Veľmi Vás prosím o pomoc. Som na dne. Prosím, poradťe

Príspevok v téme: Veľmi Vás prosím o pomoc. Som na dne. Prosím, poradťe
Mirka12

Ahojte. Volám sa Mirka a mám iba 12 rokov. Asi v januári sa začal môj pokus o chudnutie. Schudla som z 45 na 37kg. Mám iba 157cm. Chcem byť už normálna. Ale mať postavu ako teraz. Viem, že to nejde. Ale ani si neviete predstaviť, ako ma ranilo, keď mi doktorka na preventívnej prehliadke povedala: schudni, to brucho... Aj rodičia mi hovorili tučko. V škole mi hovorili medveď. V škole sú také deti, (V našej triede, som iba šiestačka) čo majú 34-35 kg. Sú chudé, lebo ešte nemajú vyvinutú postavu. Tak som začala chudnúť. Najprv, som omedzila sladké. Potom som omedzila tučné. Potom som obmedzila príjem na 1000kcal. Potom som jedla už len 3x denne. Potom som vylúčila aj pečivo a sacardiy. A nakoniec ovocie. Ako vyzeral napríklad včerajší jedálníček:
Raňajky: Mlieko s 30g sypaného musli Obed: Knackbrot s nízkotučným jogurtom a na vrch džem Večera: nič. // V takomto režime vydržím 3-5dní a potom sa prežeriem, priberiem 1kg a za 2 dni takéhoto jedálníčku ich schudnem. Lenže, teraz ma často bolí hlava, žalúdok, som strašne slabá, znudená, vynervovaná, hádam sa, kričím, plačem. Celý deň myslím iba na jedlo a váhu. Naozaj celý deň. Prosím, pomôžte mi. Nemôžem to povedať mame. Nemôžem, ona by ma dala do liečebne. Naozaj sa chcem vyliečiť sama. Prosím, spravím pre to už čokoľvek. Teraz si asi poviete že som ta najsprostejšia krava na svete. Ale ja to viem. Mala som všetko čo som chcela. Mám jednotky, rodinu, dostatok financií, dobrú školu. A začala som s týmto. Lenže je to pre mňa veľmi, veľmi ťažké. Chodím na tenis a už ani tam nevládzem. Mám iba dvanásť, vyvýjam sa, som ešte decko a robím toto. Uvedomujem si to ale neviem to zastaviť. Bojím sa posmeškom. Veľmi sa bojím :( Neviem, prečo to takto dopadlo. Ale chcem z toho von. Myslíte, že sa to dá ? Ja sa bojím, že do smrti už budem takto myslieť. Chcem sa páčiť chalanom. Teraz mi kamarátky začali hovoriť, že vyzerám dobre, ako som schudla. Lenže ja som stále unavená. Slabá. Točí sa mi hlava, je mi zima. Neviete mi niečo poradiť ? Ako ste sa liečili vy ? Ja si myslím, že by som mala mať tých 40 (minimálne) a ešte by som bola pekná. Zmierila by som sa s váhou 40. Lenže aj tak by som myslela na jedlo. Lebo kebyže jem normálne, vážim aspoň 50. Prosím poradťe mi jedálníček :( Prosím veľmi.

tpch

Mirka:
1. prestan sa vazit, vahu daj prec tak, aby si k nej nemala pristup
2.pocuvaj signaly svojho tela-ked si hladna, najedz sa dosyta, ale neprejedaj sa, jedz to, co ti chuti, aj ked si myslis, ze je to "nezdrave"
3.primerane sportuj, nepretazuj sa v style denne 5 hodin intenzivneho cvicenia
4.prestan pozorovat svoje telo, vyhybaj sa zrkadlam
5.a to najdolezitejsie-sustred sa na realny zivot, na skolu, konicky, priatelov, venuj sa sebe aj ostatnym bez toho, aby si vsetko hodnotila cez cislo na digitalnej vahe. MENEJ SA POZORUJ A VIAC ZI.

jajka001_

kto ti vravi ze si tucna? toto ma fakt fascinuje. mam neterku, ta ma odmala nadvahu ale nikdy ju to netrapilo a neviem o tom ze by jej to niekedy niekto povedal. a je vesela, nikdy nemala komplexy z toho ako vyzera a aj frajerov ma.

jajka001_

nikdy som sa nestravovala podle kalorii a kj a tabuliek, ze sa vam to chce ratat. ved jedz tak, aby si nebola hladna, pocuvaj svoje telo. nenadzgavaj sa do prasknutia a nepriberies. ked budes mat viac, ako chces mat, tak sportuj.

