neplatic najomneho

Príspevok v téme: neplatic najomneho
fazula gula

Ako vyhodit neplatica najomneho z bytu????

Mame najomníka prvy mesiac vyplatil najomne. Najomne je splatne mesiac vopred do 15 dna v mesiaci... takze ak nastupil v septembri tak za september zaplatil ale 15 septembra ma zaplatit za oktober...NEZAPLATIL...nezdviha telefon nereaguje takze sa penazi nedockame...chcem vediet ako postupovat v sulade zo zakonom...

v zmluve je napisane ze mozeme odstupit od zmluvy ak dojde k poruseniu zmluvy tj ak aj je v omeskani s jednomesacnou splatkou... mozme ho vyhodit este tento mesiac alebo musime pockat do dalsieho mesiaca???

inak ak odstupujeme od zmluvy pise sa odstupenie od zmluvy alebo neico take co musi podpisat aj on ???

mozme vymenit zamok do bytu tak aby a tam nedostali ????

jajka001_

naco by bol potrebny podpis , jasne ze by to potom nepodpisali. podpisali zmluvu, kde je odstupenie od zmluvy zakotvene takze nepotrebujes ziadny doklad len dokaz ze nezaplatili, resp. vies ze nezaplatili, a ani to nemaju ako dokazat ze zaplatili kedze nezaplatili. tak ich pekne vystahuj.

lost

bingham, ale pocul som ze nie vzdy staci hruba sila, ak ich len tak vyhodis na ulicu, este aj majitel bytu z toho moze mat problem..

bingham

tak co sa týka tej zmluvy...to musis ty vediet co a ako...a ver tomu ze vystahovat neplatica...neni teda problem....akurat ked su to cigani...tak je viacej kriku :D

fazula gula

ver tomu ze zbavit sa najomnika je velky problem...uz som to zazila a nechcem znova...aleee ja tu riesim pripad ked nezaplatia... :D ze ako mam postupovat...viete ci to nieje v spore zo zakonom takto ich vystahovat...ze ci nemusia podpisat odstupenie od zmluvy viete vo vsetkom su take haciky...

bingham

no ved to ze je len 17...inak myslim ze zbavit sa ich nebude velky problem...ale mozno ti este daju tie peniaze...

lost

hehehe,

no zelam vela stastia..

zamok je jedna alternativa, dalsia je:

nastahuj tam kazdeho koho mozes (je to tvoj byt, nie ? budes tam legalne) doslova ich vyhostis.. (odidu pravdepodobne dobrovolne).

len nech nevymenia zamok ako prvy ;)

alebo vypni elektrinu, plyn, teplo..

ale je len 17.9

je to iste ze je to neplatic?

za september ma zaplatene.. tak neviem ci sa da nieco robit..

avsak nie som pravnik, cize ber to len tak, ze na vlastne riziko..

fazula gula

my sa uz sudime v vtedajsimi najomnikmi a teraz toto znova to iste obkecavacky a pod...ja len som chcela vediet ci mozem vymenit zamok len tak a vystahovat im veci pred dvere...ci ma nemozu zazalovat ?? v zmluve mam ze mozem odstupit od zmluvy ak nesplati jednomesacnu splatku..tj asi az na konci mesiaca ich mozem vystahovat...