veritu na duchov?

Príspevok v téme: veritu na duchov?
vystrasena

vcera v noci som videla ducha. Ja viem, ze mi vacsina neuvidi, ale aj tak budem rada za kazdy nazor...Bola noc a ja som sa zobudila na to, ze som citila, ako keby mi nieco liezlo na postel. Proste taku vahu na posteli som citila. Otvorila som oci a ostala som v soku. Vedla mna na posteli bol duch. Bol bielej farby, a bolo vidiet obrysy hlavy a trupu. Nizsie som nevidela, takze neviem ake mal nohy a tak. Ani crty tvare nebolo vidno, bolo to velmi biele. A hlavou ten duch sa naklanal nado mna hore a dole, a velmi rychlo bolo to fakt strasne. Tak zo soku som mu povedala, chod prec, vtedy sa prestal hybat. Este raz som mu povedala, chod prec a vtedy zmizol. Za tym som 3 minuty lezala na posteli uplne sokovana, potom som si zapalila svetlo, velmi som sa bala. A moj problem je ten, ze tuto noc som sa tak strasne bala, ze zase mi pride na postel, ze som celu noc spala pri zapalenom svetle, a aj tak som sa triasla. Co mam robit? Ja sa vazne bojim, ze zase bude noc, a pojdem spat a zase ten strach...Tuto noc, mi od strachu skoro slzy isli, a cakala som len na to, kedy uz bude rano :-(

Iiiii

No, ono, je ťažko uveriť niektorým veciam. Kto nezažil, tak neuverí. Duchovia sa týkajú toho, ako to prežívame a spracovávame v našej psychike, preto sa to potom javí napr. posadnutosť ako choroba.
Nepovažuje sa to však za žiadnu chorobu a dokonca ani za hriech.
Zbytočné je sa k tomu ďalej vyjadrovať. Každý nech si na to spraví vlastný názor:-)

vecnyzivot

Ja vám verím a verím na duchov. Podľa mňa každý už v živote svojom alebo skoro každý stretol nejakého ducha. Škoda len, že ľudia sú krutí a považujú za čistých bláznov tých, čo majú skúsenosti s duchmi.

vecnyzivot

Dobrý duch sa tvári, ako keby bol do teba zaľúbený (je jedno, či je to muž alebo žena) a zjaví sa ti tak, aby si sa ho nebála ako normálny človek za bieleho dňa napríklad vonku na ulici, v práci, u teba doma (prišiel na návštevu) a s láskou ti povie, čo od teba chce a nežiada viac, ako si schopná splniť. Dáva ti na výber, či chceš, či nechceš splniť jeho úlohu.

Kto ťa vyruší napríklad o tretej v noci, nedovolí ti spať a straší ťa nejako, to je démon. Zažína a zhasína svetlo, a tak. Len ťa jeduje. Robí veci, ktoré ked porozprávaš niekomu, nikto ti to neuverí. Nekoná s láskou. Vtedy pomôžu lieky na spanie. A tie predpisuje len psychiater. Aby si v noci dobre spala. Snáď :) Takže kto stretáva duchov, tak, či tak skončí na psychiatrii a všetci ho budú mať za šibnutého.

