zmena zdravotnej poistovne

Laurina22

A napriklad nerozumiem ja tebe,ako mozes za najmensie zlo povazovat VsZp,ked napriklad na Kramaroch podla najnovsich informacii na traumatologiu pacientov s VsZp ani nevezmu.To iste porodnicko-gynekologicke odd.Kramare.

Ale ano,su najlepsi.

O zubaroch tu pisat ani nebudem.

Laurina22

Ivanka,

ja s lekarmi komunikujem denno denne a ver mi,99 % z nich sa neustale stazuje na VsZp.

Nie,nerobim propagandu Unionu,pretoze viem,ze zajtra mozem makat pre Doveru.

A ci trepem ci nie,nech si usudi kazdy sam.

Pre mna si ta,co hovori slova do vetra ty,pretoze sama som mala neprijemne skusenosti s VsZp.Musela som sa vyslovene vtierat urcitym ludom aby moju matku zobrali skor ako za 6 mesiacov.

ivana45

Laurinka, sem tam sa tu zapojim. Trocha relaxu. Nechce sa mi hadat.
Ale ty tu robis zivotom nebezpecnu propagandu pre Union.
Prepac, este som to tu nikomu nenapisala: Neskutocne trepes.
Aspon ta za to platia ?

Som lekarka. Minuly tyzden som objednavala pre svojho pacienta (VZP) specializovane CT u Milosrdnych. Dostal termin za 4 dni aj s vikendom. Kedze sa pytali na poistovnu pri objenavani, tak som sa pre svoju informaciu spytala, ake su obvykle cakacie lehoty s jednotlivymi poistovnami. Odpoved bola: pre Doveru a Union 3 mesiace, objednali si u nas malo vykonov.
Nebojujem za ziadnu "poistovnu", vsetky ma velmi s.. stvu, ale citat taketo somariny bez povsimnutia - to nedokazem.

Kedy ludia (pacienti) pochopia, kto je tu ich nepriatel ???
Kto zhrabne povinne zdravotne odvody (dane) a objedna 2 vystrenie za mesiac namiesto 10 potrebnych pre svojich poistencov ??
A potom velmi vtipne povie: nech doktor nenadava, moze ist robit nezmluvneho ! Co znamena: Mily pacient, daj sem odvody a chod nezmluvnemu doktorovi! To sa to tvori zisk, ta ne ?

Otazka temy o zdr. poistovniach znela: Mate skusenosti, pre, proti? Moja odpoved: Za najmensie zlo povazujem VZP a za najhorsiu Union. Dovera je na mojej skale blizsie k Unionu.

Laurina22

vyprosim si aby si moje slova nazyvala prazdnymi slovami Ivana.vsetko co som matke vybavovala cez VsZp bol jeden OBROVSKY PROBLEM.

Laurina22

Ivana,na CT u milosrdnych bratov sa caka tyzden s Vszp???Robis si zo mna srandu?

Robim s tym a sama som mala pripad,ked som mame zhanala CT vysetrenie cez VsZp po celom Slovensku,a najnizsia mozna cakacia doba bola 6 mesiacov.

Takze neviem,co tu rozpravas.

nakoniec som jej ja sama cez Union musela vybavovat CT do tyzdna.

ivana45

doubledog, suhlasim. Zdravotne odvody maju vsetky atributy dane. vedome sa vyhybam pojmu "poistenie" - je matuci a nepatricny.

Ze je system zle nastaveny, to je fakt. Ale dovody su inde.
ps. robim v nestatnom zariadeni

doubledog

problem je akurat v tom, ze "zdravotne poistenie" nie je ziadnym poistenim, je to dan (kedze si ho neplatime dobrovolne, ale pod natlakom).

a takyto system je prirodzene nastaveny tak, ze pohlcuje velke mnozstvo penazi a vykazuje nizku efektivitu. ako vsetko, co je statne.

ivana45

laurinka, to milujem - prazdne dristy.

Na rozdiel od tvojich vagnych slov o Kramaroch tu uvediem posledny priklad, ke som objenavala pacienta na sepcializovane CT v nemocnici u Milosrdnych bratov v BA. Paciet od VZP caka par dni - do tyzdna je vysetreny, od Dovery a Unionu caka 3 mesiace.
Lebo tieto skvele poistovne so zariadenim urobia zmluvy na minimum vysetreni, preto.

Nehovorim, ze v poistovni sa nic nerobi,
ale nadchol ma clanok o reviznych lekaroch www.zdravie.sk, kde je uvedene ze priemerna uspora na jedneho revizneho lekara je 382 tis. eur.
Citujem: Dohromady pritom revízni pracovníci a kontrolóri v poisťovniach skontrolovali sumu viac ako 3 mld. eur. Celková úspora predstavovala 5,6 %. V rámci nepriamej revíznej činnosti dosiahla 156,6 mil. eur a v rámci priamej 11,4 mil. eur.

laurinka, co myslis, na kom to usetrili ? Na sebe ??

Navrhujem: preskolme vsetkych lekarov na revizakov ! A je po problemoch.

Laurina22

Lekari nam len placu,citujem:"Ja sam nemam."To je veta kazdeho druheho lekara.

Pritom prides k nemu a ma dva bavoraky,5 izbovy byt,chalupu,jednodnovku,ale place,ze nema.

Hnus.