Sosovky - ako si zvyknut????? ;(

Príspevok v téme: Sosovky - ako si zvyknut????? ;(
kravaškulavá

Ako ste si prebohaziveho zvykli strkat prsty do oci ?!??! Mam skusobny par od vcera (toricke sosovky) a nie som schopna si to tam strcit, bud to ostane nalepene na prste, ani rub / lic neviem rozoznat.. no neschopna som (hlavne ze ma vcera doktorka pochvalila, ze óóó aka ste sikovna) po dvoch hodinach marnych pokusov, hodina revania, hadzania o zem, krvave oci.. pomoc:(

annniee

ahoj, aj ja mám od včera šošovky a musím povedať, že prvýkrát mi to trvalo asi 3/4hodiny, pokým som to dostala do očí :) a dosť mi pomohlo toto video:

www.youtube.com

skús si to dať, ako tá baba :) dnes ráno sa mi ich podarilo vložiť za 12minút a vybrala som ich tiež pomerne rýchlo :)veľa šťastia, chce to len prax a neboj sa chytiť oka :)

jankaaaaaaaaa

ked ju davas do oka je dolezite hlavne poriadne roztvorit viecka, aby sa sosovka dotkla hned iba oka, lebo ona sa nalepi na prst ked ju davas nespravne, alebo ked sa ti obtrie o viecko ci mihalnice.
skus si pridrzat horne mihalnice, teda ze ako otvoris poriadne oko, pozries sa hore a prilozis prst na mihalnice, aby boli na viecku, a potom roztvoris prstom aj dolne viecko..

Tungsten

vy s tým narobíte :D ja nosím šošovky od 13 rokov... keď som začala, tiež sa mi to nedarilo na prvý raz, ale proste treba si len dobre otvoriť oko (ja si prostredníkom na ľavej ruke držím horné viečko, prostredníkom pravej ruky dolné viečko, na pravom ukazováku mám šošovku), pozerať sa riadne dohora (môžeš aj do zrkadla pozerať, ale pointa je, aby si si nevrážala tú šošovku priamo na zreničku :D ale nižšie) a nebáť sa toho... neviem, ako by som to lepšie popísala :D a šošovku len opatrne priložiť, aby sa sama chytila, ona sa potom už utrasie.
a k tomu rozlišovaniu rubu a líca, z toho si nič nerob, to ani ja ani po 8 rokoch ešte bežne nerozlíšim :D ale keď šošovku jemnučko stlačíš a je správne, okraje idú viac dovnútra, keď je naopak, idú mierne von (alebo aspoň "menej" dovnútra). keď si nie som istá, tak ju párkrát poprevraciam, občas je síce aj tak naopak, ale tak vyberiem a dám znova
a pre ivanku: vyberanie je maximálne v pohode, aj jednou rukou sa dá... pretože keď máš šošovku na oku, môžeš na ňu v pohode priložiť prst a nebolí to, takže sa dá chytiť do dvoch prstov a vybrať ako nič

ivanka.l.

aj ja nosím okuliare a chcela by som šošovky ale tiež sa bojím, že si nedokážem dať ale hlavne vybrať šošovky...ešte ako tak by som hádam dala dovnútra, ale nechápem ako ich viete vybrať...takže aj ja som zvedavá na odpoved...