Aurelia12

Rozpoviem vam moj pribech s duchmi ked som mala 10rokov bola som u starej mamy aj smojou tetou. Spali sme spolu na posteli.natom by nebolo nic cudne ale vnoci som citila na hrudi vely tlak akoby mi na nom dali desat kilove zavazie tazko sa midychalo v podvedomi som citila tu bolet ale som sa nemohla prebrat potom ma to vydviho do do sedu a nieco zo mna vyslo videla som ako tien postavy na stene ako odchaza z izby vyzeralo ako zombi bol to hnusny pohlad.potom som hlboko zaspala.rano som tete vsetko porozpravala a ona mi povedala ze sa namna pozerala alenic to nebolo aby som sa nebala. Citila som znej ze ma len chcela upokojit ale vtedy som to nechapala ze preco. Stale som na nevedela zabudnut nechapala som to bala som sa. Ked som 15teta mi povedala pravdu ze bola vtu noc hore videla ako nieco sa chcelo dostat do mojho tela ale moje telo to neprijalo. Nemohla mi pomoct lebo bola paralizovana . Pytala som preco ten duch si vybral mna a ona mi povedala ze to bol zly duch ktory mi chcel ublizit a ze som senzibylna . Venovala saezoterike a povedala ze ze som velmi silna osobnost a ze budem citit mrtvych lebo som to zdedila po starej mame.aby som toho nebala zevraj mam nejake poslanie pomahat dusam ktore bludia odist na druhu stranu . Samozrejme so sa smiala ze je to hlupost preco ja ze tomu neverim. S odstupom casu ked som mala dvadsat sa mi objavovali vo sne mrtvy vykrikovala som zo sna co chcu nech mi daju pokoj. Chvilu bolo pokoj. Ked som sa vydala zacalo sa to znovu.mojmuz sa mabal pretoze som vraj hovorila nie mojim hlasom hrubim a rozpravala nepopisatelnou recou ktora mu pripominala hebrejcinu dlho ma zobudzal. Ked mi to hovoril tak som to nematala len mena tych mrtvych raz to bola dzoana potom klara a aj muzske mena nieco mi hovoria prosia ale neviem o cosu vtych snoch symboly ako auto alebo studna vecsinov historicke vojny. Mozno si hovorite to sprost ost ale fakt sa mi deje. Nie stale ale citim ked to ma prist vnoci ani nechcem zaspat bojim sa . Muz vela krat nechape boji sa ma ze akoby za mna hovorila ina osoba. Co mam robit.

Aurelia12

Rozpoviem vam moj pribech s duchmi ked som mala 10rokov bola som u starej mamy aj smojou tetou. Spali sme spolu na posteli.natom by nebolo nic cudne ale vnoci som citila na hrudi vely tlak akoby mi na nom dali desat kilove zavazie tazko sa midychalo v podvedomi som citila tu bolet ale som sa nemohla prebrat potom ma to vydviho do do sedu a nieco zo mna vyslo videla som ako tien postavy na stene ako odchaza z izby vyzeralo ako zombi bol to hnusny pohlad.potom som hlboko zaspala.rano som tete vsetko porozpravala a ona mi povedala ze sa namna pozerala alenic to nebolo aby som sa nebala. Citila som znej ze ma len chcela upokojit ale vtedy som to nechapala ze preco. Stale som na nevedela zabudnut nechapala som to bala som sa. Ked som 15teta mi povedala pravdu ze bola vtu noc hore videla ako nieco sa chcelo dostat do mojho tela ale moje telo to neprijalo. Nemohla mi pomoct lebo bola paralizovana . Pytala som preco ten duch si vybral mna a ona mi povedala ze to bol zly duch ktory mi chcel ublizit a ze som senzibylna . Venovala saezoterike a povedala ze ze som velmi silna osobnost a ze budem citit mrtvych lebo som to zdedila po starej mame.aby som toho nebala zevraj mam nejake poslanie pomahat dusam ktore bludia odist na druhu stranu . Samozrejme so sa smiala ze je to hlupost preco ja ze tomu neverim. S odstupom casu ked som mala dvadsat sa mi objavovali vo sne mrtvy vykrikovala som zo sna co chcu nech mi daju pokoj. Chvilu bolo pokoj. Ked som sa vydala zacalo sa to znovu.mojmuz sa mabal pretoze som vraj hovorila nie mojim hlasom hrubim a rozpravala nepopisatelnou recou ktora mu pripominala hebrejcinu dlho ma zobudzal. Ked mi to hovoril tak som to nematala len mena tych mrtvych raz to bola dzoana potom klara a aj muzske mena nieco mi hovoria prosia ale neviem o cosu vtych snoch symboly ako auto alebo studna vecsinov historicke vojny. Mozno si hovorite to sprost ost ale fakt sa mi deje. Nie stale ale citim ked to ma prist vnoci ani nechcem zaspat bojim sa . Muz vela krat nechape boji sa ma ze akoby za mna hovorila ina osoba. Co mam robit.

