcite neuskodi, ak vydrzi, podrz to na tej rane dlhsie, aspon minutu, dve, aby to mohlo posobit, pretoze to nestipe a nie je to ani agresivne. Zalezi, ako to psychicky znasa. Prvy krat musel byt vylakany, co je normalne ale mozno si zvykne. Lebo to nestaci len raz-dva za den 5 sek. Potom ho niecim odmenit je dobry napad, on si to zapamäta, ze po obklade dostane maskrtu.
Daj len pozor, aby obklad nebol horuci alebo velmi studeny. Dufajme, ze mu pomoze. Potom daj vediet.

pieskomilka

ja som tam trosku pridrzala tampon namoceny v repiku asi tak 5s lebo sa brani a je to tazke pridrzat mu to tam kedze je to na brusku...a trosicku som mu tam aj vytlacila odvar z tamponu a dala som ho do klietky kde si to samoyrejme pieskomilcek oblizl trosku bol vylakany ale dala som mu kusok jablcka a ukludnil sa...teraz sa hrabka v pilinach...pieskomile nemaju radi vodu a ked su mokre zacnu sa suchat o zem a utierat si to takze aj to skusala ale hned som ju od toho odradila