Birmovné meno

bella12

deloola, áno, sú až dve sv. Klaudie, jedna mučenica a druhá matka pápeža v ranej cirkvi

www.zivotopisysvatych.sk

iných svätých si na danej stránke nájdete, keď kliknete na záložku abecedný zoznam a potom kliknete na príslušné písmeno

Jefitto

Neviem zisti si :D

Ja predsa nikoho neobviňujem... len hovorím, že ak je niekto nútený ísť na birmovku, tak je mu taká sviatosť hovno platná...

Svadba bez birmovky byť nemôže, ani krstný rodič nemôže byť bez birmovky... ak to niekde urobia, tak farar spachal brutalny hriech, ale to už je na jeho svedomí

M 25

xxy, áno, tu u nás poznám také prípady, že ich oddal farár v kostole aj bez birmovky ..
nová doba :)
ja síce tiež mám všetko, od krstu až po birmovku, ale aj tak sa nechcem vydávať v kostole :D ..

Blondula, ja sa nedám :DD ja sa smejem :DD vieš, takým hysterickým smiechom :D

Blondula

Jefitto...jasne ze ja ju nenutim !!! len som tym chcela povedat,ze ked ja som mala 15-16 rokov,tak sme chodievali do kostola,stretavali sa po omsiach...takze to bolo samozrejme,ze mam vsetky 3 sviatosti za sebou :D ...ono ide o to,ze moja krsna dcera stale sniva o svadbe,ze bude krsna mama jej najlepsej priatelky ak bude mat dieta.....a pokial viem,bez birmovky sa nemoze ani vydavat a ani ist za krsnu mamu !! ...mne je uplne jedno ci pojde alebo nepojde !

xxy

v dnesnej dobe to chodi tak, ze mladi su vacsinou pritlaceni ist na birmovku, kedze na nich rodicia naliehaju, pretoze si myslia, ze je to tak spravne. inac by knazi ani nemali koho birmovat. btw, ja som tiez skoro dostala cez hubu, ked som povedala, ze tam nejdem :D