Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Sosovky - ako si zvyknut????? ;(

Príspevok v téme: Sosovky - ako si zvyknut????? ;(
kravaškulavá

Ako ste si prebohaziveho zvykli strkat prsty do oci ?!??! Mam skusobny par od vcera (toricke sosovky) a nie som schopna si to tam strcit, bud to ostane nalepene na prste, ani rub / lic neviem rozoznat.. no neschopna som (hlavne ze ma vcera doktorka pochvalila, ze óóó aka ste sikovna) po dvoch hodinach marnych pokusov, hodina revania, hadzania o zem, krvave oci.. pomoc:(

lochness

pripadne vymenit pri PC za okuliare ak je to mozne (ze uz potom nikam nejdes alebo tak), alebo mat pri PC kvapky do oci co sa mozu kvapkat cez sosovky a sem tam sa dotankovat :))

Tungsten

s tým počítačom, aj ja keď doňho dlho čumím (napr. pár hodín), oči mi trocha vysychajú a šošovka sa mi akoby "odliepa" a vidím trocha rozmazane, väčšinou len na 1 oko a dá sa to vyžmurkať.

lochness

to chce len zvyk :) ja nosim sosovky necely rok (okuliare len na doma ked nikam nejdem) a neviem si ich vynachvalit! aj ked uz mam asi 6. druh, vela mi ich nesadlo :)

a mala som to tak isto ako ty - v optike som ich nasadila v pohode a doma mi to trvalo asi pol hodinu a kopu nervov... potom som asi pol roka skusala kadejake druhy lebo mi furt dako nesadli a konecne mam z netu take co o nich neviem ze ich mam (a este su aj lacne :))

tiez som si ich zo zaciatku uvedomovala a mala stresy z pchania prstov do oci, ale budes sa cudovat ako rychlo si zvyknes :) rob to pred zrkadlom a nepozeraj na tu sosovku priamo, ale do zrkadla na seba (neviem ako to vysvetlit), proste najdes si svoj system :) a uz ich ani nebudes citit (pokial mas spravny druh)..

inak aj ja som mala toto ze vonku parada vsetko ostre a pri PC som stale dako divne zaostrovala... odkedy mam tieto posledne sosovky sa mi to nestava, takze mozno ich budes musiet vymenit, ale tiez mi rychlejsie vysychaju pri PC lebo vtedy menej zmurkas takze mozno to bude len tym... este je skoro, po case uvidis ze co a ako ked si na nich zvyknes :)

jankaaaaaaaaa

ked nevidis do dialky, tak mas minuska, nie pluska. keby si mala pluska, nemas problem so spoznavanim ludi na ulici..
tak drzim palce aby si to zvladla zajtra v praci. ja ked som so sosovkami zacinala, permanentne som meskala do skoly :D lebo mi to nasadzovanie tak dlho trvalo

kravaškulavá

..no ja mam plusky a rozdiel medzi ocami su tri dioptrie a to je uz asi aj dost. A chodim "naostro" (bez ziadnej korekcie uz dost dlhu dobu. Najprv som skulky odkladala len ked som sla vecer von, potom uz aj ked som sa von vyniest smeti, no proste vonku som ich nenosila vobec.. len v praci pri pc, doma pri telke, vysivani.. a potom som mala pocit, ze mi tie skulky volako moc tahaju oci, tak som ich uplne vyhodila a takto si zijem uz hadam zo dva roky (klud - nesoferujem!) Lenze uz je to neunosne, na ulici nespoznavam ludi, mozu mi vykyvovat, mavat, skakat, transparenty drzat.. proste ich prehliadam a ked chcem na niekoho zaostrit, musim zastat, pozmurkat si par sekund a dost blbe situacie z toho potom vznikaju :(
No ved skusim ich zajtra nahodit, snad pri tom strese pracovnom zabudnem, ze mam umelu hmotu v oku prilepenu a bude to ok..

jankaaaaaaaaa

podla toho ake mas silne dioptrie. ak mas dioptrie silnejsie, je mozne ze na blizko s nimi vidis rozmazane. ale v oku by si ich vobec nemala citit, teda ked na nich ani nemyslis, tak nemas ani vediet ze ich mas. mozno ze to je fakt tym ze ich mas prvykrat, tak si to stale uvedomujes..
ja som sa tiez nevedela vinadivat ked som ich mala prvykrat :D teraz ked idem nahodou vonku bez nich tak poriadne neviem ani chodit :D a to mam len -2,5..
len aby si sa sefky nezlakla :DD

kravaškulavá

..tak som ich uspesne aj vybrala. 4 hodiny na prvy den sa mi zdaju akurat, ale pocity zmiesane, pocas celych tych 4 hodin som ich v oku citila, vonku na dialku vsetko nadherne som sa nevedela vynadivat, ale pri praci s pc sa to trosku vsetko rozmazava, tak neviem kde je chyba, ci to len ozaj si treba zvyknut.. Zajra skusim dat do roboty, nech konecne uvidim sefku ako vyzera.

Tungsten

a ja ich čistím tak raz za mesiac :D keď mám na to extra náladu. zo začiatku som to pekne každý deň, ale potom ma to nejak bavilo čím ďalej, tým menej, tak ich nešúcham a rozdiel nevidím ani necítim

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Sosovky - ako si zvyknut????? ;( - Fórum - ZDRAVIE.sk