ako podakovat

macka26

dobre ti sisina vytreli mozog... dufam zev case ked dostanes od zivota facky a spamatas sa z toho co tu trepes, nebudes mat uz pristup si po sebe precitat aby si neumrela hanbou co si tu popisala... sebavedomie ti nechyba... ale sebareflexia urcite ano

ana955

annika, presne, aj mna pri prispevkoch od sisiny napadlo slovo multi-level marketing, tam tak pekne vymyvaju mozgy a ludia potom maju take nazory... annika, prezrad, robis nejake "financne poradenstvo" alebo predavas nieco? :)

jajka001_

annika nebola lebo mi je jasne o co tam ide, v zivote by som taku pracu nerobila. na kalerabovanie ludi nemam vlohy. potrebujem mat pocit ze som uzitocna. je mi jasne ze im vymyvaju mozgy. zabavni su napriklad ti tipci co ponukaju vonavky, alebo iny tovar, exkluzivne, a odrapotaju presne to iste, detto poistovaci a podobne. je mi ich luto lebo na druhej strane chapem ze sa snazia nejak uzivit. alebo ti s tymi telefonatmi co sa snazia nieco predat.
tiez ma fascinuje ze nieco take ako MLM dokazu predat ako nieco uzasne, hoci normalny clovek chape ze je to spinava robota, okradanie ludi.
bohuzial uzivit sa poctivou pracou je dnes takmer nemozne.

Annika1987

ja napriklad davam prednost tomu, aby som robila v praci to, co ma bavi. A chcela by som zarabat viac, to isto :). Ale v tej praci, ktoru robim. A nie v kazdej praci clovek zarobi za mesiac 10 000 eur :). A kedze kazdeho bavi nieco ine, nemali by sme zhadzovat ludi, ktori vykonavaju pracu, ktora ich naplna, ale zaroven malo v nej zarobia. Nemoze byt kazdy obchodnik. Kazdeho bavi nieco ine a ma talent na nieco ine. Je krasne, ked sa tomu venuje. Nemeria sa vsetko len vyskou mesacneho zarobku.

Annika1987

jajka, nebola si este nikdy na nabore do firiem, ktore robia financne poradenstvo? je to iny svet, clovek sa musi vzdat svojej vlastnej osobnosti, a pokial nemas rovnake nazory ako ostatni clenovia skupiny, tak si oznacovana za neschopnu, lenivu a podobne, presne tak, ako to tu demonstruje sisina, takze nesnaz sa to pochopit, mozes sa na to akurat pozriet s nadhladom

sisina22

to beriem, ale je to podla mna zriedkave. v skutocnosti ludom na peniazoch zalezi a drvivej vacsine aj takych, ktori tvrdia opak. su mozno aj podivini, ktori maju ine ciele, netvrdim ze nie. ale niekedy su ti podivini iba lenivi urobit nieco viac. lebo ak by som napr. bola velky ludomil a strasne chcem ludom pomahat a nie sebe, tak aj tak by som chcela zarobit vela penazi, lebo tak by som tym ludom mohla skor pomahat ako ked som chudobna. mohla by som napr. zalozit sirotince, domovy dochodcov, nemocnice a pod. pre chudobnych, ja by som to financovala a pod. zaujimave ale je, ze ked uz niekto aj ma take ciele, tak ich ma pokym tie prachy nezarobi. ak ich totiz zarobi, potom na ten svoj altruizmus rychlo zabudne. asi je nam vsetkym vlastne nieco realnejsie. a peniaze takou realitou su. ani obchodnik nemoze byt blbec, aj ked knihy, ktore on cita su o niecom inom. ale tiez je tam o ludoch a o ich vlastnostiach, o ich reakciach. a jednou z ludskych vlastnosti je sebectvo. sebecki su vsetci. niektori mozno viac, niektori menej. niektori sa za to hanbia a ini to otvorene priznavaju. to je cely rozdiel medzi ludmi. a uz naozaj odchadzam, rano skoro vstavam. majte sa a myslite si kazdy co len chcete.

jajka001_

to je choroba normalne. zavislost na peniazoch. si nevidela dost poucnych filmov? ake rozpravky ti citavala mama?
keby si zrazu prisla o vsetko, co by si spravila?

Annika1987

toto vsetko, co si tu citam, mi smeruje k jednemu, nejaky MLM alebo ina skupina zavanajuca vymyvanim mozgov, je to vsak slobodna volba kazdeho, neznamena to, ze existuje iba jediny a spravny recept na stastny zivot
kazdopadne je to zaujimava debata, taky novy pohlad na vec :)