Napínanie, tvorenie slín, psychika

Príspevok v téme: Napínanie, tvorenie slín, psychika
18Patres88

Dobrý deň mám taký problém že idem do školy a začne sa mi tvoriť v ústach množšstvo slín s prestávam ako keby sa nadichovať a a občas ma napne ale nevracám len ma napne ako keby z hlienov alebo neviem z čoho ako kebyže sa bojím ísť do školy len nemám žiadny dvôvod na to...

V škole ma nebijú nič všetko okey teraz som nastúpil na strednú a aj ked idú skúšať začnú sa mi tvoriť sliny,a tak sa začnem triasť a napne ma a niekedy aj viac krat... a ptm to prejde ked ma napne alebo niekedy ma nenapne ale tvoria sa mi len sliny... ako kebyže sa niečoho bojím lenže ničoho sa nebojím skrátka neviem čo je zatým moja obvodná doktorka povedala aby som išiel psychologovi že sa porosprávam ked som bol 9 mal som také isté problémy asi mesiac a ptm to zrazu zničoho nič prešlo tak ako to začalo to prešlo teraz som nastúpil na strednú prvý týžden okey a na druhý ked som išiel do školy sa mi tvorili sliny v ústach a 2x ma naplo nevracal som len ako keby zo soplu ma naplo alebo z tých slín... ptm ako som prišiel do školy začala hodina a zas začalo ma tak triasť tvoriť sliny... ale nenaplo ma neako som to vydržal... ale to trvalo len 5minút a ptm to zničoho nič prešlo... a celý deň pokoj na druhý deň som išiel do školy všetko okey začala hodina a ale 5min mi bolo tak isto ako vždy začali sa tvoriť sliny a tak napínalo ma stoho ale nevracal som zatial stoho nikdy... po prvých 5minutách všetko okey začala 4hodina a učitel skúšal akonáhle doskúšal tak som sa prestal triast a netvorili sa mi slini a podobne... všetko okey ako kebye sa bojím toho skúšania a tak všetkého že je to nové prostredie ale na základnej som bol 9rokov mal som stým problém v 5triede ale ptm to po mesiaci prešlo teraz v 9triede som mal problém ale asi tiež po mesiaci to prešlo a stále sa opakoval ten istý systém, a teraz na strednej opeť to isté nikdo mi nerobí zle všetko okey len neviem mám asi takú povahu že sa toho bojím skúšania alebo neviem skrátka a neviem ako to mám stlmiť aj ked neviem presne kolko to trvá ale okolo mesiaca možno... začnem tak rozmýšlať na školu a dojde mi nevolno ale to len istý čas napríklad mesiac a ptm je pokoj doškoly chodím v klude,nenapína ma na vracanie,žiadne sliny sa netvoria nič ako kebyže sa bojím skúšania a podobne neviem ale pritom sa ničoho nebojím ale môj žalúdok si myslí ako keby inšie a začne tvoriť sliny prestávam ako keby dáchať cez nos proste tak nevolno my príde a chcem sa spítať čo mám stým robiť aby sa to viac krat neopakovalo a podobne či máte stým neaké skúsenosti a podobne :)

Trvá to napríklad mesiac v kuse čo si pamätám a ptm je aj rok možno viac všetko okey ale naposledy som to bal ked som bol 9 v 1pol roku a ptm pokoj až do teraz :( neviem či to je novým prostredím a podobne

Velmi pekne dakujem za odpovede :)

poly7

ahoj, chcem sa spýtať, či ťa to prešlo lebo mňa to trápi už asi dva roky a beriem aj antidepresíva no nepomáha mi to.

stel

ja mám zas iný problém,mne sa zas prestali vytvárať sliny,mám suchú ústnu dutinu a tak isto aj hrtan až ma bolí,keď sa rano zobudím tak mám v ústach sucho ako draplavý plech,keď sa pozabudnem a nechám si otvorené ústa cez deň, hneď mám suché ústa ,prosím o radu či by nepomohli nejaké bylinky,bol som aj u lekárky dala mi nejaký prášok aby som si vypľachoval ústa,nepomohlo mi to -prosím poraďte mi ak možete-ďakujem

18Patres88

Čajiky mám zatial medovku alebo neako tak sa to volá dnes si idem kúpiť lubovnikovy čaj

Homeopatika Sedatíf PC

Uvidíme čo to bude somnou robiť či sa to neako zlepší a podobne.

evik1

Ahoj,no ja som si prešla tým istým,viem aké je to hnusné a poviem Ti,potrápilo ma to niekoľko rokov vždy s prestávkami.Tiež som nevedela z čoho to pramení,aj psychyka je dôležitá,lebo skúšala som nejesť,zle.trochu jesť,viac jesť,vždy to bolo o tom istom.nakoľko som žena myslela som,že som tehotná,teda vedela som,že nie,ale aj tak som si robila testy,jasné,že nič.niekedy v pohode aj 2 týž.a zas!tiež som si dookola mlela,že nemám nervy ani stresy,ničoho sa nebojím a všetko je OK! ale nič.mala som to,ked som žila mimo od rodiny,mala som malé dieťa to som ani jesť nemohla a liečila som sa bylinkovými čajmi a švédskymi kvapkami,pr e istotu som jedla minimum,aby som akože nemala z čoho...Teraz to vyzerá ok.potom sme sa vrátili domov a ja som začala žiť,mala som aj druhé dieťatko,prácu a takéto stavy som ani v tehot.nemala.Akoby som mala niečo s hormonmy ,aj som schudla a zas to prišlo.No teraz je OK.Asi beriem všetko s nadhľadom a hoci boli stresy v práci,človek sa asi musí nejako vnútorne uspokojiť.Aj svokru už mám na háku,lebo to ona mi flusla do očí: nie si ešte mladá na neurozy? a suseda mi vtedy poradila ti ečaje.

18Patres88

Doktorka povedala aby som išiel psychológovi lenže čo tam poviem to isté čo som tu napísal že je to zo stresu aj ked neviem prečo ale je to stoho sedím v lavici učitel povie ide skúšať som naučený ale ajstak začnú sa tvoriť sliny,začne mi byť blbo na zvracanie a podobne a ked akože vracám tak len sopel hliene,sliny ktoré tvorím potom vo velkom množštve... :(

Rád by som sa normálne učil a podobne bez takýchto problémov ale ozaj človek má stále neaké problémy síce ja som mal zdravotné problémi od malička ale tak niektorý majú aj horšie problémi oproti tým mojim...

Prosimvás ak ste mali niekdo takýto problém alebo viete ako by som si mohol pomôcť či s liekamy alebo podobne napíšte my sem váš názor budem vám vdačný

-Ten čaj skúsim a uvidím či mi to pomôže aspom po týždny...

18Patres88

Velmi pekne dakujem skúsim ten čaj a uvidím... verým že to čoskoro prejde lebo je to fakt oničom sedieť v škole aj ked je to len také chvilkové ale ajstak je to dosť blbé...

prosím ak niekdo má podobný problém alebo tak ozvite sa dakujem :) a napíšte mi čo by pomohlo...