Laurina22

Ja som ducha videla taktiez a verim v nich.Tiez sa to stalo v noci,zobudila som sa na to ako keby niekto pilil vedla mna pilkou o nejake zelezo,velmi neprijemny a silny zvuk.Vedla mna pri posteli klecal clovek v cervenom tricku a blond vlasmi,pamatam si ho uplne presne.Zlakla som sa a vyskocila z postele,zobudila sestru ale ona nic nepocula,este dlho si zo mna robili posmesky.

Ale viem,ze to sen nebol.

ARACHNOFOBIA

AHOJTE, JA SOM DUCHA VIDELA UZ DVAKRAT. RAZ, KED SOM SA SLA V NOCI NAPIT DO KUCHYNE TAK STAL PRI SKRINI USMIEVAL SA NASIROKO A ZAKYVAL MI. JA SOM JEMU TIEZ ZAKYVALA A SLA SOM DO IZBY. V IZBE MI DOSLO CO SA VLASTNE STALO A SKORO SOM SA POKAKALA OD STRACHU, ALE BEHOM MINUTY BOL STRACH PREC. DRUHYKRAT SOM SA V NOCI ZOBUDILA A PRI SESTRINEJ POSTELI CUPEL NEJAKY BRCAVY PAN V PASIKAVOM TRICKO A ZAVAZOVAL SI SNURKU NA TOPANKE POTOM ZMIZOL :D VOBES SOM SA VSAK NEBALA, HOVORI SA, ZE KED VIDIS DUCHA A NEBOJIS SA HO TAK JE TO DOBRY DUCH, PRIPADNE ANJEL. TAK SOM RADA ZE TITO DVAJA BOLI MOJI ANJELI :) INAK SA BOJIM VELMI, DUCHO, UFONOV, BUBAKOV, VSETKEHO MOZNEHO NEVYSVETLITELNEHO, NAJVIAC VSAK POLTERGEISTA. V NOCI CASTO NESPAVAM ZO STRACHU, BOJIM SPAT NA CHRBATE S VYSTRETYMI NOHAMI, LEBO CAKAM ZE MI NIECO SADNE NA BRUCHO A PODOBNE. JE TO HROZNE..

xdanielax

ja sa tohoto bojim odmalicka. raz som o tom nieco citala, a odvtedy moj jediny strach je v tom, ze sa mi raz nieco/niekto zjavi pri posteli.. :( Preco na nas pozeraju ked spime?!!
Absolutne nikdy ma nenapadlo bat sa ist v noci po ulici, alebo ze pridu zlodeji alebo cokolvek z realneho sveta, ale hento..ked si na to spomeniem niekedy v noci tak koniec.
Raz mi kamarat hovoril, ako jednemu dievcatu zomrel dedko a ked bola vecer v kupelke, tak sa jej zjavil v zrkadle :( to som tiez nemusela pocut. Alebo tie hybajuce sa veci ked niekto zomrie.. mi jedna pani, ktorej otec bol knaz o tom ZACALA rozpravat, ale ked videla moju reakciu, tak radsej povedala, ze ma nebude strasit :D fu :(
no, radsej na to nemyslim :))

MajloSS

Inak niečo podobné sa stalo aj mne už je to asi mesiac dozadu, ležal som na posteli, zobudil som sa o pol štvrtej ráno a nejaký kúsok odo mňa stála postava staršieho muža a moja prvá reakcia bola: ""Potrebujete niečo?"" Po pár sekundách som si uvedomil, že tam ten pán nemá čo robiť a tak som zakričal "Ááá kurva!" hodil som paplónom a už tam nebol. Srdcko mi bilo poriadne a potom som sa tomu začal na plnú hubu smiať, proste mi to prišlo komické. To bol taký prvý a aj posledný spirituálny zážitok. A je dosť možné, že som bol len v polospánku a snívalo sa mi len kúsok z toho a niečo bolo už skutočné, neviem. Ale nebojím sa akože spávať sám v izbe, lebo mal na tvári taký poloúsmev, záhadný a mierumilovný. Beriem to v pohode, proste bola to halucinácia a hotovo :)