Na akú školu by ste dali svoje dieťa/dcéru/

lost

no ja som chodil na jazykove a mali sme to podelene na 4 a 8 rocne

ale neviem ci to 4 rocne nebolo sportove :D

je to mozne, ze 8 je odlisne zamerane od 4 rocneho?

ja len viem ze sme na nich vzdy hovorili ze ako sa maju :D 4-5 hodin denne a boli prec, my sme tam kysli 7-8 hodin na fyzike :D

lost

4rocne alebo 8rocne gymnazium?

podla mna tam je rozdiel.

4rocni to mali u nas jednoduche ako keby chodili do wellnessu... alebo skoly prirody (sama telesna a ziadne take drsne ucenie ako 8rocne)

ojka

mne OA alebo HA neprídu ako školy "nizsej urovnovej triedy",... tam by som svoje dieťa dala v pohode (: a čo sa týka tej detskej kriminality, ja som zasa počula aj X prípadov, ktoré sa odohravali na gymnáziu.... takže asi tak.... Dieťa by som dala na gymnáziu, len ak by malo predpoklady, že na to má, pôjde si pevne za svojich a pôjde aj na výšku, kam chce.... Lebo gymnazium bez výšky, to jednoducho nie je ono....
Ale zasa poznám aj také prípady, že sa napr. deti dali na OA, nebavilo ich to tam, doštudovali a na výšku išli napríklad študovať lesníctvo.... ((:
Ide teda o to, dobre sa porozprávať s dieťaťom o tom, čo ho baví, akým smerom ho to ťahá, lebo dať dieťa na školu, čo ho nebaví, ani to nie je dobrá voľba,... (;

xy:)

na vseobecny rozhlad je to fajn, ano.. prave preto clovek vie, v com vynika, co ho nudi a co ho zaujima. hej, aj my sme mali gestapakov a bolo ich teda viac s matikarkou na cele :)

bibi123

xy:)-no tak my sme napr mali jazyky otrasne a to sme mali gymnazium s jazykovymi triedami:o))) nemcinarka take gestapo a anglictina- preucena rustinarka(vsetci sme vedeli anglictinu lepsie, ako ona:D)...na VS som sa jazykom uz nejak nevenovala, len v ramci predmetu a kym som dostudovala, z NJ uz som nevedela ani slovo, cize navstevujem teraz kurzy...
gymnazium je hlavne dobre na to, ze clovek ziska vseobecny prehlad: viem hlavne mesto Noveho zelandu, kde sa nachadzaju kovalentne vazby, mozno by som dala aj vzorec Ohmovho zakona, viem, ze sexovanie hydiny nema nic spolocne so sexom:D a viem, kedy bola podpalena Bastila...

xy:)

na gymnazium, za predpokladu, ze na to ma. clovek tam sice trpi kvoli tomu, ze sa musi venovat vsetkemu, ale casto dokaze pomoct sa vyprofilovat. a ucili sme sa jazyky na vyssej urovni ako na strednych skolach, comu som vdacna az doteraz. a na vyske sa mi tiez uci vela veci lahsie.

bibi123

ked som dochodila gympel, tak som si povedala, ze by som tam nikdy svoje dieta nedala-ucit sa z kazdeho rozku trosku a nic poriadne nevediet a je potrebna VS, ale dala by som ho na OA alebo hotelovku... ALE bohuzial, dnes je uz rozsirena detska kriminalita a povaha ziakov sa odraza aj na vzdelani, tak by som svoje dieta dala predsalen na ten gympel...uz som pocula milion pribehov, co robia deti na skolach "nizsej urovnovej triedy" a plati to tak, ze dobry jednotlivec sa necha strhnut zlym kolektivom... predsalen na gymnaziu je nejaka intelektualna uroven ziakov, ktori sa reciprocne tahaju, aby dosiahli nejaku pozadovanu uroven... a ak je to dcera, volila by som skolu, na ktorej by mohla studovat bez toho, aby byvala na internate...