naco je vysoka skola

alicienka

to je pravda, súhlasím aj s tým, že pred pár rokmi sa dostali na VŠ len špičky, fakt len tí nejlepší..
a teraz? že sú aj súkromné pre bohatých tak sa na VŠ fakt dostane hocikto...ja s kamoskou sme mali strach že sa nikde nedostaneme(patrili sme medzi najlepšie v triede) a jedna ,,štvrokárka,, viem že sa nejedná o známky ale bola fakt s prepáčením hlupučká a na VŠ nemala..a ona už mala istú výšku samozrejme súkromnú..takže nikde nieje spravodlivosť..a ked si vezmem môj pripad...ja som po strednej nemala šancu nikde sa zamestnať bohužial tu v našom regione a niekde inde som nemohla ist z isteho dovodu..a tak som šla na vš..ja som síce na vš chcela a to nie kvoli titulu ale som cítila že neviem ešte tolko kolko by som chcela..mne nestačilo to čo som sa naučila na strednej..proste pre vlasnu potrebu som šla na vš...teraz si kopa ľudí hovorí že na vš ma tiež veľa toho nenaucia..ale ja som teraz 2čka a stretla som sa s takými odborníkmi a mohla som počuť ich výklad, že ked ma teraz vyhodia zo skoly už sa mi to oplatilo lebo to bolo super :) tak toto je moj dalsi nazor :)

xy:)

no a dodam iba, ze kto v zahranici bol, tak vie, ako to funguje. nie je tajomstvom, ze slovenske vs nie su akceptovane v zahranici, lebo zahranicnym nesiahaju ani po paty.

Excita

Gugil, necitala som starsie prispevky... ale moj nazor je taky, ze vysoka skola straca vyznam z roka na rok...
kedysi mohli studovat iba ti, ktori na to skutocne mali... dnes moze uz studovat kazdy, s prepacenim za vyraz, aj debil...
vsimla som si, ze pre vacsinu mladych ludi(cest vynimkam!) je vysoka skola predlzenie ich leniveho a bezstarostneho zivota...
Ja co poznam ludi - prachacov - viac ich VS nema ako ma... alebo VS nedokoncili :-)
Sikovny clovek VS ku komfortnemu zivotu nepotrebuje, vie sa postarat a zabezpecit si uzasny zivot aj bez toho...
Nechcem vyzerat ako nejaka odporkyna VS(ja si robim tiez), ale malo by byt viac selektovane, kto chodi na VS a kto nie...
keby to tak bolo, nastala by skor nejaka rovnovaha... teraz vsetci studuju, hlupo a naivne sa nadejaju, ze z kazdeho moze byt napr.pravnik, pricom nimi je trh presyteni a nie je mozne ani technicky, aby sa vsetci uplatnili...
keby bola ta selekcia lepsia, nebolo by hanbou pre tych, ktori na VS nemaju, ihned po strednej sa zamestnat napr.ako instalater a pod. ..tieto prac.pozicie sa zosmiesnuju, resp.podcenuju, mladi ich povazuju za neatraktivne, a pritom chybaju ludia, ktori by toto miesto zaujali.. a to vsetko len kvoli tomu, ze nie je problem sa dostat a ostat na VS :-)

jankaaaaaaaaa

xy:) ale nepis tu hluposti. nejde o titul!!! ale o skolu! myslis ze sa o teba nebudu v zahranici zaujimat ak im ukazes diplom z univerzity? jasne ze ked ukazes ze mas ING titul z nejakej smiesnej skoly so smiesnym zameranim , tak ich to zaujimat nebude..
keby bol titul v zahranici na nic, tak by v nemecku ci v rakusku a inde neprijmali nasich lekarov napriklad

xy:)

v zahranici slovensky titul prd pomoze, takze ak sa chystas do zahranicia, naozaj ti bude na dve veci. ak sa vsak chystas ostat tu na svk - titul je potrebny, ak nechces robit klampiara a pod. vychytene pozicie. ovsem, treba mat na zreteli, ze mnozstvo odborov, co vyucuju, sa nema realnu sancu na trhu uplatnit, pokial jedinec nevynika nejakymi extra mimoriadnymi vlastnostami.

alicienka

presnee Jankaaa totalne s tebou suhlasim so všetkym čo si sem pisala takze este raz to písať nebudem..chcela som ale potom som si precitala tvoje prispevky..suhlasim a bodka :) pekny den prajem! :)

jankaaaaaaaaa

gugli: to ze ty mas take skusenosti ze inzinieri robia v zahranici robotnikov tak v celku to tak neplati. robia ich tam preto, ze nevedia jazyk, alebo presne preto ze vystuduju skolu, z ktorej nieje ziadne uplatnenie. tak nema zamestnanie ani na slovensku ani v zahranici. co ine mu ostava?
a tu u nas na slovensku je situacia uplne na ... tu fakt plati ze sa zamestna iba ten co ma znamosti. ale VS je dolezita pre povolania v ktorych VS treba, a to neplati len pre slovensko ale aj zahranicie, lenze v zahranici treba vediet aj jazyk, ale nie kazdy si nato trufa.. tu na slovensku je skolstvo presytene nepotrebnymi VS so zameranim na kazde jedno povolanie, prijmaju tam ziakov so zlymi znamkami zo strednej a potom sa cudujme preco tolko ludi po statniciach nema pracu..

gugil

iste preco potom taky ucitel zataba menej ako robotnik ? preco sa vela ludi s vs nevie zamestnat ? preco robia inzinieri zahranici casnikov ? vy ste asi v zahranici este vobec neboli a mate skreslene predstavy aj o sitiacii na slovensku,medicinu a pravo tu neplette,teda medicinu,to je jedina skola co esze nieco znamena,,uz ani to pravo nie,lebo ked nemas znamosti ani pravnik sa nevie zamestnat

jankaaaaaaaaa

alicienka: mozno v inych krajinach maju ine tituly ako na svk.. ale! ved ked povies ze si vystudovala taku a taku univerzitu tak myslis ze povedia ze ich to nezaujima lebo nemas taky titul ako sa ziskava u nich na skolach??

alicienka

fakt nikde neplati vysokoškolsky titul v zahraniči? to som vedela ze v USA nie ale ani v europe? v susednych krajinach? ale myslim si ze ked aj mozno titul nie aj ked neviem ale vedomosti alebo istá odbornosť sa zídu vsade vo svete...ked ma clovek titul alebo nie.. :)