Mirka12

Teraz už mám podváhu - to si uvedomujem a nechcem chudnúť a rada by som trochu pribrala. Len je to aj o stavbe tela lebo ja chudá niesom. Niesom ani tučná - som priemer ale váhu mám nízku. Preto chcem pribrať ale budem vyzerať hrozne. Ale prekusnem to lebo chcem byť zdravá. Najviac sa ale bojím narážok na moju váhu. Keby ľudia neboli až tak úprimný bolo by to lepšie. Teraz ma každý chváli aká som pekná, ale ja sa cítim zle. Unavená.. A naviac, keby niekto vedel o tom, čo všetko prežívam možno by mi nikdy nepovedal do očí: Si tučná. Teraz mi to už nehovoria, ale bojím sa , že začnú, keď trochu priberiem.

Mirka12

No viete, vtedy som mala tých 45 a asi o 4cm menej. čiže 153. Ale keď som tam bola pred 2 mesiacmi (to som mala 40kg a 155cm) tak mi povedala, že tlak je ok. Váha aj výška tiež. Tiež spomenula niečo, že som zdravá a možem sa stať manekýnkou (modelkou) ale do bol hádam vtip. No a ešte by som chcela niečo povedať. našla som si niakú stránku (vyzivadeti.sk) tam som si našla že mám príjmať 2000-2300 kcal, 34g bielkovýn, viac ako 250 sacharidov a asi cca. 68-78g tukov a 10g vlákniny. Ja to dodržím, začnem jesť 5x denne. Ale nemyslíte si že váha pôjde hore napr. o 10 kg ? Ja by som rada tak okolo tých 40 (pre začiatok) ale neviem, mám už dosť dobabraný metabolizmus (si myslím). Tak neviete niečo poradiť, ako ho zrýchliť ? Napríklad pomáha zelený čaj ?

fazula gula

AKURAT SOM POCITALA BMI a ukayuje mi 157cm 45kg a ukaze mi Hodnota Vášho BMI je 18.3 (podváha)

si sa nepomylila s tou vyskou ved ty musis byt uplne chuduckaaaa...moja sestra je odomna o tristvrt hlavy nizsia a vazi okolo 40kg a to bola v kupeloch aby pribrala jedla nutridrinky a stale je chudulinka.....
JA SOM SOKOVANA...ako jaaaa som yhroyena uplne ako ti mohol dakto povedat ze si tucko ved mas podvahu

fazula gula

Moja zlata to si urobila tu najhorsiu vec...chudnut v takomto veku je hazard...hazard s menstruaciou s rastom vyvinom prs...v tvojom veku sa zacinaju formovat prsia a dietami chudnutim priberanim znovu chudnutim sa ti zle vyvinu tak isto aj vsetko ostatne...takze ak chces mat pekne prsia nechudni uz...a potom sa ty budes posmievat spoluziackam v 8 a 9tke... A KTOMU JA MAAAAM 163cm a vazim 45kg a chcem pribrat lebo som vychudnuta na kost a nemam skoro ziadne prsia ved ty si mala idealnu vahu...jaky tucko kto ti to mohol povedat... TA DOKTORKA TEJ BY SOM DALA NA USTA....takto balamutit hlavu detom a tak isto aj rodicom

jajka001_

mirka, ako zena budes neustale tak trochu mysliet na svoju vahu a vyzor. ale treba to drzat v rozumnych medziach. nenechat sa ovladat pocitmi, ale rozumom.
pocit, myslienka, to su nepodstatne veci. dokazes ovlyvnit,na co myslis. jedlo ta nemoze ovladat, ty ovladas jedlo, ovladas svoje telo, svoje myslenie.

*inko

mala by si chcieť byť nie len šťastná, ale aj zdravá
takže žiadne nezmyselné čísla nerieš...
nie je to nič..iba číslo..jedno hlúpe číslo...